• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Grecja: O północy rozpoczął się 24-godzinny strajk marynarzy

ew

03.09.2018 07:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Grecja: O północy rozpoczął się 24-godzinny strajk marynarzy

Partnerzy portalu

Grecja: O północy rozpoczął się 24-godzinny strajk marynarzy - GospodarkaMorska.pl

Po ośmiu latach zamrożenia płac marynarze greckich promów wezwali do 24-godzinnego strajku, który rozpoczął się w niedzielę o północy - podał portal dw. Strajkujący występowali o 5 proc. podwyżkę płac, ulgi podatkowe i domagali się poprawy warunków pracy.

Organizatorzy strajku zaapelowali o zawieszenie kursowania wszystkich promów. Strajk może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu; mogą one dotknąć dziesiątki tysięcy osób.

Greccy marynarze ogłosili plany 24-godzinnego strajku po tym jak pracodawca odrzucił żądania podwyżki w wys. 5 proc. proponując ze swej strony podwyżkę w wys. 1 proc. w bieżącym roku i kolejny 1 proc. w czerwcu przyszłego roku.

Federacja greckich marynarzy stwierdziła w oświadczeniu, że nie będą kursowały promy na wodach Morza Egejskiego i Morza Jońskiego, gdzie ze względu na dużą ilość wysp, komunikacja w dużej mierze opiera się na transporcie morskim.

Władze poinformowały, że przestój nie powinien być uciążliwy dla turystów, ponieważ już w zeszłym tygodniu informowano o ewentualnym strajku. Ponadto nie prowadzono sprzedaży biletów na poniedziałek, a operatorzy promów zaplanowali także dodatkowe kursy w niedzielę.

Wkrótce powinny zostać podjęte decyzje dotyczące dalszych działań.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.