• <

Wynik wyszukiwania - "grand prix" - Wiadomości

F1 H2O - druga i piąta lokata Bartłomieja Marszałka w Grand Prix Indonezji

Bartłomiej Marszałek udanie zainaugurował start w tegorocznej edycji motorowodnych mistrzostw F1H2O, zajmując w Grand Prix Indonezji drugie i piąte miejsce.
05.03.2024

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

MSC przyznała nagrody za zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC), działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, doceniła podmioty, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się w Polsce największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC.
13.09.2023

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie obsypany nagrodami na międzynarodowym konkursie chóralnym w Seghizzi

Seghizzi to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w Europie rozgrywany w Gorycji, we Włoszech. W tym roku w dniach 21-23 lipca odbyła się jego jubileuszowa – 60. edycja, podczas której Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zgarnął niemal wszystkie nagrody!
26.07.2023

Kolejny medal Agaty Barwińskiej w międzynarodowych regatach [WIDEO]

Agata Barwińska jeszcze niedawno biegała w mundurze po poligonie z karabinem maszynowym, a dzisiaj, już w piance i na wodzie zrobiła to, co potrafi najlepiej, czyli wywalczyła kolejny medal w międzynarodowych regatach w olimpijskiej klasie ILCA6. Polka zajęła trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonych regatach 5th Portugal Grand Prix rozgrywanych na wodach Atlantyku u wybrzeży Vilamoury. Dobrze spisali się również Polacy w klasach ILCA 7 i 49er.
16.02.2023

French Olympic Week. Dwa złote medale i jeden srebrny dla polskich żeglarzy [ZDJĘCIA]

Złote medale Agaty Barwińskiej w klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial), załogi Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er oraz srebro Mai Dziarnowskiej w windsurfingowej klasie iQFoil, a ponadto miejsca w ścisłej czołówce innych Polaków - imponująco wygląda podsumowanie regat klas olimpijskich French Olympic Week, które dzisiaj zakończyły się w Hyeres.
01.05.2022

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie znany na świecie. Grają covery Niemena, Bon Jovi, współpracują z gwiazdami [WIDEO]

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk- Makuch, istnieje na scenie muzycznej już 18 lat. Czynnie uczestnicząc w życiu miasta i regionu, a także reprezentując Szczecin na największych scenach świata (m.in. Tokio, Tajpei, Kanada, Ekwador, Rosja), zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami.
13.12.2021

Ósmy kontynent - futurystyczna stacja do walki z zaśmieconymi oceanami [WIDEO]

Lenka Petráková, starsza projektantka z uznanego biura Zaha Hadid Architects w Londynie, opracowała koncepcję stacji „The 8th Continent”. Ten futurystyczny wynalazek będzie samowystarczalnym obiektem, którego zadaniem będzie oczyszczanie oceanów z odpadów oraz przetwarzanie zebranych śmieci.
01.12.2021

Sztorm Grand Prix. Wojskowa Akademia Techniczna wygrywa 1 Ligę

Załoga AZS WAT Warszawa wygrała Sztorm Grand Prix zamykające sezon 1 Ligi tym samym tryumfując w klasyfikacji generalnej. Rozgrano 18 wyścigów a kolejne miejsca zajęły załogi AZS AWFiS Gdańsk, YKP Szczecin i UKS Żeglarz Wrocław, które jednocześnie awansowały do przyszłorocznych rozgrywek Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej.
26.09.2021

Fotograficzny zapis znikającego świata. Wystawa "Rybacy Zalewu Wiślanego - ginący fach? Fotografie Grzegorza Klatki" w Kątach Rybackich

Portrety ludzi zahartowanych surowością i nieprzewidywalnością morza; przenikanie się kolejnych pokoleń żyjących z łaskawości wód Zalewu Wiślanego; nieuchwytne krajobrazy, widoczne tylko dla tych, którym uda się zagłębić w świat bliski, lecz niemal zupełnie hermetyczny dla człowieka "z zewnątrz" – od 29 czerwca 2021 roku wyjątkowy dokument fotograficzny autorstwa Grzegorza Klatki będzie treścią nowej wystawy czasowej w Muzeum Zalewu Wiślanego.
24.06.2021

