• <
siemens_gamesa_2022

Gala Sportu Wojskowego

11.10.2020 14:47 Źródło: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Partnerzy portalu

Gala Sportu Wojskowego - GospodarkaMorska.pl
fot. Mirosław „Cyryl” Wójtowicz

W czwartek 8 października, w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbyła się Gala Sportu Wojskowego. W klasyfikacji generalnej wyróżnienie w kategorii najlepszych uczelni wojskowych Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w sporcie powszechnym AMW obroniła wysokie III miejsce. Na uroczystości Akademię Marynarki Wojennej reprezentował prorektor ds. wojskowych kmdr Paweł Podgórny.

Wynik naszej uczelni to rezultat ogromnego zaangażowania kadry, podchorążych, trenerów i dowódców, którzy brali udział w przygotowaniach, treningach oraz startach w zawodach wchodzących w skład rywalizacji.

Gospodarzem uroczystości był gen. Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. W swoim przemówieniu podkreślił, że uroczystość odbywa się w trudnym czasie, kiedy mierzymy się z pandemią koronawirusa. Zaznaczył jednak, że mimo wszystko „gala to święto wszystkich sportowców w mundurach, zawodników uprawiających sport w wojskowych zespołach sportowych oraz wszystkich żołnierzy biorących udział we współzawodnictwie sportu powszechnego, którzy swoją służbą przyczyniają się do umacniania i rozwoju kultury fizycznej w siłach zbrojnych”.

Rok 2019 to był czas trudnych i odpowiedzialnych zadań, rozwiązywania problemów wojska i podejmowania nowych wyzwań. Nie straciliśmy przy tym z pola widzenia innych elementów żołnierskiej służby, także tych dotyczących kultury fizycznej, która należy do tych dziedzin działalności służbowej, które nie uznają stagnacji i bezruchu.Domeną kultury fizycznej jest bowiem jej dynamika, ciągłość zmian, różnorodność form oraz stanowiące jej istotę dążenie do doskonałości – mówił podczas uroczystości.

Źródło: Polska Zbrojna/AMW w Gdyni

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.