• <

Wynik wyszukiwania - "sztorm" - Wiadomości

Gdyński klif znów zagrożony. Ponownie naruszyły go sztormy na Bałtyku

Z powodu trudnych warunków pogodowych wzrosło zagrożenie dalszego osuwania się ziemi na gdyńskim klifie. Z tego powodu wzrosło zagrożenie dla osób poruszającymi się nieopodal ścieżkami spacerowymi.
12.02.2024

Ostrzeżenie o sztormie w pomorskim

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie przekazało ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - poinformował gdański magistrat.
03.02.2024

Ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich wydało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - podał gdański magistrat.
23.01.2024

Dziś nad morzem możliwe burze

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy kraju, prognozowane są przelotne opady śniegu. W pasie nadmorskim, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak, przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść 3-4 cm.
19.01.2024

Po grudniowych sztormach na Bałtyku najbardziej ucierpiały okolice Lubiatowa

Grudniowe sztormy na Bałtyku wyrządziły głównie szkody w wale wydmowym i zabudowie biotechnicznej. Ucierpiało także 3 tys. m.b. płotków i ok. 17 tys. m2 wyłożeń wydm chrustem i zatrawień - przekazała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
13.01.2024

Pasażerowie promu utknęli na morzu z powodu pogody

Prom DFDS Crown Seaways, który płynął z Oslo do Kopenhagi, nie mógł przybić do nabrzeża w stolicy Danii z powodu złej pogody. Został zmuszony do ponownego wypłynięcia w morze.
04.01.2024

W wyniku sztormu ucierpiał klif w Gdyni Orłowie

Służby Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni szacują straty, które powstały po sztormie na Bałtyku. W Lubiatowie woda zabrała kilkanaście metrów plaży. Z klifu w Gdyni Orłowie spadło kilka drzew.
27.12.2023

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego

Ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z wezbraniem wód i przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydało w piątek Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni.
22.12.2023

Sztorm zniszczył rosyjskie umocnienia na Krymie i uwolnił delfiny

Od 26 listopada państwa nad Morzem Czarnym muszą zmagać się z wyjątkowo silnym sztormem, w wyniku którego doszło do uszkodzenia morskiej i nadmorskiej infrastruktury, a wiele statków uległo trafiło na mieliznę. Spotkało to także okupowany przez Rosję od 2014 roku Krym. Efekty działań sił żywiołu okazują się także strategicznie bolesne dla Rosjan.
01.12.2023

Tragiczne skutki sztormów na Morzu Czarnym i Śródziemnym. Fale rzucały statkami jak zabawkami

Służby greckie, rosyjskie włoskie, tureckie, i innych państw donoszą o ogromnych problemach z żeglugą w związku z najsilniejszymi od lat burzami na akwenach morskich. Służby SAR musiały wielokrotnie interweniować, aby pomóc statkom i ich załogom, którym groziło nawet zatopienie z powodu wysokich fal. W związku z tym wiele jednostek zawróciło do portów, bądź w ogóle opóźniały ich opuszczenie, do czasu poprawy pogody.
28.11.2023

ISW: sztormowa pogoda na wybrzeżu Morza Czarnego nie zatrzymała działań na froncie

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) ocenia w najnowszym raporcie, że sztormowa pogoda na południu Ukrainy, w tym na Morzu Czarnym, wpływa na tempo działań zbrojnych na linii frontu, ale wojska rosyjskie i siły ukraińskie kontynuują ataki lądowe.
28.11.2023

Sztorm na Krymie. 500 tys. mieszkańców bez prądu, jedna ofiara śmiertelna

Około 500 tys. mieszkańców okupowanego przez Rosję Krymu pozostało bez prądu z powodu sztormowej pogody - ulew i porywistego wiatru, poinformował w poniedziałek portal Ukraińska Prawda. Zginęła co najmniej jedna osoba.
27.11.2023

