• <

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo

PMK

21.06.2016 20:54 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo

Partnerzy portalu

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nagrodzone podczas Balt Military Expo - GospodarkaMorska.pl

Podczas trwających w Gdańsku 14. Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO zostały rozdane prestiżowe nagrody dla instytucji i firm działających w branży morskiej techniki militarnej. Znaczna część przyznanych nagród trafiła do spółek zależnych Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni, które wchodzi w skład PGZ S.A., otrzymało Wyróżnienie Ministra Obrony Narodowej za podwodną stabilizowaną platformę sensoryczną. To sprzęt służący do podwieszania specjalnych urządzeń rozpoznawczych, przede wszystkim sonarów oraz urządzeń detekcji magnetycznej i elektromagnetycznej.

Za ten sam projekt CTM S.A. zostało laureatem Konkursu o Nagrodę Grand Prix im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego. To konkurs, w którym od lat nagradzane są produkty o najwyższej użyteczności dla Sił Zbrojnych RP i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które jednocześnie charakteryzują się innowacyjnością technologiczną i unikalnymi walorami eksploatacyjnymi.

CTM S.A. otrzymało także Nagrodę Krajowego Stowarzyszenia Informacji Niejawnych – Laur innowacyjności w ochronie informacji.

Z kolei jeden z Bursztynowych Medalionów – to wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Grand Prix im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego – został przyznany Wojskowym Zakładom Łączności nr 1 S.A., które wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. WZŁ nr 1 S.A. zostały wyróżnione za mobilny węzeł łączności. To sprzęt, który integruje wiele systemów łączności i zapewnia komunikację na wysokim poziomie transmisji.

Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO to wydarzenie nierozerwalnie związane z bezpieczeństwem na morzu i wybrzeżu. Systemy obronne oraz ratownictwo na morzu i lądzie – to motywy przewodnie tegorocznej edycji. Targi zostały zorganizowane we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Inspektoratem Marynarki Wojennej.  W tegorocznej edycji bierze udział ponad 140 firm z 15 państw.

Wręczono także Nagrody Prezesa Polskiej Izby Producentów na rzecz Obronności Kraju. Otrzymało ją m.in.: Konsorcjum Politechniki Gdańskiej, Akademii Marynarki Wojennej, Politechniki Wrocławskiej oraz SRS Polska za innowacyjność w budowie morskich systemów obronnych.

14. Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO honorowym patronatem objął Minister Obrony Narodowej Pan Antoni Macierewicz.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.