• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Duda: Chcę, żeby moi rodacy mieli takie pensje, jak ludzie w najbogatszych krajach

ew

20.06.2020 19:06 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Duda: Chcę, żeby moi rodacy mieli takie pensje, jak ludzie w najbogatszych krajach

Partnerzy portalu

Duda: Chcę, żeby moi rodacy mieli takie pensje, jak ludzie w najbogatszych krajach - GospodarkaMorska.pl

Chcę, żeby moi rodacy mieli takie pensje, jak ludzie w najbogatszych krajach Europy Zachodniej - powiedział w sobotę w Białymstoku prezydent Andrzej Duda.

"Można było wypłacić 500 plus, później na każde dziecko, podnieść płacę minimalną z 1750 zł w 2015 od 2600 zł - o 850 zł więcej płacy minimalnej, ponad 20 proc. wzrost do 2015 r. średniej płacy" - wyliczał prezydent podczas spotkania przedwyborczego.

"Ale ja mówię, to jest wszystko wciąż mało. Chcę, żeby moi rodacy mieli takie pensje, jak są na zachodzie Europy w najbogatszych krajach, ja chcę, żebyśmy żyli na takim poziomie" - powiedział Duda. "I to jest mój cel" - podkreślił.

Przypominał, że wskazał pięć priorytetów - rodzina, bezpieczeństwo, praca, infrastruktura i godność - które ma i które przez kolejnych pięć lat będzie kontynuował, jeśli wygra wybory i ponownie zostanie prezydentem.

"Zwyciężymy" - skandowali uczestnicy wiecu.

"Tak, i to będzie oznaczało, że zwyciężyła Polska, że zwyciężył kierunek prawidłowo pojmowanej modernizacji - rzeczywiście realizowanej dla człowieka, dla zwykłego obywatela, a nie dla bliżej nieokreślonej elity" - ocenił w Białymstoku prezydent.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.