Gwałtowne zamiecie w Rumunii. Zamknięto drogi i porty

Wywołany gwałtownymi zamieciami alarm pogodowy trwa w niedzielę w płd.-wsch. części Rumunii, m.in. w okręgach Konstanca, Tulcza, Gałacz i Braila. Setki kierowców utknęły na drogach z powodu śnieżycy. Zamknięte są drogi i porty czarnomorskie. Konstanca jest pozbawiona wody pitnej, a w 400 miejscowościach nie ma prądu z powodu uszkodzenia linii energetycznych.
26.11.2023

Groźny wypadek przy platformie wiertniczej Petro Giant. Służba SAR poszukuje marynarza, który wypadł za burtę

Ratownicy SARu poszukują marynarza, który prawdopodobnie wypadł za burtę ze statku zacumowanego przy platformie wiertniczej Petro Giant. Dyrektor SAR Sebastian Kluska w rozmowie z PAP podkreślił, że na Bałtyku panują ekstremalne warunki pogodowe.
23.11.2023

Zatonięcie Kafkametler. Dramatyczne wiadomości od załogi

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę u wybrzeży Turcji zatonął tankowiec Kafkametler z 12 osobami na pokładzie. Odnaleziono ciało jednego członka załogi. W mediach pojawiły się zapisy wiadomości, jakie członek załogi przesłał do rodziny.
21.11.2023

W okręgu Konstanca powalone drzewa, zerwane dachy, przerwy w dostawach prądu po sobotniej wichurze

W okręgu Konstanca nad Morzem Czarnym w Rumunii ulewne deszcze i burze oraz silny wiatr w sobotę "siały spustoszenie" - pisze portal News.ro. Służby ratunkowe odebrały setki telefonów od mieszkańców. W 46 miejscowościach nie ma wody i prądu.
19.11.2023

Nad Irlandię i Wielką Brytanię nadciąga sztorm Debi

Irlandzkie i brytyjskie służby meteorologiczne wydały w niedzielę ostrzeżenia w związku z kolejnym sztormem nadchodzącym nad Wyspy Brytyjskie - Debi. Ma on uderzyć w zachodnie wybrzeże Irlandii w poniedziałek przed świtem, a następnie przesuwać się na wschód.
12.11.2023

W Anglii wciąż obowiązuje 80 ostrzeżeń powodziowych w związku ze sztormem Ciaran

W Anglii nadal obowiązuje ponad 80 ostrzeżeń powodziowych w związku ze sztormem Ciaran - podał w piątek portal dziennika "Independent". W Wielkiej Brytanii w wyniku sztormu tysiące domów zostało pozbawionych elektryczności, zamknięto setki szkół i kilka lotnisk.
03.11.2023

Sztorm Ciaran. 14-metrowe fale, problemy w wielu krajach

Około 1,2 mln gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu we Francji po przejściu sztormu Ciaran, któremu towarzyszyły porywy wiatru przekraczające 170 km/h – podał w czwartek dostawca energii Enedis. W Wielkiej Brytanii i Holandii sztorm wywołał chaos w transporcie.
02.11.2023

Ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich wydało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - podał gdański magistrat.
31.10.2023

Niemcy. Z powodu silnego sztormu w Szlezwiku-Holsztynie ewakuowano około 2 tys. osób

Około 2 tys. osób w Szlezwiku-Holsztynie zostało przeniesionych w bezpieczne miejsce z powodu silnej fali sztormowej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Poinformował o tym w nocy z piątku na sobotę szef służb ratunkowych w ministerstwie spraw wewnętrznych landu Szlezwik-Holsztyn Ralf Kirchhoff.
21.10.2023

Sztorm wywołał rekordowo wysoki stan morza i podtopienia w Danii, zagrażając żegludze

Nawet o dwa metry wzrósł w piątek stan Morza Bałtyckiego w południowo-wschodniej Danii, wywołując liczne podtopienia oraz zakłócenia w transporcie. Według mediów jest to "najgorsza fala sztormowa od 150 lat".
20.10.2023

Unity Line odwołało rejsy promowe do Szwecji ze względu na przewidywane złe warunki pogodowe