Zasłużonym dla Polski Morskiej i Pomorza

W niedzielę przedstawiciele pomorskich społeczności, Marynarki Wojennej RP oraz Polskiej Marynarki Handlowej, morskich uczelni i organizacji społecznych, którym bliskie są związki Polski z Bałtykiem spotkali się na Cyplu w Rewie, gdzie znajduje się Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza.
16.06.2021

UKS Navigo - bogaty program szkoleniowy i regatowy w 2021

Po przerwie zimowej poświęconej przygotowywaniu formy fizycznej i doskonaleniu wiedzy teoretycznej, zawodnicy UKS Navigo wracają na wodę. W tym roku dla wszystkich sekcji - katamaranów oraz klasy Optimist – klub proponuje cykl Supertreningów, czyli wewnętrznych regat szkoleniowych połączonych z analizą poregatową. Cykl Supertreningów uhonorowany zostanie okazałymi pucharami przechodnimi, z wygrawerowanym nazwiskiem zwycięzcy w danej klasie. Supertreningi zaliczane są do klasyfikacji Sopot 120 Grand Prix.
30.04.2021

ME w klasie RS:X – czworo polskich żeglarzy na starcie w Vilamourze

Czworo polskich żeglarzy stanie we wtorek w portugalskiej Vilamourze na starcie mistrzostw Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X. W tym gronie są Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), którzy rywalizować będą na igrzyskach w Tokio.
08.03.2021

Przed nami mistrzostwa świata klasy 470 i mistrzostwa Europy klasy RS:X

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio wkraczają w decydującą fazę. Już w nadchodzącym tygodniu polscy żeglarze i żeglarski rywalizować będą o medale mistrzostw świata i Europy. O te pierwsze, w klasie 470 powalczy załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, a w czempionacie Starego Kontynentu w klasie RS:X swoją formę zweryfikują Zofia Klepacka, Piotr Myszka, Maja Dziarnowska i Radosław Furmański. Gospodarzem obu mistrzowskich imprez jest Vilamoura w Portugalii.
06.03.2021

Polak faworytem żeglarskich mistrzostw Europy? Wygrał regaty Portugal Grand Prix

Piotr Myszka wygrywa regaty Portugal Grand Prix będące generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 7 marca mistrzostwami Europy w klasie RS:X. Reprezentant Polski i zawodnik KS AZS AWFIS Gdańsk - Sekcja Żeglarska wszystkie osiem wyścigów kończył w pierwszej trójce - cztery wygrał, trzy razy był drugi i raz trzeci.
04.03.2021

Niesamowity koncept pływającej stacji oczyszczającej oceany z plastiku [foto, wideo]

Ambitna koncepcja autorstwa słowackiej projektantki to propozycja rozwiązania jednego z największych problemów środowiskowych: śmieci oceanicznych. Projekt nazwany „Ósmym Kontynentem” ma zbierać plastikowe odpady z powierzchni wody i rozkładać je na materiał nadający się do recyklingu.
08.01.2021

Świetny start polskich żeglarzy w Portugal Grand Prix

Trzecie miejsce Łukasza Przybytka i Jakuba Sztorcha w regatach Portugal Grand Prix w klasie 49er! Polacy wygrali ostatni 12 wyścig i wskoczyli na najniższy stopień podium. Pierwsze wspólne pływanie i od razu spory sukces!
12.12.2020

Nagrody w konkursie o Nagrodę BŁĘKITNY SPINAKER PZŻ przyznane!

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Błękitny Spinaker PZŻ, kapituła złożona z członków Komisji Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, pod przewodnictwem Wiceprezesa PZŻ ds. Śródlądowych Jarosława Bazylko, głosowała w trybie korespondencyjnym. Wyłoniono w ten sposób laureatów nagrody w trzech kategoriach:
08.12.2020

Gdynianka z fotograficznym Grand Prix

Prestiżowe Grand Prix corocznego fotograficznego konkursu National Geographic trafiło do gdynianki! Małgorzata Szura-Piwnik oczarowała ekspertów morską fotografią z zimowej podróży do Portugalii. Na co dzień autorka czerpie inspirację m.in. z morskich pejzaży Gdyni.
03.12.2020

Grand Prix Regat Klasy 2020 pod Gdynia Volvo Sailing Days

W dniach 29/30 sierpnia w Gdyni odbędzie się Pierwsze Grand Prix Regat Klasy 2020 w ramach Gdynia Volvo Sailing Days.
28.08.2020

