• <

Wynik wyszukiwania - "fundusze" - Wiadomości

Wiceminister klimatu: Pierwszy prąd z morskich farm wiatrowych może popłynąć już w 2027 roku

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka podczas spotkania z samorządowcami i przedsiębiorcami w Szczecinie powiedział, że dzięki pieniądzom z KPO przyśpieszy transformacja energetyczna. Będzie 2 mld zł więcej na takie programy jak np. "Czyste powietrze".
26.02.2024

Świnoujście bez pieniędzy z rządu na promy

Świnoujście nie otrzyma w przyszłym roku subwencji rządowej na utrzymanie przepraw promowych przez Świnę.
15.12.2023

Fiński rząd chce pozyskać z Unii Europejskiej fundusze na naprawę gazociągu Balticconnector

Premier Petteri Orpo zapowiedział w środę, że zamierza poinformować przywódców UE o ustaleniach śledztwa w sprawie uszkodzenia bałtyckiego gazociągu łączącego Finlandię z Estonią. W grę wchodzi pozyskanie z UE środków na naprawę rury w ramach tzw. narzędzi hybrydowych, ustanowionych na wypadek zniszczenia infrastruktury krytycznej.
25.10.2023

Wiceszef MAP: propozycja dokapitalizowania portu w Elblągu do 100 mln zł nadal aktualna

Rządowa propozycja dokapitalizowania portu w Elblągu kwotą do 100 mln zł jest ciągle aktualna - poinformował PAP wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
22.08.2023

Ropa z FSO Safer wypompowana, ale to nie koniec zmartwień

Ładunek ropy naftowej zalegający od 2016 na zacumowanym nieopodal Jemenu byłym tankowcu groził jedną z największych katastrof ekologicznych. Po zakończeniu procesu przeniesienia ładunku na inny statek świat odetchnął z ulgą, ale potrzeba więcej funduszy, aby to wszystko zakończyć.
14.08.2023

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na pomoc powodzianom

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian - poinformowało we wtorek biuro prasowe Caritas Polska. Zapowiedziano także przekazanie pomocy materialnej, m.in. osuszaczy oraz odzieży i żywności z długim terminem ważności.
08.08.2023

ORP Sokół nie może wciąż "zakotwiczyć". Muzealne przedsięwzięcie stoi w miejscu

Na terenie PGZ Stocznia Wojenna wciąż stoi ex-ORP Sokół. Były okręt podwodny polskiej Marynarki Wojennej, który służbę zakończył w 2018 roku, od prawie trzech lat był sposobiony, by stać się wyjątkowym eksponatem Muzeum Marynarki Wojennej. Z wielu powodów, pomimo wcześniejszych planów, prace wydają się stać w miejscu, co budzi pytania odnośnie przebiegu przedsięwzięcia.
01.08.2023

Trwa zbiórka funduszy na uratowanie okrętu, którym w przeszłości dowodził król Karol III

Pojawiła się szansa na odratowanie blisko 70-letniej jednostki, której dowódcą był niegdyś obecny władca Wielkiej Brytanii. Aby jednostka trafiła do nowego "domu" w postaci nabrzeża dla historycznych jednostek, entuzjaści muszą zebrać w tym celu pieniądze na gruntowny remont okrętu. Narodowe Muzeum Królewskiej Marynarki Wojennej umiejscowione w bazie morskiej w Portsmouth zaznaczyło w swojej ofercie, że musi być w odpowiednim stanie, umożliwiającym przeznaczenie go na okręt-muzeum.
13.07.2023

389 mld euro na inwestycje w wodę do 2030 roku w ramach Nowego Niebieskiego Ładu Unii Europejskiej

Już w październiku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosi inicjatywę “Czas na Niebieski Ład UE” oraz wezwie Komisję Europejską, aby zaczęła traktować wodę jako priorytet w swoim programie na 2024 rok. Obecnie trwają pracą nad przygotowaniem agendy pod największy projekt w historii Starego Kontynentu w dziedzinie niebieskiej infrastruktury, którego Polska może stać się ważnym beneficjentem.
11.05.2023

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

Eco-On to program akceleracyjny wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt. Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl.
03.10.2022

Szwedzi zamówią nowe lodołamacze

Szwedzka Administracja Morska podała, że w najnowszym planie inwestycyjnym rządu zostały uwzględnione fundusze na zakup dwóch nowych lodołamaczy. Plan zakłada także opcjonalne zamówienie trzeciego.
17.06.2022

MFiPR: Fundusze Europejskie wspierają poprawę bezpieczeństwa dostaw LNG do Polski

