• <

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo
Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo - GospodarkaMorska.pl

PMK

21.06.2016 Źródło: własne

Podczas trwających w Gdańsku 14. Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO zostały rozdane prestiżowe nagrody dla instytucji i firm działających w branży morskiej techniki militarnej. Znaczna część przyznanych nagród trafiła do spółek zależnych Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni, które wchodzi w skład PGZ S.A., otrzymało Wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej za podwodną stabilizowaną platformę sensoryczną. To sprzęt służący do podwieszania specjalnych urządzeń rozpoznawczych, przede wszystkim sonarów oraz urządzeń detekcji magnetycznej i elektromagnetycznej.

Za ten sam projekt CTM S.A. zostało laureatem Konkursu o Nagrodę Grand Prix im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego. To konkurs, w którym od lat nagradzane są produkty o najwyższej użyteczności dla Sił Zbrojnych RP i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które jednocześnie charakteryzują się innowacyjnością technologiczną i unikalnymi walorami eksploatacyjnymi.

CTM S.A. otrzymało także Nagrodę Krajowego Stowarzyszenia Informacji Niejawnych – Laur innowacyjności w ochronie informacji.

Z kolei jeden z Bursztynowych Medalionów – to wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Grand Prix im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego – został przyznany Wojskowym Zakładom Łączności nr 1 S.A., które wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. WZŁ nr 1 S.A. zostały wyróżnione za mobilny węzeł łączności. To sprzęt, który integruje wiele systemów łączności i zapewnia komunikację na wysokim poziomie transmisji.

Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO to wydarzenie nierozerwalnie związane z bezpieczeństwem na morzu i wybrzeżu. Systemy obronne oraz ratownictwo na morzu i lądzie – to motywy przewodnie tegorocznej edycji. Targi zostały zorganizowane we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Inspektoratem Marynarki Wojennej.  W tegorocznej edycji bierze udział ponad 140 firm z 15 państw.

Wręczono także Nagrody Prezesa Polskiej Izby Producentów na rzecz Obronności Kraju. Otrzymało ją m.in.: Konsorcjum Politechniki Gdańskiej, Akademii Marynarki Wojennej, Politechniki Wrocławskiej oraz SRS Polska za innowacyjność w budowie morskich systemów obronnych.

14. Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO honorowym patronatem objął Minister Obrony Narodowej Pan Antoni Macierewicz.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.