Puchar Polski Jachtów Kabinowych powrócił do Mrągowa

Z powodu pandemii nie udało się mrągowskim organizatorom otworzyć cyklu PPJK w maju, ale ostatecznie najlepsza ubiegłoroczna eliminacja PPJK wg magazynu „Żagle” wróciła do Mrągowa. Na start przybyło tym razem 18 jachtów z całej Polski, rywalizujących w 4 klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, dwóch klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachtów otwartopokładowych i kabinowych.
21.08.2020

Bezpieczeństwo motywem przewodnim regat Volvo Gdynia Sailing Days

Regatami o Puchar Trenerów w klasie Optimist rozpocznie się największa impreza żeglarska w Polsce, Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwsze starty już w najbliższy poniedziałek 17 sierpnia, a zakończenie regat planowane jest na 6 września. W czasie trzytygodniowej imprezy na starcie zobaczymy około 1000 żeglarzy i żeglarek w 20 klasach regatowych, nie zabraknie rywalizacji o mistrzostwo świata, Europy i Polski.
14.08.2020

Futurystyczne domy zakotwiczone w morskim dnie [wizualizacje]

Te domy są zakotwiczone na dnie, ale zbudowano je w sposób umożliwiający oparcie się skutkom morskich żywiołów. Przy silnym wietrze będą obracać się w taki sposób, by podążać ścieżką najmniejszego oporu. Wraz z przypływem lub w przypadku ogromnych fal poruszają się w górę i w dół i zawsze pozostają nad poziomem morza.
28.07.2020

Rusza 25. edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

Rusza jubileuszowa, 25 edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Pierwsze regaty tegorocznego cyklu to popularne Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP, które odbędą się na Zalewie Włocławskim w dniach 26 – 28 czerwca.
16.06.2020

Michał Wojciechowski wygrał cykl eGrand Prix PZŻ

Michał Wojciechowski, reprezentant Polski w kitesurfingu wygrał finał wirtualnych regat eGrand Prix PZŻ. W całym cyklu rywalizowało około 170 żeglarzy różnych klas, do finału zakwalifikowało się 15 najlepszych. Zawody odbyły się na platformie Virtual Regatta i było transmitowane na żywo w serwisie YouTube z komentarzem utytułowanych żeglarzy, Piotra Kuli i Pawła Kołodzińskiego.
06.06.2020

Nagrody Błękitny Spinaker przyznane!

Nagrody w konkursie Błękitny Spinaker przyznane! Konkurs organizowany przez Polski Związek Żeglarski ma na celu m.in. popularyzację sródlądowego żeglarstwa turystycznego i rekreacyjnego. Nagrody zostaną wręczone podczas targów Wiatr i Woda 13 marca w Warszawie.
29.01.2020

W 150 dni dookoła świata (wideo)

W 150 dni samotnej żeglugi dookoła ziemi wypłynął Rafał Moszczyński. Rejs SOLO NON STOP 2019 rozpoczął w Gdyni. Samotna wyprawa ma być próbą pobicia rekordu jak i uczczenia wyczynu Henryka Jaskuły, który 40 lat temu, jako pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie, samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię. Gdynianie mieli okazję pożegnać Rafała Moszczyńskiego w Marina Yacht Porcie.
12.11.2019

Pożegnanie fotografa Daru Młodzieży

Zmarł Krzysztof Kamiński znakomity fotografik, fotoreporter, dokumentalista najważniejszych wydarzeń związanych z polskim morzem lat 70/80.
03.09.2019

XXIX Regaty o Puchar KŻ „PETROCHEMIA” Płock

20 lipca 2019 r. po raz 29. w Klubie Żeglarskim „PETROCHEMIA” Płock odbyły się Regaty o Puchar Klubu Żeglarskiego „PETROCHEMIA” Płock.
23.07.2019

XXIII Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk za nami!

