• <
siemens_gamesa_2022

EDF i RWE podpisują 15-letni PPA dla największej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1,4 GW

18.12.2021 21:30 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore EDF i RWE podpisują 15-letni PPA dla największej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1,4 GW

Partnerzy portalu

EDF i RWE podpisują 15-letni PPA dla największej morskiej farmy wiatrowej o mocy 1,4 GW - GospodarkaMorska.pl
Fot. rwe.com

Farma wiatrowa ma zostać oddana do użytku w 2026 roku i będzie jedną z największych na świecie.

EDF podpisał 15-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) z RWE na zakup odnawialnej energii elektrycznej z tego, co stanie się jedną z największych na świecie pojedynczych morskich farm wiatrowych, gdy rozpocznie ona działalność w 2026 roku.

– Ta umowa oznacza ważny kamień milowy w naszym postępie na drodze do osiągnięcia zerowego poziomu netto, a także ambicji Wielkiej Brytanii, aby zwiększyć moc morskiej energii wiatrowej do 40 GW do 2030 roku – powiedział Philippe Commaret, dyrektor zarządzający EDF.

Obiekt o nazwie Sofia będzie zlokalizowany u północno-wschodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii i ma dostarczać energię elektryczną ze źródeł odnawialnych wystarczającą do zasilenia 1,2 miliona brytyjskich domów.

– Sofia będzie jedną z największych pojedynczych morskich farm wiatrowych na świecie. A podpisanie umowy PPA z EDF pokazuje naszą zdolność do wspierania dostawców energii elektrycznej w dostarczaniu klientom energii wolnej od emisji CO2 – podsumował Utermöhlen.

EDF zgodził się przyjąć wszystkie 6,5TWh energii, które Sofia będzie produkować każdego roku, a po zakończeniu budowy w ciągu pięciu lat osiągnie moc 1,4GW.

Gigantyczna farma będzie złożona ze 100 turbin o wysokości 252 metrów każda i szacuje się, że zapobiegnie emisji ponad 2,5 miliona ton dwutlenku węgla rocznie.

– Koncentrujemy się na współpracy z partnerami takimi jak RWE, aby wyposażyć sieć w energię odnawialną na taką skalę, aby zaspokoić potrzebowanie na energię – dodał Commaret.

– Wielka Brytania odgrywa kluczową rolę w strategii RWE, która ma na celu rozwój działalności w zakresie odnawialnych źródeł energii i osiągnięcie neutralności węglowej do 2040 roku – skomentował Sven Utermöhlen, CEO Offshore Wind w RWE Renewables.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.