• <
escort_980x120_gif_2020

Rusza 25. edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

sons

16.06.2020 12:53 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rusza 25. edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

Partnerzy portalu

Rusza 25. edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych - GospodarkaMorska.pl

Rusza jubileuszowa, 25 edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Pierwsze regaty tegorocznego cyklu to popularne Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP, które odbędą się na Zalewie Włocławskim w dniach 26 – 28 czerwca.

Anwil Cup rozegrany zostanie na Zalewie Włocławskim. Regaty te zaliczone są również̇ do rywalizacji w ramach Grand Prix Zalewu Włocławskiego 2020. Rywalizacja odbędzie się w klasach T–1, T–2, T–3, MICRO i OPEN jednokadłubowe. Uroczystość́ otwarcia regat DMPJK 22. ANWIL CUP 2020 odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2020 r. o godzinie 10:00 w Marinie Zarzeczewo, a na godzinę 12 zaplanowano start do pierwszego wyścigu. W sumie organizatorzy w ciągu trzech dni planują rozegrać 12 wyścigów.

- 25 edycja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych rusza pod znakiem koronawirusa. Jak na razie straty nie są duże, bo wypadł nam tylko jeden organizator. Tradycyjnie odbywające się w sierpniu mistrzostwa Polski w Giżycku, zostaną zorganizowane w innym terminie na Jeziorze Narie w Morągu. Jeśli epidemia nie będzie nas męczyć za bardzo, zakończymy sezon Balem Żeglarza dla uczczenia 25-lecia. Planujemy koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego oraz Jurka Porębskiego na koniec listopada. Sam sezon na wodzie zakończymy tradycyjnie regatami Finału PPJK, który odbędzie się w pierwszy weekend października w Rynie – mówi Jarosław Bazylko, organizator cyklu PPJK, wiceprezes PZŻ ds. śródlądowych.

Cykl Pucharu Polski Jachtów Kabinowych organizowany jest już po raz 25. Głównymi celami regat PPJK są integrowanie środowiska żeglarskiego w Polsce, poprzez rozgrywanie cyklu regat według jednolitych zasad organizacyjnych i przepisów pomiarowych; wyłonienie najlepszych sterników w sezonie w klasach (cykl regat eliminacyjnych); wyłonienie najlepszego sternika w sezonie (regaty finałowe). Tytułu wywalczonego przed rokiem broni Michał Brzozowski.

- W tym roku udział w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych łączymy z rywalizacją w I Lidze Żeglarskiej i trochę także w meczach. Terminy przez kwarantannę niestety się pokrywają, także jeśli uda się wyrobić z czasem, to na pewno chcielibyśmy bronić tytułu. Zwłaszcza, że niewiele osób wygrało finał kilka razy z rzędu. Sentymentalnie jest nam bardzo blisko do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Nawet w I Lidze Żeglarskiej, zwłaszcza w związku z 25-leciem Pucharu, będziemy startować jako reprezentacja PPJK pokazując że na „kabinówkach” też jest niezły poziom regatowy – mówi Michał Brzozowski.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.