To były cztery wspaniałe dni, spędzone w morskim klimacie, z żeglarską przygodą i szantami w tle oraz edukacyjnym zacięciem. Już po raz 23. mieliśmy okazję kultywować morską tradycję Gdańska. Baltic Sail Gdansk to wydarzenie, które łączy ludzi wody i lądu, promuje i propaguje ideały żeglarskie oraz tradycyjne żeglarstwo.
12.07.2019

Włoski temperament na muzycznym wycieczkowcu. Costa Pacifica zawinęła do Gdyni (foto, wideo)

290 metrów długości, miejsce dla 3780 gości i prawdziwie muzyczny wystrój - do Gdyni zawinął wyjątkowy wycieczkowiec Costa Pacifica. Ta piękna jednostka zdumiewa zastosowaniem wielu stylów architektonicznych i przepychem. Przez wielu jest nazywana "muzycznym statkiem", bo to właśnie muzyka jest motywem przewodnim we wszystkich kolorowych wnętrzach, ozdobionych nutami i instrumentami. Nasi dziennikarze odwiedzili Costę Pacificę i nagrali specjalną relację z jej pokładu.
11.07.2019

Salamander Cup 2019, czyli żeglarska uczta na wodzie

W dniach 15-16 czerwca, w Marinie Zarzeczewo we Włocławku, odbyła się czwarta edycja regat Salamander CUP. Zawody te zaliczają się do cyklów: Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, a także Grand Prix Zalewu Włocławskiego. W tym roku dodatkowo - zostały objęte patronatem Prezydenta Miasta Włocławek.
01.07.2019

Liga Morska i Rzeczna otrzymała Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu, specjalne podziękowanie dla PZŻ

Jury konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu, pod przewodnictwem pomysłodawcy Andrzeja Gordona, przyznało trofea za rok 2018. Grand Prix z nagrodą ministra sportu i turystyki powędrowało do Ligi Morskiej i Rzecznej. Specjalne podziękowanie otrzymał także Polski Związek Żeglarski, a wyróżnienie osobiście odebrał prezes PZŻ Tomasz Chamera.
11.03.2019

Wystartuje z Gdyni w okołoziemski rejs

Rafał Moszczyński okrąży Ziemię w samotnym rejsie non stop na trasie Gdynia-Gdynia. Dokona tego w 40. rocznice legendarnego wokółziemskiego rejsu Henryka Jaskuły. Żeglarz stawia sobie ambitny cel pokonania tej samej trasy, ale w czasie dwukrotnie krótszym.
18.12.2018

Podczas Płockiej Gali Żeglarskiej podsumowano miniony sezon

W piątek 23 listopada w auli LO im. Marszałka St. Małachowskiego odbyła się II Płocka Gala Żeglarska, podczas której podsumowano sezon nawigacyjny 2018.
26.11.2018

XXII edycja Baltic Sail Gdańsk za nami

To były cztery bardzo słoneczne dni, spędzone w morskim klimacie, z żeglarską przygodą i szantami w tle oraz edukacyjnym zacięciem. Już po raz 22. mieliśmy okazję kultywować morską tradycję Gdańska.
18.07.2018

Dyrektor Nadzorów Przemysłowych PRS S.A. Janusz Dilling został odznaczony Pierścieniem Patriotów

Z przyjemnością i wielkimi wyrazami szacunku - informujemy, że Dyrektor Pionu Nadzorów Przemyslowych PRS S.A., kierujący również Inspektoratem Okrętów Wojennych w Pionie Okrętowym PRS S.A. - Pan kmdr rez. mgr inż. Janusz Dilling, otrzymał „Pierścień Patrioty”. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Odznaczenie honoruje zasłużone osoby i ich wybitny wkład w pracę na rzecz bezpieczeństwa i ochrony informacji oraz znaczący u
01.07.2018

15. Bałtyckie Targi Militarne – Balt Military Expo – dobiegły końca (foto, wideo)

Bałtyckie Targi Militarne – Balt Military Expo – za nami. Trzydniowe wydarzenie zakończyło się w Gdańsku w środę. W tym roku udział w nim wzięło ponad 140 wystawców z 15 krajów, w tym również portal GospodarkaMorska.pl.
28.06.2018

Marine Works na Balt Military Expo

Firma Marine Works (stoisko B08) podczas tegorocznej edycji Balt Military Expo przedstawia rewolucyjny, wysokoprężny silnik zaburtowy COX CXO300. Połączenie mocy 300KM i momentu obrotowego silnika Diesla równego 550Nm na nowo definiuje zaburtowy napęd morski.
27.06.2018

