• <
SAR_2022

Pięć ciał i dwie odcięte głowy znalezione na „łodzi widmo” w Japonii

ew

28.12.2019 19:23 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pięć ciał i dwie odcięte głowy znalezione na „łodzi widmo” w Japonii

Partnerzy portalu

Pięć ciał i dwie odcięte głowy znalezione na „łodzi widmo” w Japonii - GospodarkaMorska.pl

Makabryczne odkrycie na wraku statku u wybrzeży japońskiej wyspy Sado. Jak poinformował portal BBC, w sobotę tamtejsze władze znalazły na „łodzi widmo” ciała pięciu osób i dwie odcięte głowy.

Z powodu trudnych warunków pogodowych, policja miała początkowo utrudniony dostęp do poważnie uszkodzonej łodzi. Mimo że została wyrzucona przez morze już w piątek, makabrycznego okrycia dokonano dzień później. Policja nie poinformowała jeszcze czy głowy należały do znalezionych korpusów czy też do innych osób. Jak podały japońskie media, rozkład ciał był tak zaawansowany, że z niektórych z nich pozostały jedynie szkielety. Oznacza to, że ofiary mogły przebywać na morzu od dłuższego czasu.

"Łódź widmo" pochodzi najprawdopodobniej z Korei Północnej. Świadczyć mogą o tym koreańskie napisy odkryte na jednej z burt. Jak dodaje BBC: "Łodzie widmo z Korei Północnej są dość powszechnym zjawiskiem na japońskich brzegach. Zazwyczaj znajdowane są puste lub zawierają ludzkie szczątki. Najczęstszymi przyczynami śmierci członków załogi są głód i zimno."

Spekuluje się, że załogi „łodzi-widmo” składają się z dezerterów lub szpiegów. Inną, popularną w Japonii teorią jest bieda, która miałaby zmusić Koreańczyków do łowienia dalej od domu. Ciągłe napięcia między Japonią a Koreą Północną mogą utrudnić pełne śledztwo w sprawie ostatniego wraku.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.