• <

Nowy rok szkoleniowy

Nowy rok szkoleniowy - GospodarkaMorska.pl

mk

02.01.2017 Źródło: własne

W poniedziałek, 2 stycznia, w 3.Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjne uroczyste podniesienie wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu odbyło się w asyście kompanii i orkiestry MW.

Podczas uroczystości dowódca wręczył komandorowi Tomaszowi Czapczyńskiemu (dowódcy dywizjonu Okrętów Bojowych) tytuł i odznakę „Zasłużony Żołnierza RP. Dowódca odznaczył również „Odznaką Honorową Marynarki Wojennej”:

    kmdr Albert Figat;
    kmdr por. Jerzy Spatuśko;
    kmdr por. Andrzej Król;
    kmdr ppor. Artur Sankowski;
    st.chor. mar. Damian Włodarczyk.

Kontradmirał Krzysztof Jaworski wręczył także tytuły podoficera i szeregowego roku 2016, którymi zostali:

    st. chor. szt. mar. Bogdan Bąchor;
    mar. Karolina Rocławska.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którzy za patriotyzm oraz krzewienie wiedzy o bohaterskich czynach marynarza polskiego i żołnierzy Armii Krajowej wręczyli medale 25 lecia swojej działalności:

    kmdr por. Arkadiusz Mikołajewski (dowódca 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego);
    por. mar. Paweł Narloch (dowódca Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Podczas podsumowania 2016 roku nie mgło zabraknąć wręczenia pucharów za rywalizację w sporcie powszechnym na szczeblu flotylli. Najlepszą jednostką został dywizjon Okrętów Bojowych, na drugim miejscu uplasowała się Komenda Portu Wojennego, a ostatnie miejsce na podium zajął dywizjon Okrętów Wsparcia.

Jak podkreślił dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski wyzwań stojących przed największym związkiem taktycznym Marynarki Wojennej w 2017 roku jest wiele. Między innymi największe ćwiczenie DRAGON 17 oraz udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach na morzu i na lądzie. Dowódca życzył marynarzom, i pracownikom cywilnym 3 Flotylli Okrętów powodzenia i wytrwałości w dążeniu do postawionych celów.

Do marynarzy zebranych w kinoteatrze GROM wykład inauguracyjny wygłosił kmdr Artur Kołaczyński – dowódca Morskiej Jednostki Rakietowej.

Flotylla Okrętów jest uderzeniowym związkiem taktycznym Marynarki Wojennej. Jej siłę stanowią fregaty, okręty rakietowe i podwodne wchodzące w skład dywizjonów Okrętów Bojowych i Okrętów Podwodnych. Jednostki 3 Flotylli Okrętów odpowiadają również za szkolenie i ratowanie na morzu (dywizjon Okrętów Wsparcia), prace hydrograficzne na rzecz środowiska wojskowego i cywilnego (Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego), obronę wybrzeża (Morska Jednostka Rakietowa, 43. batalion saperów, 9. dywizjon przeciwlotniczy) oraz zabezpieczenie logistyczne rejonu działań (Komenda Portu Wojennego Gdynia). W skład 3 Flotylli okrętów wchodzi także historyczny niszczyciel ORP Błyskawica i Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego MW oraz grupa Okrętów Rozpoznawczych.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.