• <

Wynik wyszukiwania - "mayflower" - Wiadomości

Ciemne chmury gromadzą się nad morskimi farmami wiatrowymi w USA

Trzy duże projekty morskiej energetyki wiatrowej w USA stoją w obliczu przeszkód w postaci anulowania umów zakupu energii lub pozwów sądowych.
20.07.2023

Digital Baltic: Przewaga regionalna oparta na danych - gromadzenie, łączenie i wymiana danych

Podczas trzeciego, ostatniego panelu podczas konferencji "Digital Baltic - Towards common security" jego uczestnicy roztrząsali zagadnienie wykorzystania najnowszych rozwiązań służących gromadzeniu danych z wielu źródeł, narzędzi do ich analizy, a także sprawnej wymiany danych i zapewnianej im ochrony w ramach cyberbezpieczeństwa.
28.06.2023

Kosztowne gigawaty MFW. Amerykanie renegocjują kontrakty. Czas na przegląd ryzyk i solidną analizę ekonomiczną

Europejskie ambicje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej skoryguje rynek w 2023 i 2024 r. Przy szacowanym w połowie 2022 r. koszcie około 3 mld dolarów za 1 GW mocy zainstalowanej w morską energetykę wiatrową, ambitne cele inwestycyjne w morskie elektrownie wiatrowe oraz biznesplany będą musiały zostać skorygowane. W 2023 r. i 2024 r. inwestycje te będą realizowane pod wpływem inflacji, drożejących komponentów i kosztownej siły roboczej.
16.01.2023

Ocean Winds otrzymuje prawa do produkcji 2 GW z energii wiatrowej w Kalifornii

EDP Renewables i spółka joint venture Engie nawiązały współpracę z Canada Pension Plan Investment Board w celu opracowania pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Kalifornii. Te 2 GW są znaczącym kamieniem milowym dla obecności Ocean Winds w Stanach Zjednoczonych, gdzie firma ma około 4 GW w fazie rozwoju w postaci dwóch projektów na północnym wschodzie.
12.12.2022

Inflacja podcina skrzydła amerykańskiemu sektorowi offshore wind

Rosnące koszty, inflacja, ceny surowców i materiałów powodują, że inwestorzy offshore wind na nowo przeliczają budżety projektów. Szczególnie dotkliwie odczuwa to dopiero rodząca się branża w USA. Inwestor Avangrid, należący do hiszpańskiej Iberdroli, zwrócił się do stanowych organów regulacyjnych o wstrzymaniu procedury zatwierdzania stawek dla energii z morskiej farmy Commonwealth Wind o mocy 1200 MW. W jego ocenie budowa jest nieopłacalna bez zmian. Regulator nie wyraził zgody.
19.11.2022

Władze stanu Massachusetts odrzucają wniosek o opóźnienie kontraktów

Organy regulacyjne odrzuciły wniosek firmy Commonwealth Wind o zawieszenie umowy zakupu energii ze stanowymi przedsiębiorstwami energetycznymi. Wzbudziło to wątpliwości co do przyszłości proponowanego wcześniej projektu morskiej energii wiatrowej.
08.11.2022

Statki autonomiczne wypłyną na oceany przed 2025 rokiem? Polskie uczelnie i firmy mają potencjał, by wejść na nowy rynek

Pandemia nie odpuszcza, a kraje atakowane są przez nowe warianty wirusa. Wymiana załóg sprawia problemy i wywołuje konkretne utrudnienia. Stąd trudności w zejściu załóg na ląd, przemieszczaniu między portami, w których występuje zagrożenie „eksportem” kolejnego nowego wirusa. Powraca temat wprowadzenia na rynek statków autonomicznych. Już dziś rynek ten szacowany jest na miliardy dolarów.
21.12.2021

Opublikowano wytyczne klasowe dla autonomicznych statków

Niedawno opublikowano wytyczne klasowe dla morskich autonomicznych statków nawodnych (Maritime Autonomous Surface Ships, MASS). Warto przyjrzeć się im bliżej.
22.11.2021

Kalifornijskie sny o pływającym wietrze, zły tydzień Big Oil i elektryzująca wizja Europy

Perspektywy kolejnej wielkiej granicy dla amerykańskiego wybrzeża otworzyły się w ubiegłym tygodniu, kiedy Kalifornia i rząd federalny wydały zgodę na rozwój dwóch obszarów o potencjale do 4,6 GW pływającej farmy wiatrowej.
31.05.2021

