• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zakończył się nabór w ramach programu Strefa Akceleracji. Jego partnerem jest PGZ Stocznia Wojenna

gm

20.11.2023 13:28 Źródło: PGZ Stocznia Wojenna
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Zakończył się nabór w ramach programu Strefa Akceleracji. Jego partnerem jest PGZ Stocznia Wojenna

Partnerzy portalu

Fot. Strefa Akceleracji

Zakończył się nabór do dwóch ścieżek w ramach tego przedsięwzięcia, Przemysł Morski oraz Lifescience. Partnerem strategicznym pierwszego z nich jest PGZ Stocznia Wojenna. Wpłynęło aż 55 zgłoszeń, z których wybrano 20 podmiotów do intensywnego programu szkoleniowego i dalszej współpracy.

Program Strefa Akceleracji dostarcza młodym przedsiębiorcom z Gdańska i okolic specjalistyczną wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia niezbędne do rozwoju ich innowacyjnych pomysłów biznesowych. Startupy wspierane są na każdym etapie ich rozwoju, od prototypowania do pierwszych sukcesów na rynku. Mają zapewniony intensywny mentoring, szkolenia, możliwości nawiązywania kontaktów z potencjalnymi inwestorami i klientami, a także dostęp do infrastruktury i narzędzi technologicznych. Projekt realizowany jest wspólnie z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. To kolejne działanie Stoczni otwierające się na innowacje i firmy spoza branży stoczniowej.

Program Strefa Akceleracji jest organizowany przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Program wspiera startupy na każdym etapie ich rozwoju, od prototypowania do pierwszych sukcesów na rynku. Zakwalifikowanym podmiotom oferuje on asystę mentoringowo-konsultacyjną. Strefa Akceleracji została zaprojektowana tak, aby ułatwić skalowanie nowych pomysłów w dynamicznym środowisku biznesowym. Dzięki temu, uczestnicy mogą liczyć na wszechstronne wsparcie i motywację do osiągnięcia sukcesu w swojej dziedzinie.

Głównym celem programu jest pomoc w rozwoju najbardziej innowacyjnym pomysłom, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania. Nagrody są przyznawane w dwóch ścieżkach tematycznych: LifeSciene oraz Przemysł morski. Wsparcie obejmuje mentoring, który podnosi kompetencje biznesowe członków zespołu, profesjonalne doradztwo, udostępnienie przestrzeni biurowej i mechanicznej do pracy oraz granty na rozwój pomysłów. Na autorów najbardziej innowacyjnych prac czekają atrakcyjne nagrody, których pula wynosi łącznie ponad 100 tysięcy złotych.

W tegorocznej edycji uczestnicy wezmą udział w kompleksowych szkoleniach oraz konsultacjach z zakresu wystąpień publicznych, teambuildingu, modelowania biznesowego i zarządzania projektami. Dodatkowo, odbędzie się sesja speed datingu, umożliwiająca bezpośredni kontakt z ekspertami i przedstawicielami branżowymi. To wyjątkowa okazja do wzmocnienia kompetencji biznesowych uczestniczących zespołów i przygotowania ich do prezentacji projektów podczas Demo Day przed potencjalnymi inwestorami, klientami oraz partnerami.

Dziękujemy za wysłane grafiki.