Unity Line zrezygnowało z rejsów na trasach Świnoujście-Trelleborg oraz Świnoujście-Ystad w dniach od 19 do 21 października. Firma przekazuje, że wszystkie pojazdy z potwierdzonymi rezerwacjami otrzymają alternatywną propozycję transportu na pozostałych promach w kolejnych dostępnych odjazdach z portów.
19.10.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o silnym sztormie w strefie brzegowej

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich - Wydział w Szczecinie, wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem we wschodniej części strefy brzegowej.
07.08.2023

Na Bałtyku trwa sztorm

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia: przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w północnej części regionu. Na morzu wiatr ma wiać w porywach do 9 w skali Beauforta. Na lądzie może osiągać prędkość do 80 km/h.
07.03.2023

Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku!

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku wydał w sobotę IMGW. W strefie brzegowej, w środkowej części wiatr może wiać z siłą do 9 stopni w skali Beauforta.
04.03.2023

Silne trzęsienie ziemi na południowym Pacyfiku

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 zarejestrowano w sobotę na południowym Pacyfiku, w rejonie wulkanicznych wysp Kermadec, należących do Nowej Zelandii - podała amerykańska służba geologiczna USGS.
04.03.2023

Podczas sztormu na Morzu Czarnym zatonął statek [WIDEO]

Mały statek towarowy zarejestrowany na Komorach i obsługiwany przez rosyjską załogę ucierpiał podczas zimowego sztormu na Morzu Czarnym. W wyniku silnych fal oraz wiatru jednostka rozpadła się i zatonęła. Z 11 członków załogi jeden zmarł w wyniku obrażeń a drugi pozostaje w stanie krytycznym.
22.02.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o silnym wietrze nad morzem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla nadmorskich powiatów województwa pomorskiego. Alert obowiązuje od poniedziałku od godz. 10 do wtorku do godz. 8.
19.02.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej.
18.02.2023

Dziś w nocy nad morzem wiatr do 125 km/h

W nocy z piątku na sobotę będzie pochmurno z opadami w wielu miejscach kraju. W całej Polsce będzie wiał silny wiatr w porywach od 80 km/h na południu do 125 km/h na Wybrzeżu - poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.
17.02.2023

W weekend na Bałtyku fale sięgające 11 metrów

W północnej części województwa pomorskiego od piątku do soboty wiatr będzie wiał z prędkością nawet do 125 km/h. Może powodować zniszczenia i spustoszenia. Na Bałtyku prognozowany jest sztorm o sile 12 w skali Beauforta. Fale mogą osiągnąć od 10 do 11 metrów wysokości.
17.02.2023

Zachodniopomorskie - ostrzeżenia przed porywistym wiatrem nad morzem

Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem wydał w piątek IMGW dla województwa zachodniopomorskiego. Najsilniej ma wiać nad morzem - na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 125 km/godz.
17.02.2023

Wydano ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku w środkowej i wschodniej części strefy brzegowej. Wiatr ma wiać w porywach do 9 w skali Beauforta.
01.02.2023

Wysoki stan wód w Bałtyku i na Żuławach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed wysokim stanem wody Morza Bałtyckiego i gwałtownym wzrostem stanów wody na Żuławach. Synoptycy wskazują, że lokalnie przekroczone mogą zostać stany ostrzegawcze.
05.01.2023

Portugalia. Ponad 1000 interwencji służb po przejściu wichur i ulewnych deszczach

Ponad 1000 razy interweniowały portugalskie służby od niedzielnego wieczora w związku z przechodzącymi przez Portugalię wichurami i ulewnym deszczem. Zgłoszenia dotyczyły głównie podtopień budynków mieszkalnych i piwnic, a także usuwania blokad dróg.
24.10.2022

Portugalia. Kilkadziesiąt zalanych dróg i ulic w efekcie sztormu Armand

Utrzymujący się od wtorkowego wieczoru nad Portugalią sztorm Armand doprowadził do licznych podtopień ulic w miastach i dróg w całym kraju. Do środowego wieczoru strażacy podjęli setki interwencji zarówno na terenach położonych nad Atlantykiem, gdzie utrzymuje się sztorm, jak i w dystryktach oddalonych od oceanu.
19.10.2022

