• <
smartre_2023

Kreml oskarża Ukrainę o "niebezpieczne prowokacje" w związku z okrętem na Morzu Czarnym

jm

10.12.2021 13:00
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kreml oskarża Ukrainę o "niebezpieczne prowokacje" w związku z okrętem na Morzu Czarnym

Partnerzy portalu

Kreml oskarża Ukrainę o "niebezpieczne prowokacje" w związku z okrętem na Morzu Czarnym - GospodarkaMorska.pl

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ostrzegł w piątek przed "niebezpiecznymi prowokacjami" w związku z obecnością ukraińskiego okrętu Donbas płynącego - według rosyjskiej FSB - w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej. MSZ Rosji oznajmiło, że doszło do "kolejnej prowokacji".

-To, co się wydarzyło pokazuje po raz kolejny potencjalną szkodliwość i ryzyko, które mogą wynikać z takich prowokacyjnych działań - powiedział Pieskow podczas codziennego briefingu dla prasy.

Przedstawiciel Kremla ostrzegł, że każda prowokacja może doprowadzić do "bardzo poważnych skutków".

Wcześniej w piątek rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa skomentowała rejs ukraińskiego okrętu słowami o "kolejnej, nie pojedynczej prowokacji". Oświadczyła, że chodzi o "kompleks prowokacyjnych działań podejmowanych wokół granic Rosji".

Według rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa okręt Donbas, należący do sił zbrojnych Ukrainy, płynął w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. Rosja po aneksji Krymu w 2014 roku uznaje część akwenu w rejonie półwyspu za swoje wody. Społeczność międzynarodowa odrzuca takie stanowisko.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.