Mayflower Wind wykorzysta infrastrukturę elektrowni węglowej do wyprowadzenia mocy z offshore wind

Była elektrownia węglowa Brayton Point będzie swojego rodzaju interkonektorem dla przyszłego kompleksu morskich farm wiatrowych dewelepowanych przez Mayflower Wind. Infrastruktura zostanie użyta do rozwoju Centrum OZE.
31.05.2021

Statek z wirtualnym kapitanem przygotowuje się do rejsu

Na akwenach położonych w pobliżu Plymuth trwają próby statku. Dowodzi nim AI Captain. Inteligentny system zaprojektowany przez IBM.
08.05.2021

Statki autonomiczne po epoce koronawirusa

Przemysł okrętowy zastanawia się nad konstrukcją, budową i eksploatacja statków autonomicznych po epoce koronawirusa. Widzimy, że ta epoka odciśnie piętno nie tylko na stylu życia ludzkości, ale również na transporcie morskim i systemach obsługi wydobycia ropy i gazu offshore. Obecnie budowane jednostki są coraz bardziej zautomatyzowane. Statki często są wyposażone w systemy wspomagania decyzji załogi oraz układy diagnostyczne zainstalowanych urządzeń. Coraz więcej systemów zainstalowanych na statkach i jednostkach offshore może
18.12.2020

Zwodowano pierwszy na świecie autonomiczny statek badawczy

IBM wspólnie w organizacją badawczą ProMare stworzył w pełni autonomiczny statek badawczy, sterowany przy użyciu sztucznej inteligencji. Jednostka zwodowana została w Plymouth w Wielkiej Brytanii, a w przyszłym roku wyruszyć ma w rejs po Atlantyku.
20.09.2020

W Anglii zwodowano sterowany sztuczną inteligencją bezzałogowy statek badawczy „Mayflower” (wideo)

Jeden z pierwszych w pełni autonomicznych statków na świecie został zwodowany i jest gotowy do przemierzenia światowych oceanów w celu zebrania ważnych danych, które pomogą w badaniach naukowych nad krytycznymi kwestiami wpływającymi na środowisko morskie.
18.09.2020

MAS - bezzałogowy, w pełni autonomiczny statek wyruszy pół roku później [wideo]

Jutro (16 września) w Plymouth zwodowany zostanie Mayflower Autonomous Ship (MAS) - jeden z pierwszych w historii pełnowymiarowych, bezzałogowych, autonomicznych statków, które samodzielnie pokonają Atlantyk. Wodowanie odbędzie się niemal dokładnie w 400. rocznicę rozpoczęcia historycznego rejsu galeonu Mayflower, którego rejs rozpoczął angielską kolonizację w Nowej Anglii.
15.09.2020

Poznaj szczegóły dotyczące bezzałogowego i autonomicznego statku, który częściowo powstawał w Gdańsku

W stoczni Aluship Technology w Gdańsku zbudowano kadłub jednego z pierwszych na świecie bezzałogowych i autonomicznych statków. We wrześniu jednostka popłynie z Wielkiej Brytanii do USA dla uczczenia 400. rocznicy rejsu żaglowca, którym podróżowali nowi osadnicy do Ameryki.
01.04.2020

Kadłub bezzałogowego Mayflower w drodze do Wielkiej Brytanii (foto, wideo)

W pełni autonomiczny statek Mayflower Autonomous Ship (MAS) ma powtórzyć drogę swego imiennika - żaglowca z 1620 roku. Podróż śladami pielgrzymów do Ameryki ma rozpocząć się już w tym roku, w Plymouth, w 400 rocznicę wydarzenia. Częściowo, w znacznym stopniu wyposażony, aluminiowy kadłub powstawał w gdańskiej stoczni Aluship Technology i jest już w drodze do Wielkiej Brytanii. Tam zostanie ostatecznie doposażony i przygotowany do niezwykłego rejsu.
25.03.2020

Joint venture EDPR zdobywa kontrakt offshorowy w stanie Massachusetts

Mayflower Wind Energy LLC (Mayflower Wind) - joint venture Shell New Energies US LLC (Shell) i EDPR Offshore North America LLC (EDPR), zostało wybrane przez stan Massachusetts jako dostawca czystej energii pochodzącej z odnawialnych źródeł dla odbiorców z terenu tego stanu, którą wyprodukuje morska farma wiatrowa o mocy 804 MW mogąca dostarczyć prąd dla ok. 500.000 gospodarstw domowych.
31.10.2019