Sztorm na Bałtyku nawet do 9 w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej. Synoptycy przewidują wiatr wiejący w porywach do 9 w skali Beauforta.
16.07.2022

Ukraina. Morska straż graniczna: załogi krążownika Moskwa nie ewakuowano z powodu sztormu

Siłom rosyjskim z powodu sztormu nie udało się przeprowadzić ewakuacji załogi trafionego rakietami przez armię ukraińską krążownika Moskwa, który zatonął na Morzu Czarnym – poinformowała w piątek rzeczniczka morskiej straży granicznej Ukrainy Natalija Humeniuk na briefingu.
15.04.2022

Orkan Eunice nadciąga nad Wyspy, w piątek rzadko używany czerwony alert

Rzadko używany, czerwony alert w związku z nadciągającym nad Wyspy Brytyjskie orkanem Eunice wydał na piątek dla południowo-zachodniej Anglii i południowej Walii brytyjski urząd meteorologiczny Met Office.
17.02.2022

Ostrzeżenie o sztormie i silnym wietrze

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie w czwartek, 17 lutego. Będzie też mocno wiało.
17.02.2022

Plaża w Orłowie znika na naszych oczach. Dlaczego i co można z tym zrobić? [ZDJĘCIA]

Okres sztormowy nie oszczędza polskiego wybrzeża. Z roku na rok coraz gorzej sytuacja wygląda na plaży w Orłowie w Gdyni. Niż Nadia i związany z nim orkan Malik spowodował, że morze pochłonęło kolejne fragmenty gdyńskiej plaży.
08.02.2022

Ostrzeżenie drugiego stopnia o wezbraniu wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na wybrzeżu

Ostrzeżenie drugiego stopnia o wezbraniu wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, lokalnie alarmowych, wydało w poniedziałek Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni. Ostrzeżenie dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
01.02.2022

[WIDEO] Sztorm uszkodził falochron w Ustce

W weekend podczas sztormu uszkodzeniu uległ fragment falochronu w Ustce.
31.01.2022

IMGW: alert dla Zalewu Szczecińskiego, wybrzeża Bałtyku oraz Żuław i Zalewu Wiślanego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne o przekroczeniu stanu alarmowego wód Zalewu Szczecińskiego i Wiślanego. Alert trzeciego stopnia dotyczy też wybrzeża Bałtyku oraz Żuław.
31.01.2022

[WIDEO] Cofka w Trójmieście i innych miastach na wybrzeżu

Do cofki doszło w niedzielę na marinie w Gdyni, wyspie Ołowianka w Gdańsku oraz na bulwarze w Ustce - podał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa.
30.01.2022

Most nad Sundem zamknięty, przewozy promowe zawieszone

Z powodu orkanu Malik zamknięto w sobotę wieczorem most łączący Danię ze Szwecją nad cieśniną Sund. Na Bałtyku nie kursują promy, w tym zawijające do polskich portów.
30.01.2022

Stena i Polferries wstrzymują kursy z powodu wiatru

Sześć rejsów promami z Gdyni i Karlskrony z powodu złych warunków pogodowych odwołał szwedzki przewoźnik Stena Line. Rejsy do Szwecji anulował też Polferries Polska Żegluga Bałtycka.
30.01.2022

Sztorm na Bałtyku; zawieje 10 w skali Beauforta

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie. Porywy wiatru osiągnąć mogą10 w skali Beauforta.
19.01.2022

Do 405 wzrosła liczba ofiar najbardziej niebezpiecznego w tym roku tajfunu Rai

Do 405 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych na skutek tajfunu Rai, który w połowie grudnia spustoszył centralne prowincje Filipin - poinformował w piątek Ricardo Jalad, dyrektor filipińskiej agencji zarządzania kryzysowego NDRRMC.
31.12.2021