BALT-MILITARY-EXPO już w przyszłym miesiącu

Bałtyckie Targi Militarne realizowane są w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwa na morzu i lądzie. Wystawa Dedykowana jest Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polsk
18.05.2018

Kraków: Trwa międzynarodowy festiwal piosenki żeglarskiej – Shanties

Morskie Pogody - pod takim hasłem trwa w Krakowie 37. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej - Shanties 2018. Podczas imprezy przewidziano liczne koncerty oraz przesłuchania i prezentacje.
24.02.2018

Ponad 100 firm z 15 krajów potwierdziło udział w 15. Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO

Ponad 100 firm z 15 krajów potwierdziło swój udział w 15. Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbędą się w Gdańsku w dniach 25-27 czerwca 2018 r. Targom towarzyszą Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON oraz Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO.
18.01.2018

Motorowodne MŚ – Bartłomiej Marszałek siódmy w wyścigu Grand Prix Chin

Bartłomiej Marszałek zajął w Harbinie siódme miejsce w zawodach motorowodnej formuły 1 o Grand Prix Chin. Po trzech wyścigach z dorobkiem 11 punktów plasuje się na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 H20.
13.08.2017

Barka na poznańskim lotnisku ma promować Wielką Pętlę Wielkopolski

Barka na poznańskim lotnisku i plakaty LED w strefie odlotów mają promować Wielką Pętlę Wielkopolski i zachęcać turystów do przebycia niemal 700-kilometrowego szlaku wodnego tworzonego m.in. przez rzeki Warta i Noteć.
09.08.2017

Narodowe Muzeum Morskie z muzealnym Oskarem

16 maja 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano muzealne Oskary, czyli nagrody dla najciekawszych wystaw, projektów, publikacji i inwestycji w polskich muzeach. Sybillę 2016 w dziedzinie Digitalizacja i Nowe Technologie otrzymało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku za projekt „Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej. Ewidencja i inwentaryzacja podwodnego dziedzictwa archeologicznego”.
17.05.2017

Wręczono najważniejsze polskie nagrody podróżnicze – Kolosy

Najważniejsze polskie nagrody podróżnicze – Kolosy – za najciekawsze dokonania podróżnicze w 2016 r. wręczono w niedzielę w Gdyni podczas gali zamykającej 19. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Super Kolosa przyznano Januszowi i Joelle Kurbielom.
10.03.2017

Samolot ministerstwa obrony spadł do Morza Czarnego

Samolot Tu-154 rosyjskiego ministerstwa obrony z ponad 90 osobami na pokładzie, m.in. muzykami Chóru Aleksandrowa, spadł w niedzielę do Morza Czarnego niedaleko Soczi. Wszystko wskazuje na to, że nikt nie przeżył. Prezydent Władimir Putin nakazał utworzenie komisji do zbadania tego zdarzenia.
25.12.2016

XI regaty Nord CUP za nami

Regaty Nord CUP Gdańsk 2016 za nami. W ciagu 10 dni żeglarze walczyli o tytuły mistrzowskie, punkty pucharowe, wręczone zostały też nagrody specjalne. Załogi startowały w wyścigach krótkich i bardzo długich, jak Orvaldi B8 Race, ale przede czas, jaki spędziliśmy wszyscy w gdańskich G&oacu
06.07.2016

XI regaty Nord CUP za nami

Regaty Nord CUP Gdańsk 2016 za nami. W ciagu 10 dni żeglarze walczyli o tytuły mistrzowskie, punkty pucharowe, wręczone zostały też nagrody specjalne. Załogi startowały w wyścigach krótkich i bardzo długich, jak Orvaldi B8 Race, ale przede czas, jaki spędziliśmy wszyscy w gdańskich Górkach Zachodnich, były to wspaniałe, żeglarskie chwile.
06.07.2016

Tergoroczne edycje Balt Military Expo i konferencji NATCON były największe w historii

Marek Buczkowski, Dyrektor projektu Balt Military Expo, stwierdził, że była to z pewnością największa z dotychczasowych edycji tego istntnego dla polskiej obronności morskiej wydarzenia. Targom towarzyszyły pokazy komandosów i wpłynięcie do Gdańska dwóch okrętów wojskowych, jednak wielu uczestników wydarzenia była zbyt zajęta by choć na chwilę opuścić teren AmberExpo.
22.06.2016

