• <

Grecja: Straż przybrzeżna znalazła łódź z ok. 80 migrantami

ew

03.09.2018 07:59 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Grecja: Straż przybrzeżna znalazła łódź z ok. 80 migrantami

Partnerzy portalu

Grecja: Straż przybrzeżna znalazła łódź z ok. 80 migrantami - GospodarkaMorska.pl

Łódź z ok. 80 migrantami znalazła w poniedziałek grecka straż przybrzeżna na zachód od wyspy Rodos na Morzu Egejskim. Jeden z migrantów telefonicznie wezwał pomoc, gdy zepsuł się silnik łodzi - poinformował agencję dpa przedstawiciel greckich władz.

Łódź kierowała się na Kretę, a płynący nią ludzie zamierzali udać się dalej, do Włoch - przekazała straż przybrzeżna. Migranci, pochodzący najprawdopodobniej z krajów Bliskiego Wschodu, zostali przetransportowani do portu Kamiros Skala na Rodos - podało greckie radio państwowe.

Niemal codziennie greckie siły bezpieczeństwa znajdują grupy migrantów, próbujących przedostać do kraju z Turcji w drodze do Włoch i dalej do Niemiec, bez rejestrowania się w Grecji.

W połowie sierpnia władze w Atenach i Berlinie uzgodniły między sobą, że wszyscy migranci ujęci na granicy niemiecko-austriackiej, którzy uprzednio zarejestrowali się już w Grecji jako osoby ubiegające się o azyl, mogą być odsyłani do tego kraju.

Dziękujemy za wysłane grafiki.