Statek z ponad 460 uratowanymi migrantami płynie w stronę Sycylii

Statek organizacji pozarządowej Sea Watch 4 z ponad 460 migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym otrzymał w piątek zgodę na zatrzymanie się w rejonie portu Augusta na Sycylii. Jednostka znajdzie tam schronienie po tym, gdy w nocy trafiła na bardzo złe warunki na morzu.
26.11.2021

Tropikalny sztorm "Fred" zagraża Florydzie

Tropikalny sztorm „Fred” może przynieść w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych tornada i powodzie. Gubernator Florydy Ron DeSantis ogłosił stan wyjątkowy w 23 hrabstwach stanu.
15.08.2021

Przelewanie się fal przez nabrzeża będzie coraz częstsze, również w Polsce

Zjawisko przelewania się fal przez nabrzeża będzie coraz częściej spotykane, również w Polsce – prognozują naukowcy. Przy wzroście średniego poziomu mórz podnosi się również zasięg fal, które częściej będą zalewały np. porty. Rozwiązaniem może być podwyższanie nabrzeży.
05.07.2021

Nadciągający na Kubę huragan Elsa zmienił się w tropikalny sztorm, następna na linii jest Floryda

Na Kubie z powodu nadciągającego huraganu Elsa ewakuowano 70 tys. mieszkańców południa wyspy oraz zabezpieczono plony trzciny cukrowej i kakao – poinformował w niedzielę kubański rząd. Ewakuowano już 70 tys. osób.
04.07.2021

Sztorm na Bałtyku: od 8 do 9 stopni w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 9 stopni w skali Beauforta.
02.05.2021

Uwaga - sztorm!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni ostrzega przed sztormem na Bałtyku. Wieje silny wiatr 6 – 7, okresami 8 w skali Beauforta. Przebywanie na dworze może być niebezpieczne.
28.12.2020

IMGW ostrzega przed sztormem na Wybrzeżu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.
27.12.2020

Uwaga! Ostrzeżenie o sztormie

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne, wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia - sztorm/2
22.12.2020

Burze i śnieżyce na Wschodnim Wybrzeżu USA mogą się przekształcić w „bombę cyklonową”

Ulewne deszcze i śnieżyce napływające w weekend ze Środkowego Atlantyku na tereny północno-wschodnich amerykańskich stanów mogą się przekształcić w pogodową „bombę cyklonową”. Stanowi to także zagrożenie dla marynarzy.
06.12.2020

Na Półwyspie Iberyjskim chaos komunikacyjny wskutek sztormu Dora

Utrzymujący się od piątku nad Półwyspem Iberyjskim sztorm Dora doprowadził do poważnych utrudnień w ruchu w północno-wschodniej Portugalii oraz w środkowej i północnej części Hiszpanii. Jedna osoba zginęła w wypadku na oblodzonej jezdni w pobliżu hiszpańskiego miasta Leon.
05.12.2020

Około 1900 kontenerów straconych podczas sztormu

Ponad 1900 kontenerów wypadło za burtę z kontenerowca ONE Apus, z powodu szalejącego sztormu na Środkowym Pacyfiku. Informację podał Chidori Ship Holding LLC oraz NYK Shipmanagement Pte Ltd, którzy zarządzają statkiem o ładowności 14 tys. TEU.
04.12.2020

Na Atlantyku zakończył się rekordowy sezon huraganów

Na Atlantyku wczoraj zakończył się rekordowy sezon huraganów. W 2020 roku na tym oceanie nazwy nadano 30 sztormom, z czego aż 12 dotarło do wybrzeży Stanów Zjednoczonych.
01.12.2020

Ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku!

