• <

Około 1900 kontenerów straconych podczas sztormu

PMK

04.12.2020 17:30 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Około 1900 kontenerów straconych podczas sztormu

Partnerzy portalu

Około 1900 kontenerów straconych podczas sztormu - GospodarkaMorska.pl
Mas Container

Ponad 1900 kontenerów wypadło za burtę z kontenerowca ONE Apus, z powodu szalejącego sztormu na Środkowym Pacyfiku. Informację podał Chidori Ship Holding LLC oraz NYK Shipmanagement Pte Ltd, którzy zarządzają statkiem o ładowności 14 tys. TEU.

- Wczesne dochodzenie na pokładzie ONE Apus szacuje, że liczba utraconych lub uszkodzonych jednostek może przekroczyć 1900, z których około 40 to kontenery z niebezpiecznymi substancjami - czytamy w aktualizacji.

ONE Apus podróżował z chińskiego Yantian do portu Long Beach w Kalifornii. W poniedziałek 30 listopada, jednostka napotkała na drodze trudną pogodę, z wiatrem o dużej sile i dużymi falami, które spowodowały, że statek mocno się kołysał.

Statek popłynie teraz do Japonii z planami poszukiwania portu schronienia w celu wyładunku niestabilnych kontenerów, oceny wszelkich uszkodzeń i oszacowania dokładnej liczby kontenerów, które utracił.

- Koncentrujemy się nadal na dostarczeniu statku do bezpiecznego portu, aby zapewnić bezpieczeństwo załogi, statku i ładunku na pokładzie. - czytamy w dzisiejszej aktualizacji.

ONE Apus to kontenerowiec o ładowności 14 tys. TEU, wybudowany w 2019 roku. Jednostka ma 364 metrów długości i pływa pod japońską banderą. Statek obsługuje serwis Far East Pacific 2 armatora Ocean Network.

Dziękujemy za wysłane grafiki.