Korea Północna przeprowadziła we wtorek rano czasu lokalnego test rakiety balistycznej, która została wystrzelona w kierunku Morza Japońskiego – podała agencja informacyjna Yonhap, powołując się na południowokoreańskie wojsko.
Według armii południowokoreańskiej pocisk wystrzelony przez północnokoreański reżim był rakietą średniego zasięgu. Japońska straż przybrzeżna oświadczyła, że po pokonaniu dystansu 600 km spadła do morza.
Test rakietowy Pjongjangu miał miejsce niecałe dwa tygodnie po tym, jak media państwowe w Korei Płn. podały, że przywódca tego kraju Kim Dzong Un nadzorował udany test silnika na paliwo stałe do "nowego typu rakiety hipersonicznej średniego zasięgu".
zm/
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty