• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akcja! Gospodarka morska

Strona główna Edukacja, praca Akcja! Gospodarka morska
Akcja! Gospodarka morska - GospodarkaMorska.pl

pc/gdynia.pl

06.07.2018 Źródło: własne

„Potwory morskie” to tytuł krótkometrażowego filmu autorstwa Adriana Apanela, który zwyciężył w konkursie na scenariusz i realizację obrazu promującego gospodarkę morską w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. W konkursie, organizowanym w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018, rywalizowało ze sobą 13 scenariuszy.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć krótkometrażowy film, który w sposób atrakcyjny i kreatywny zobrazuje, czym jest gospodarka morska i jakie korzyści płyną z rozwoju tej branży. Obraz miał wskazywać na nowoczesność i wysoką specjalizację sektora oraz uwzględniać szanse zawodowe w tej dziedzinie.

Do konkursu zgłoszonych został 13 scenariuszy. W środę 4 lipca Kapituła w składzie:
Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni,
Sławomir Kalicki – Lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia,
Robert Gliński – reżyser filmowy,
Leszek Kopeć – Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
Monika Ogórek – Przedstawicielka Młodzieżowego Forum Okrętowego
 
wybrała laureata konkursu. Został nim Adrian Apanel za film „Potwory morskie”. Jury doceniło oryginalny pomysł, kreatywne podejście do tematu zapewniające pozytywny odbiór treści i dotarcie do wskazanego odbiorcy.
 
Uroczysta premiera filmu odbędzie się 12 października podczas Forum Gospodarki Morskiej.
 
Laureatem ubiegłorocznego konkursu został Andrzej Mańkowski, autor filmu „Mój port”. W konkursie filmowym wyróżniony został również Jakub Maj za film „Gospodarka morska, ziomeczku!” oraz Sławomir Witek za film „Morskie zaproszenie”.

Przypomnijmy, że Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest najważniejszym w Polsce spotkaniem praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej. Forum to najlepsza okazja do poznania problemów sektora morskiego i wypracowania rozwiązań, które jak najszerzej uwzględnią interesy przedsiębiorców i pozwolą na dynamiczny rozwój gospodarki.
 
Forum to również przedsięwzięcie, które wobec ludzi młodych stojących przed decyzją o wyborze drogi zawodowej ma pełnić rolę edukacyjno-promocyjną. Wydarzeniem towarzyszącym Forum jest konkurs filmowy, który poprzez ciekawe scenariusze oraz filmy podejmujące wielowątkową tematykę sektora gospodarki morskiej pozwoli pokazać atrakcyjny obraz i szanse zawodowe w branży.
 
Organizatorami konkursu są Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni prowadząca Gdyńską Szkołę Filmową.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.