• <
mewo_2022

Kolejna firma testuje wykorzystanie wodoru w żegludze morskiej

ac

29.03.2021 11:16 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Kolejna firma testuje wykorzystanie wodoru w żegludze morskiej

Partnerzy portalu

Kolejna firma testuje wykorzystanie wodoru w żegludze morskiej - GospodarkaMorska.pl
fot. Yanmae

Japoński producent silników, Yanmar Holdings, przeprowadził 24 marca w japońskim Oita test demonstracyjny morskiego systemu ogniw paliwowych.

Yanmar stworzył ten system w oparciu ogniwa wodorowe wykorzystywane w aucie Toyota MIRAI. System został zainstalowany na łodzi  Yanmar EX38A FC. Jednostka jest pierwszą, która oficjalnie spełnia wytyczne bezpieczeństwa dla statków z wodorowymi ogniwami paliwowymi sformułowane przez japońskie Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki.

Yanmar chce sprawdzić konkretne problemy i rozwiązania w naturalnych warunkach morskich. W przyszłości firma chce instalować system na coraz większych jednostkach, poprzez łączenie ze sobą kilku modułów systemów. Pierwszy większy statek z tym systemem miałby się pojawić już w 2025 roku.

Wraz z zaostrzaniem się przepisów dotyczących środowiska morskiego na całym świecie, w grudniu ubiegłego roku japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu sformułowało „Strategię zielonego wzrostu w kierunku neutralności węglowej do 2050 r.”. Strategia podkreśla rozwój źródeł energii, które zmniejszają wpływ na środowisko, w tym statków zasilanych paliwami bezemisyjnymi, takimi jak wodór i amoniak.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.