• <
SAR_2022

MSZ o akcji poszukiwawczej polskiego obywatela w Tajlandii

ew

09.12.2019 12:38 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie MSZ o akcji poszukiwawczej polskiego obywatela w Tajlandii

Partnerzy portalu

MSZ o akcji poszukiwawczej polskiego obywatela w Tajlandii - GospodarkaMorska.pl

Akcja poszukiwawcza obywatela polskiego zaginionego na Phuket nadal trwa. Ambasada RP w Bangkoku pozostaje w tej sprawie w kontakcie z władzami lokalnymi, konsulem honorowym oraz rodziną zaginionego - poinformował w poniedziałek PAP resort spraw zagranicznych.

W poniedziałek agencja AP poinformowała, że tajlandzkie służby ratunkowe poszukują Polaka i towarzyszącej mu mieszkanki Tajlandii. Kajak, którym para płynęła niedaleko brzegu wyspy Phuket, został zniesiony na otwarte morze.

"Akcja poszukiwawcza obywatela polskiego zaginionego na Phuket nadal trwa. Ambasada RP w Bangkoku pozostaje w tej sprawie w kontakcie z władzami lokalnymi, konsulem honorowym oraz rodziną zaginionego" - poinformował PAP MSZ.

Suriya Khunto z policji wodnej powiedział, że 26-letni Mateusz i 23-letnia Werakan zaginęli w sobotę około godz. 18 czasu lokalnego (godz. 12 w Polsce). Płynęli kajakiem do wysepki niedaleko plaży Yanui na wyspie Phuket. Ich znajomi płynęli trzema innymi kajakami.

Jak informuje policja, znajomi Polaka powiedzieli właścicielowi wypożyczalni kajaków, że 26-latek tuż przed zaginięciem zadzwonił do nich z telefonu komórkowego. Powiedział, że wysokie fale i silny wiatr znoszą go do morza, a jego kajak już raz przewrócił się do góry dnem.

Poszukiwania rozpoczęły się już w sobotę wieczorem. Od poniedziałku bierze w nich udział pięć statków i śmigłowiec.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.