• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Konferencja „Sztuczna inteligencja w kosmosie i na morzu” już 23 maja

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Konferencja „Sztuczna inteligencja w kosmosie i na morzu” już 23 maja

Partnerzy portalu

Fot. Politechnika Gdańska

O sztucznej inteligencji na morzu i w kosmosie będą rozmawiać uczestnicy konferencji, która odbędzie się na Politechnice Gdańskiej 23 maja. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy naukowców, praktyków i studentów.

Organizatorem wydarzenia jest Komisja Nauk Kosmicznych PAN Oddział w Gdańsku, Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny oraz Politechnika Gdańska. Gospodarzem konferencji jest Politechnika Gdańska. Patronat nad wydarzeniem objął prof. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej. Konferencji będzie przewodniczył prof. Edmund Wittbrodt, przewodniczący Komisji Nauk Kosmicznych PAN Oddział Gdańsk.

Konferencja będzie poświęcone omówieniu stanu badań i aplikacji w zakresie zastosowań sztucznej inteligencji w rozwiązaniach technologicznych i aplikacjach kosmicznych i morskich.

Program:

godz. 9.00 – opening session

godz. 9.50 – „Young Stars” session

godz. 11.30 – applications session

godz. 13.00 – research session

godz. 15.00 – discussion and closing session

Wydarzenie odbędzie się w trybie hybrydowym w Audytorium Novum na Politechnice Gdańskiej (budynek nr 17 na mapie kampusu). Preferowany jest osobisty udział w wydarzeniu, ale będzie również można uczestniczyć w konferencji na platformie Teams. 

Link do rejestracji: app.evenea.pl  

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.