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo

Podczas trwających w Gdańsku 14. Bałtyckich Targów Militarnych Balt Military Expo zostały rozdane prestiżowe nagrody dla instytucji i firm działających w branży morskiej techniki militarnej. Znaczna część przyznanych nagród trafiła do spółek zależnych Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.
21.06.2016

Balt Miltary Expo i NATCON wystartowały [WIDEO]

Marynarka Wojenna RP znajduje się w trakcie Planu Modernizacji Technicznej, dotyczy jej także Program Rozwoju Sił Zbrojnych. Podczas Targów Balt Military Expo 2016 i towarzyszącej im konferencji NATCON można zauwazyć, że oczekiwania związane z tempem procesu modernizacji i podpisywaniem kolejnych kontraktów rosną zarówno wśród dziennikarzy, jak i producentów sprzętu i wyposażenia wojkowego. Odbywające się w Gdańsku wydarzenia to jednak przede wszystkim okazja do prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych produktów
20.06.2016

Odliczamy do Nord CUPu

Znamy już program regat Nord CUP 2016. W tym roku znajdziecie kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także starty klas Flying Dutchman czy Moth. Tegoroczny Nord CUP potrwa od 24 czerwca do 3 lipca. Bazą regat będzie tradycyjnie już AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.
25.03.2016

14 Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO. 20-22 czerwca 2016

W dniach 20-22 czerwca 2016 odbędą się w Gdańsku XIV Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO. Targom towarzyszą Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON i Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz a Przewodniczącym Rady Programowej jest Pan Bartosz Kownacki Sekretarz Stanu w MON.
22.02.2016

Jest zwycięzca BCT GDYNIA MARATHON 2015

22 sierpnia 2015, na ekstremalnym dystansie 20,5 km z Helu do Gdyni popłynęło 14 pływaków z Polski, Rosji, USA, Argentyny, Niemiec i Portugalii. Temperatura wody na trasie maratonu wahała się pomiędzy 16,5 a 18,6 st. C.
21.08.2015

Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w najbliższą sobotę!

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.
19.08.2015

Olimpijczycy i mistrzowie świata na starcie BCT Gdynia Marathon 2015

Poznaliśmy listę startową najbardziej ekstremalnego maratonu pływackiego w Polsce. Wśród piętnastu śmiałków, którzy pod koniec sierpnia przepłyną ponad 20-kilometrową trasę z Helu do Gdyni są medaliści mistrzostw świata i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Wciąż zgłaszać się można do wyścigu Open na trasie 2950 m.
21.07.2015

Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015

Wczoraj ruszyły zapisy na wyścigi OPEN i SPLASH rozgrywane w ramach BCT Gdynia Marathon 2015. Na entuzjastów pływania czeka 170 miejsc. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszystkie wyścigi rozegrane zostaną w tym roku tego samego dnia, 22 sierpnia.
01.07.2015

Rozpoczęcie sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Dziś został zainaugurowany kolejny sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia. O godz. 7.00 przy Nabrzeżu Francuskim zacumował pływający pod włoską banderą statek pasażerski „Costa Pacifica”. Jest to pierwsze przybycie do Gdyni tego statku z 7 planowanych na ten rok.
07.05.2015

Sybilla 2014 dla Miedziowca - Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otrzymało nagrodę Sybilla 2014 za opracowanie naukowe wraku średniowiecznego statku tzw. Miedziowca i jego ładunku. Wyróżnienie to jest najwyższą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.
27.04.2015

Marynarz laureatem „OPFA 2014”

W Klubie Wojskowym 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie-Wesołej w ramach Przeglądu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego "OPFA 2014" wyłonieni zostali zwycięzcy. W kategorii film nagrodę GRAND PRIX Ministra Obrony Narodowej przyznano reprezentującemu Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego 3. Flotylli Okrętów w Gdyni por. mar. Bartłomiejowi Ciesielskiemu za kadr pt.: „Kobieta też morze”.
08.12.2014

ZMP Gdańsk SA wśród laureatów Polish Masters of Business 2014

21 nagród i 9 wyróżnień przyznano w pierwszej edycji Polish Masters of Business, zorganizowanej przy merytorycznej współpracy Deutsche Bank z wywiadownią gospodarczą Bisnode oraz magazynami "Harvard Business Review Polska" i "Forbes".
02.10.2014