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku przekazuje ostrzeżenie o sztormie.
21.11.2020

Uwaga! Sztorm na Bałtyku

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ostrzega o sztormie na Bałtyku.
19.11.2020

Nowy Port. Nabrzeże naprawione, można już spacerować w kierunku Falochronu Zachodniego

Szybciej, niż przewidywał to harmonogram, udało się zakończyć prace naprawcze odcinka nabrzeża, na wysokości Portu Gdańsk. Oznacza to, że ponownie możemy spacerować aż do falochronu i znajdującej się tu zielonej latarni morskiej.
06.11.2020

Sztorm zmył 6 tys. m sześc. świeżo poszerzonej plaży w Orłowie. Straty szacowane na ponad ćwierć miliona zł

Niedawno szalejący jesienny sztorm spowodował, że morze "zabrało ze sobą" 6 tysięcy metrów sześciennych plaży w Gdyni Orłowie. Nieszczęśliwym zrządzeniem losu niespełna pół roku temu Urząd Morski w Gdyni przeznaczył 2,5 mln złoty na jej poszerzenie.
04.11.2020

Potężny tajfun pustoszy Filipiny

Tajfun Molave, o szybkości wiatru dochodzącej do 180 km/godz, z impetem zaatakował dzisiaj Filipiny, wyrządzając poważne zniszczenia i zmuszając ok. 45 tys. mieszkańców wsi do szukania schronienia w szkołach i budynkach rządowych - poinformowały władze.
26.10.2020

Ostrzeżenia o sztormie!

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenia o sztormie, intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze, z którego wynika, że czeka nas trudna noc i cały kolejny dzień. Wiatr dochodzić może do 9 st. w skali Beauforta.
13.10.2020

Duże zniszczenia wskutek subtropikalnego sztormu w Portugalii i Hiszpanii (wideo)

Do sobotniego popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew, wywrócił struktury reklam i rusztowań oraz doprowadził do licznych podtopień. Największe straty notowane są w Portugalii, gdzie od piątku poszukiwany jest zagraniczny turysta porwany przez falę przy jednej z plaż.
19.09.2020

Zmarł marynarz uratowany ze statku do przewozu żywych zwierząt, który zatonął podczas sztormu w Japonii

Japońska straż przybrzeżna poinformowała dzisiaj, że zmarł marynarz, uratowany wcześniej tego dnia z załogi frachtowca, który zatonął podczas sztormu na Morzu Wschodniochińskim. Nadal trwają poszukiwania ponad 40 członków załogi.
04.09.2020

NOVA-NET

Sieci i sprzęt rybacki
nova net,novanet,sieci rybackie,sieci,artykuły rybackie,sprzęt rybacki,ubrania rybackie,wyposażenie rybackie,novanet,novaned,sprzęt dla rybaków,liny,linki,sznury,pływaki,wontony żyłkowe,żaki,miroże,drygawice żyłkowe i stylonowe,sieci do ciągnięcia,włoki,oklejnice,sieci podwieszane Japonki,przędza,ołowianka,korklina,sznury PP,tkaniny sieciowe,szycie sieci,wodery,ubranie morskie,ubranie sztormowe,narękawki rybackie ochronne,ubrania rybackie,buty rybackie,wiosła,haczyki mustad,iglice,odblaski radarowe,worki do sieci,

Sportis S.A.

łodzie rekreacyjne,łodzie profesjonalne,łodzie rib,łodzie hybrydowe,ubrania asekuracyjne,ubrania sztormowe,ubrania ochronne dla żeglarzy,ubrania ochronne dla rybaków morskich,ubrania asekuracyjne dla służb Marynarki Wojennej,ubrania asekuracyjne dla Straży Granicznej,kamizelki asekuracyjne,kamizelki ratunkowe

Zobacz szalejący sztorm na Bałtyku. Nie odpuści co najmniej do czwartku

Silny wiatr na Morzu Bałtyckim nie odpuszcza. Jego porywy sięgają nawet 95 km/godzinę. Nie kursują promy, zamknięto mola, woda pozalewała plaże, nabrzeża i ulice. Stan alarmowy został przekroczony o prawie pół metra i wynosi obecnie 616 cm. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia prognozuje, że silne wiatry występować będą co najmniej do 3 stycznia do godz. 12:00.
02.01.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.