• <

ew/pya.org.pl

12.06.2019 08:31 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Maja Nemira i Oskar Niemira zajęli 5. miejsce w regatach Young Europeans Sailing

Maja Nemira i Oskar Niemira zajęli 5. miejsce w regatach Young Europeans Sailing - GospodarkaMorska.pl

Maja Nemira i Oskar Niemira zajęli 5. miejsce w klasie Nacra 15 w regatach Young Europeans Sailing 2019 w Kilonii i zakwalifikowali się na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata World Sailing.

W dniach 8-10 czerwca w Niemczech odbyły zawody zaliczane do młodzieżowego Pucharu Europy w żeglarstwie. Na starcie stanęło 515 zawodników z 14 krajów, w tym ośmioro reprezentantów Polski.

Najlepiej z nich poradzili sobie Maja Niemira i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot), którzy zajęli piąte miejsce w rywalizacji katamaranów Nacra 15. Tym samym młodzi Polacy zapewnili sobie udział w tej konkurencji w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata World Sailing, które w lipcu odbędą się w Gdyni. Na dziesiątej pozycji występ u wybrzeży Niemiec zakończyli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot). Całe podium zajęli załogi z Francji - Thomas Proust i Julien Moutarde, Marguax Billy i Leo Maurin oraz Armand Clabon i Lou Berthomieu.

Dwudzieste dziewiąte miejsce w klasie 29er zajęli natomiast Sławomir Kapałka i Jakub Gołębiowski (YKP Gdynia/MOS Iława), a na trzydziestym szóstym zatrzymali się Karolina Żurek i Agata Wilczewska (YKP Gdynia). Zwyciężyli Niemcy Jonas Schupp i Mortiz Hagenmeyer, drudzy byli Duńczycy Jens-Christian Dehn-Toftehoj i Mads Fuglbjerg, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny niemiecki duet, Florian Steuerer i Mortiz Fiebig.