Otwarcie Targów Balt Military Expo w Gdańsku

Wręczenie statuetek dla dwóch nowych honorowych ambasadorów Targów - Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza poprzedziło przecięcie wstęgi otwierające Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO oraz Międzynarodową Konferencję i Wystawę Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO.
25.06.2014

Wyróżnienie dla AMW w konkursie o Medal MERCURIUS GEDANENSIS

W dniach 25-26 października odbyła się 8 edycja targów TECHNICON - INNOWACJE - Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji, w których wzięła udział Akademia Marynarki Wojennej. W organizowanym tam konkursie o "Medal Mercurius Gedanensis", uczelnia otrzymała wyróżnienie za trenażer uzbrojenia morskiego w postaci Wielofunkcyjnej platformy treningowej 12,7 mm karabinu WKM oraz Przenośnego Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego GROM.
05.11.2012

Wiceadmirał Xawery Czernicki 130 rocznica urodzin

We wtorek, 16 października, odbędą się uroczystości upamiętniające, wiceadmirała Xawerego Czernickiego – przedwojennego szefa logistyki Polskiej Marynarki Wojennej. Uroczystości organizowane są w 130 rocznicę jego urodzin. W obchodach wezmą udział przedstawiciele Marynarki Wojennej, Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej, Miasta Gdyni oraz delegacje ze szkół noszących imię wiceadmirała.
16.10.2012

PBUCH- w stronę specjalizacji

Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych specjalizuje się w produkcji i wykonywaniu kompletnych systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i ciśnieniowych dla różnych gałęzi przemysłu, a w szczególności dla branży stoczniowej.
23.08.2012

Światowa czołówka na starcie BCT Gdynia Marathon

Znamy już listę startową tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon. W maratonie wystartuje 15 zawodników – wśród nich jest dziesięć kobiet! Między innymi Pilar Geijo – Kobieta Roku 2011 według World Open Water Swimming oraz Natalia Charłos – pierwsza w historii Polka, która reprezentować będzie nasz kraj w pływaniu długodystansowym na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
26.07.2012

Dziś rozpoczyna się 12 edycja BALT-MILITARY-EXPO

Ponad 120 firm z kraju i zagranicy zaprezentuje najlepszy sprzęt i uzbrojenie na 12. Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbędą się w Gdańsku w dniach 27-29 czerwca. Tegoroczną edycję targów otworzy Pan Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej sprawujący nad imprezą patronat honorowy.
27.06.2012

Costa Pacifica siostra słynnej Costa Concordia w gyńskim porcie

W piątek 1 czerwca do portu gdyńskiego wpłynęła największa jednostka ze wszystkich w tym roku odwiedzających Gdynię statków wycieczkowych. Costa Pacifica, o długości 290,20 m oraz tonażu brutto 114 147 GT, wybudowana w 2009 roku. Intersujący jest fakt, że Pacifica to siostrzana jednostka słynnej po tegorocznej katastrofie Costa Concordia.
01.06.2012

Noworoczna kąpiel morsów i konkursy!

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza ze Stowarzyszeniem Morsów Gdańskich oraz Marsz Morsa, czyli inaugurację kolejnego sezonu Nordic Walking w Gdańsku.
28.12.2011

ZMPG SA liderem Ochrony Informacji Niejawnych

W Spale odbył się VII Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych, organizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych.
04.07.2011

13. maja rozpoczyna się kolejny sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia.

W zeszłym roku statki wycieczkowe cumowały w Porcie Gdynia aż 85 razy, przywożąc na swoich pokładach ponad 125 tysięcy gości. W tym roku ilość ta nieznacznie się zmniejszy, jednak jest nadal imponująca - niemal 60 efektownych wycieczkowców zawita do gdyńskiego portu.
10.05.2011

Nagroda Konika Morskiego dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Kapituła Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego "Business Club Szczecin" przyznała naszej firmie doroczną nagrodę honorową i statuetkę Grand Prix Konika Morskiego za rok 2010.
07.12.2010

POLFISH 2009 - 10. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych

200 wystawców z 18. krajów świata zaprezentowało swoje oferty na jubileuszowych 10. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2009, które odbyły się w Gdańsku w dniach 16 – 18 czerwca br.
30.06.2009

Dziękujemy za wysłane grafiki.