• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Gdynianka z fotograficznym Grand Prix

03.12.2020 15:44 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Gdynianka z fotograficznym Grand Prix  - GospodarkaMorska.pl
fot. Nagrodzona fotografia „Na fali" autorstwa gdynianki, Małgorzaty Szury-Piwnik; gdynia.pl

Prestiżowe Grand Prix corocznego fotograficznego konkursu National Geographic trafiło do gdynianki! Małgorzata Szura-Piwnik oczarowała ekspertów morską fotografią z zimowej podróży do Portugalii. Na co dzień autorka czerpie inspirację m.in. z morskich pejzaży Gdyni.

To niebagatelne wyróżnienie dla każdego fotografa - niezależnie od tego, czy zdjęcia wykonuje jedynie hobbystycznie, czy jest to jego sposób na życie. Gdynianka, Małgorzata Szura-Piwnik otrzymała Grand Prix tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, prestiżowego przeglądu fotografii podróżniczych.

Polskie National Geographic o wynikach poinformowało za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych. Zgłoszono blisko 9000 zdjęć wykonanych praktycznie we wszystkich zakątkach świata, prezentujących ludzi, miejsca, naturę czy zwierzęta.

Autorka najlepszej fotografii roku otrzymała od organizatorów nagrodę pieniężną. O przyznaniu Grand Prix zadecydowało jury w składzie: Agnieszka Franus (redaktor naczelna National Geographic Polska), Wiola Samborska (menedżerka CEE Hydropolis), Iwona El Tanbouli-Jabłońska (fotograf i dyrektor artystyczna National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (fotograf podróżniczy z 20-letnim stażem) i Paweł Młodkowski (fotograf National Geographic Polska).

Zwycięskie zdjęcie zatytułowane „Na fali" powstało podczas zimowego wyjazdu gdynianki do Portugalii. Była to podróż zaplanowana wyłącznie pod kątem fotografowania morza.

- Widok z wysokiego klifu był magiczny. Plaża w złotym świetle zachodzącego słońca, abstrakcyjny układ fal i mała postać w tej wielkiej przestrzeni złożyły się na piękny, dynamiczny kadr ukazujący jednocześnie potęgę oceanu – opisuje swoją fotografię Małgorzata Szura-Piwnik.

Małgorzata Szura-Piwnik to lokalna pasjonatka fotografii, która na co dzień inspirujących kadrów regularnie poszukuje w Gdyni i jej okolicach. Bierze udział w miejskich konkursach i wydarzeniach skierowanych do fotografów i aktywnie dzieli się swoimi zdjęciami z internautami w mediach społecznościowych.

- Fotografia i podróże są moją wielką pasją i jest to dla mnie połączenie idealne. Obok fotografii cyfrowej zajmuję się również analogową, do której powróciłam po latach. Klimaty morskie są jednym z moich ulubionych tematów. W fotografii nie odzwierciedlam wiernie rzeczywistości, tylko staram się uchwycić nastrój chwili i emocje związane z miejscem – opowiada o swoim fotograficznym „ja” nagrodzona autorka.

Z innymi fotografiami Małgorzaty Szury-Piwnik można zapoznać się na jej koncie na Instagramie: misha_szura.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.