• <
smartre_2023

Chiński gigant offshore MSE, uruchomił największy na świecie system elektrolizy alkalicznej do produkcji wodoru

26.10.2022 12:55
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Chiński gigant offshore MSE, uruchomił największy na świecie system elektrolizy alkalicznej do produkcji wodoru

Partnerzy portalu

Chiński gigant offshore MSE, uruchomił największy na świecie system elektrolizy alkalicznej do produkcji wodoru  - GospodarkaMorska.pl

Chiński dostawca rozwiązań w zakresie OZE, oraz jeden z kluczowych graczy na rynku offshore firma Mingyang Smart Energy, zaprojektowała i wyprodukowała największy na świecie system elektrolizy alkalicznej do produkcji wodoru.

Według producenta, nowy system może produkować wodór z wydajnością 1500-2500Nm3/h z jednym przyciskiem, bez nadzoru i umożliwia integrację z lotnymi odnawialnymi źródłami energii.

Ponadto, system elektrolizera jest o 50 proc. krótszy niż podobne produkty o tej samej wydajności, co obniża straty przy produkcji wodoru.

Zastosowania na dużą skalę mogą obniżyć koszt inwestycyjny systemu na jednostkę pojemności o kolejne 30 proc., przybliżając zielony wodór do parytetu cenowego, wyjaśnia Mingyang.

"Power-to-X/green hydrogen jest uważany za istotny element globalnej transformacji energetycznej z ogromnym potencjałem dekarbonizacyjnym ciepłownictwa, transportu i procesów przemysłowych. Wykorzystując lata badań i innowacje, technologia elektrolizy alkalicznej Mingyang tworzy solidne podstawy dla zintegrowanych rozwiązań energetycznych i przyspieszy przyszłe zastosowania zielonego wodoru w dużej skali."

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.