• <
gryfia_70lat

Pasażerowie Coral Princess schodzą na ląd w Miami

ew

06.04.2020 14:06 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pasażerowie Coral Princess schodzą na ląd w Miami

Partnerzy portalu

Pasażerowie Coral Princess schodzą na ląd w Miami - GospodarkaMorska.pl

W ostatnią sobotę, 4 kwietnia, pasażerowie z wycieczkowca Coral Princess zaczęli schodzić na ląd. Wcześniej, jednostce odmówiono wielokrotnie wstępu do portów, gdy na jej pokładzie potwierdzono kilkanaście zakażeń koronawirusem.

W chwili dotarcia do portu w Miami, na pokładzie wycieczkowca znajdowało się 1898 osób, w tym 1020 gości i 878 członków załogi. Inne porty odmówiły przyjęcia jednostki w ramach ostrożności przed COVID-19. Co najmniej 12 osób z Coral Princess uzyskało bowiem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wśród nich było siedmiu gości i pięciu członków załogi. Zgłoszono również, że trzy z tych osób zmarły, dwie podczas pobytu na statku, jedna w szpitalu w Miami.

Proces zejścia pasażerów na ląd może trwać kilka dni.

Jak poinformował operator jednostki, Princess Cruises: "Przed zejściem ze statku, wszyscy goście będą poddani kontroli bezpieczeństwa. W czasie podróży do domu muszą dystansować się od innych ludzi i mieć na twarzy maseczki. Osoby z niepokojącymi objawami a także te, które wciąż dochodzą do siebie, pozostaną na pokładzie, dopóki lekarze nie wyrażą zgody na opuszczenie przez nich pokładu. Dalsze szczegóły zostaną udostępnione tak szybko, jak będzie to możliwe".

Coral Princess wypłynął 5 marca z San Antonio w Chile w rejs do Ameryki Południowej. Podróż miała zakończyć się 19 marca w Buenos Aires. Zgodnie z pierwotnym planem statek miał opuścić port w Buenos Aires w dniach 19 i 20 marca.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.