• <
mewo_2022

Erbud wybuduje halę produkcyjną dla fabryki wież wiatrowych Baltic Towers

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Erbud wybuduje halę produkcyjną dla fabryki wież wiatrowych Baltic Towers

Partnerzy portalu

Fot. Baltic Towers

Erbud zawarł umowę z Baltic Towers o wartości 358,4 mln zł netto na zaprojektowanie i budowę hali produkcyjnej wież dla morskiej energetyki wiatrowej na Wyspie Ostrów w Gdańsku - podała spółka w komunikacie.

Czas realizacji kontraktu to 12,5 miesiąca od daty jego rozpoczęcia. 

Należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. spółka Baltic Towers we współpracy z hiszpańską  firmą GRI Renewable Industries, S.L. wybuduje nowoczesny zakład do produkcji wież wiatrowych offshore dla turbin wiatrowych o mocy powyżej 15 MW. Fabryka będzie w stanie produkować nawet 150 wież rocznie. To inwestycja o kluczowym znaczeniu dla budowy potencjału polskiej branży offshore. Dzięki nowo wybudowanej fabryce powstanie ponad 500 nowych, wysoko wykfalifikowanych miejsc pracy. To inwestycja, która wpiszę się na lata w krajobraz gospodarczy Trójmiasta, przywracając funkcje przemysłowe w obszarze południowego krańca wyspy Ostrów.

GRI Renewable Industries, S.L. od 2008 roku rozwija działalność produkcyjną wież wiatrowych i kołnierzy w sektorze energii wiatrowej. Obecnie posiada 16 zakładów produkcyjnych w Hiszpanii, USA, Brazylii, Argentynie, Chinach, Turcji, Indiach i RPA dostarczających wysokiej jakości wieże wiatrowe i kołnierze dla przemysłu energetyki wiatrowej na całym świecie.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.