Inwestycje energetyczne w Polsce znalazły swoje miejsce na łamach magazynu Panorama wydawanego przez KE. Fundusze unijne poprawiają bezpieczeństwo gazowe Polski: wspierają modernizację gazociągów przesyłowych i budowę magazynów LNG - przekazało w piątek MFiPR.
27.05.2022

Rząd przekaże 856 mln zł na falochron dla terminala LNG w Porcie Gdańsk

856 mln zł zamierza przeznaczyć rząd na program wieloletni „Budowa falochronu osłonowego w Porcie Gdańsk” - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Falochron ma umożliwić m.in. ustawienie w porcie FSRU - pływającego terminala LNG.
12.04.2022

Rekordowe zainteresowanie Funduszami Norweskimi wśród polskich firm. Wsparcie otrzymują innowacyjne i ekologiczne projekty w obszarze wód śródlądowych lub morskich

– Realizujemy cztery programy w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Grecji, ale skala programu w Polsce jest mniej więcej taka sama albo nawet większa niż w tych czterech pozostałych razem wziętych – mówi Magnar Ødelien z agencji Innovation Norway, która jest norweskim partnerem PARP we wdrażaniu programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” finansowanego z Funduszy Norweskich. – Ten program spotyka się z dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców – dodaje Mikołaj Różycki, zastępca prezesa PARP.
04.04.2022

Blisko 78 mln zł wsparcia z UE na inwestycje w Porcie Kołobrzeg

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg sp. z o.o. jest jednym z najprężniej rozwijających się portów na Pomorzu Środkowym wśród średnich i małych portów morskich. Port w Kołobrzegu dysponuje terenami o powierzchni prawie 19 ha, na których realizowane są 4 funkcje: rybacka, handlowa, jachtowa oraz pasażerska.
31.03.2022

Interfaks-Ukraina: Rosja straciła dostęp do 300 mld USD swoich rezerw

Ze względu na sankcje USA, Europy i ich sojuszników, które zablokowały Rosji dostęp do części jej rezerw złota i walut, kraj ten nie może wykorzystać prawie połowy z nich, około 300 mld dolarów - podała w niedzielę agencja Interfax-Ukraina, cytując wypowiedź rosyjskiego ministra finansów Antona Siłuanowa.
13.03.2022

PARP przedstawiła działania na 2022 r. Będą nowe fundusze na projekty dot. morza

PARP przedstawiła w środę działania na 2022 r.. Będą nowe fundusze; m.in. około 10 mln euro z Norweskiego Mechanizmu Finansowego trafi na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich.
26.01.2022

Europejscy armatorzy apelują o fundusze sektorowe w ramach EU ETS

W nowym dokumencie strategicznym europejscy armatorzy poparli utworzenie specjalnego funduszu w ramach unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) w celu ustabilizowania ceny produkcji dwutlenku węgla.
04.11.2021

25 proc. środków z nowej perspektywy UE na cele klimatyczne

25 proc. środków z nowej perspektywy unijnej dedykujemy celom klimatycznym - poinformowała dziś minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak na otwarciu Targów CSR, poświęconych odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi.
05.10.2020

Fundusz Trójmorza szansą na rozwój gospodarczy Polski i całego regionu

Zwiększa się rola Funduszu Trójmorza, dzięki któremu kluczowe inwestycje w obszarze transportu, energetyki i infrastruktury cyfrowej mają szansę na finansowanie – stwierdzono podczas III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Fundusz został powołany do życia w ubiegłym roku.
31.08.2020

KE zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł funduszy UE na wsparcie firm

Komisja Europejska zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł z funduszu Inteligentny Rozwój na wsparcie firm oraz naukowców w celu przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
20.07.2020

Kolejny bardzo dobry miesiąc dla funduszy inwestycyjnych

Czerwiec był kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla rynku funduszy inwestycyjnych. Sprzedaż netto w czerwcu 2020 to blisko +2,6 mld. Jest to najwyższa sprzedaż w tym roku oraz najwyższa od marca 2015!
13.07.2020

Nie wiesz na co liczyć? Licz (na) Fundusze Europejskie

Dziwnie. Inaczej. Nieswojo. Nietypowo. Z obawami. Ostrożnie. Z różnymi określeniami w tym roku rozpoczynamy sezon wakacyjny. Ale jedno jest niezmienne. Mimo pandemii, a może nawet właśnie przez nią, na Fundusze Europejskie (FE) zawsze możemy liczyć.
09.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.