Autonomiczny statek powtórzy drogę żaglowca Mayflower sprzed 400 lat

W pełni autonomiczny statek Mayflower Autonomous Ship (MAS) powtórzy drogę swego imiennika - żaglowca z 1620 roku. Podróż śladami pielgrzymów do Ameryki rozpocznie się w przyszłym roku w Plymouth, w 400 rocznicę wydarzenia. Kadłub jednostki powstaje w Gdańsku - podało BBC.
17.10.2019

IBM dołączył do projektu statków autonomicznych Mayflower

Amerykański gigant IBM dołączył do globalnego konsorcjum, które ma na celu budowę bezzałogowego, autonomicznego statku. Miałby on przepłynąć Atlantyk już w sierpniu 2020 roku.
16.10.2019

EDF Renewables i Shell inwestują w morską energię wiatrową w stanie New Jersey

EDF Renewables North America i Shell New Energies US LLC ogłosiły utworzenie spółki joint venture 50/50 Atlantic Shores Offshore Wind, LLC w celu współpracy nad zagospodarowaniem wydzierżawionego terenu OCS-0499 w ramach obszaru wytwarzania energii wiatrowej (ang. New Jersey Wind Energy Area – WEA). Na obszarze można wytworzyć około 2500 megawatów (MW) morskiej energii wiatrowej, która wystarczy do zasilenia około miliona domów. Transakcja wymaga zatwierdzeń regulacyjnych, a budowa jest zależna od pozytywnej końcowej decyzji inwe
20.12.2018

Joint venture spółek EDP Renewables i Shell wygrywa aukcję dla offshore w USA

Mayflower Wind Energy LLC (Mayflower) jest wstępnym zwycięzcą bloku nr 0521 w aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, przeprowadzonej przez amerykańskie Biuro ds. Zarządzania Energetyką Morską (Bureau of Ocean Energy Management - BOEM) w miniony piątek. Złożona przez Mayflower oferta na wyłączne prawo do rozwijania komercjalnych projektów wiatrowych na dzierżawionym terenie zewnętrznego szelfu kontynentalnego (OCS), opiewała na kwotę 135 milionów dolarów.
17.12.2018

Wielka Brytania: Polska Fundacja Narodowa zaprezentowała jacht „I Love Poland”

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński oraz kapitan Jarosław Kaczorowski zaprezentowali w niedzielę w Plymouth w W. Brytanii jacht "I Love Poland", który w przyszłym roku będzie promował Polskę i służył do treningu elitarnej grupy najlepszych polskich żeglarzy.
18.11.2018

Brytyjczycy wybudują w ciągu 2 lat bezzałogowy statek badawczy

Udało się zebrać fundusze z dobrowolnych składek na powstanie jednostki The Mayflower Autonomous Research Ship (MARS) – bezzałogowego statku badawczego. Jego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
06.08.2017

Brytyjczycy chcą używać drukarek 3D do budowy statków

Brytyjska marynarka wojenna planuje posiadać flotę małych, bezzałogowych jednostek oraz statków zbudowanych na drukarkach 3D już w 2030 roku – wynika z informacji byłego laboratorium rządowego, Qinetiq Group Plc.
08.09.2015

Powstanie pierwszy na świecie bezzałogowy trimaran

Szykuje się wyprawa pierwszego, bezzałogowego trimaranu. Supernowoczesna jednostka popłynie przez Ocean Atlantycki w 2020 r.
27.08.2015

Powstają kolejne projekty bezzałogowych statków. Tym razem taką jednostkę chcą zbudować Chiny

Projekt badający możliwości zastosowania bezzałogowych statków morskich został oficjalnie zatwierdzony – donosi chiński Departament Bezpieczeństwa Morskiego (MSA). Rozpoczęte w 2012 roku badania prowadził uniwersytet w Wuhan do spółki z MSA.
13.08.2015

Chcą zbudować pierwszy statek bezzałogowy

Naukowcy z angielskiego Uniwersytetu Plymouth do spółki ze specjalistami z firmy MSubs oraz architektami z Shuttleworth Design rozpoczęli projekt budowy pierwszego na świecie bezzałogowego statku. Zamierzają nim przekroczyć Atlantyk.
06.08.2015

Na takich jachtach pływali najpotężniejsi ludzie na świecie

Do niedawna wizytówką Białego Domu były prezydenckie jachty, na których czas spędzały największe głowy państw i wysoko postawieni oficjele. Sprawdzamy, na jakich statkach pływali jedni z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
29.07.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.