• <

Wynik wyszukiwania - "PSG" - Wiadomości

PSG rozpoczyna współpracę z Gasnetz Hamburg dotyczącą wodoru

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczyna współpracę z Gasnetz Hamburg dotyczącą wodoru - poinformowała PSG. Spółka dodała, że firmy będą współpracowały w takich obszarach jak bilansowanie sieci, jakość gazu, bezpieczeństwo dostaw czy regulacje prawne.
25.03.2024

MKiŚ: trwają badania na dnie oceanicznym w celu zabezpieczenia dostępu do złóż kluczowych surowców mineralnych

Służba geologiczna opracowuje Bilans Zasobów Antropogenicznych Polski - poinformował PAP resort klimatu. Wyniki badań będą podstawą do oceny przydatności hałd górniczych i hutniczych w gospodarce obiegu zamkniętego, w tym poszukiwań surowców krytycznych dla OZE - dodano.
17.03.2024

Kmdr por. SG Katarzyna Górecka-Berenc nowym komendantem gdańskiej Straży Granicznej

Gdy zachodzi taka konieczność wyprowadzają siłą z samolotów krnąbrnych pasażerów, badają podejrzane porzucone walizki i plecaki, zatrzymują poszukiwane listami gończymi osoby, odprawiają granicznie podróżnych, a cudzoziemcom naruszającym w Polsce prawo wydają decyzje nakazujące im opuszczenie kraju. Mowa o funkcjonariuszach gdańskiej Straży Granicznej, którzy od dziś mają nowego komendanta. Została nim kmdr por. SG Katarzyna Górecka-Berenc, była naczelnik Wydziału ds. Cudzoziemców w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
15.03.2024

Ostatni rejs Sokoła. Historyczne wyzwanie projektowe NAVA Engineering

Realizowany w listopadzie transport ex-ORP Sokół, byłego okrętu podwodnego polskiej Marynarki Wojennej typu Kobben, jest ukoronowaniem kilku lat prac wielu podmiotów w związku z przeobrażeniem go w wyjątkowy eksponat muzealny. Wśród wielu firm, które zajmowały się tym przedsięwzięciem było m.in. biuro projektowe NAVA Engineering.
20.11.2023

PSG: Dostosowanie sieci gazowej do potrzeb rynku biogazu to ponad 750 mln zł

Dostosowanie sieci gazowej PSG do potrzeb rynku biogazu to koszt ponad 750 mln zł, a przygotowanie jej także do transportu wodoru to kolejne wydatki - poinformowała PAP Polska Spółka Gazownictwa. Dodała, że do tej pory podpisano 6 umów o przyłączenie biogazowni do sieci.
23.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Zmiany na stanowiskach w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Od 1 kwietnia nastąpiły zmiany na stanowiskach szefów Placówek Straży Granicznej w Elblągu, Krynicy Morskiej i Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku.
06.04.2023

PGNiG stał się Zespołem Oddziałów PGNiG Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A.

PGNiG został przekształcony w Zespół Oddziałów PGNiG Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. - poinformował PAP w środę PKN Orlen. Spółki byłej grupy PGNiG zmienią nazwy na np. PGNiG Obrót Grupa Orlen czy PSG Grupa Orlen, Exalo Drilling Grupa Orlen - dodał koncern.
23.11.2022

PSG: potrzebujemy silnego impulsu rozwoju rynku biometanu w Polsce

7 listopada w Warszawie rozpoczęła się 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER. W inaugurującym panelu, dotyczącym bezpieczeństwa i optymalizacji energetycznej Polski wziął udział Ireneusz Krupa, członek zarządu PSG ds. rozwoju i inwestycji.
07.11.2022

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
16.08.2022

PSG na Gazterm 2022: wojna o 100 proc. podniosła koszt części naszych inwestycji

Na ile wojna w Ukrainie zmieniła dotychczasowe plany rozwoju polskich systemów przesyłania gazu? O tym dyskutowali podczas konferencji Gazterm 2022 uczestnicy panelu „Czy droga do niezależności energetycznej Polski wiedzie przez sieć dystrybucji paliw gazowych?”. Jednym z głównych wątków były rosnące koszty inwestycji w energetyce.
18.05.2022

PGNiG dostarcza gaz już do wszystkich gmin, w których działał Novatek

Mieszkańcy wszystkich 10 gmin, w których gaz ziemny przestała dostarczać objęta sankcjami firma Novatek Green Energy, na powrót korzystają z błękitnego paliwa. W piątek, 29 kwietnia br., około godziny 17.00, jako pierwsi dostawy z PGNiG zaczęli odbierać mieszkańcy gminy Polanów. Tuż przed północą gaz dotarł do odbiorców w gminie Łeba.
30.04.2022

PGNiG przywraca dostawy gazu w kolejnych gminach, gdzie działał Novatek

PGNiG rozpoczęło w piątek przywracanie dostaw gazu w gminach, w których zajmowała się tym objęta sankcjami firma Novatek. Jak poinformował PGNiG, gaz mają już z powrotem mieszkańcy gminy Polanów, Cegłów, Kałuszyn, Mrozy i Żuromin.
29.04.2022

PGNiG zapewni dostawy gazu odbiorcom Novateku na terenie 10 gmin

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny zapewni dostawy gazu odbiorcom firmy Novatek na terenie 10 gmin m.in. Łeby, Żuromina, a PSG przywraca tam jego dystrybucję - przekazała w piątkowej informacji prasowej spółka PGNiG.
29.04.2022

Wiceszef MSWiA: pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na jak najszybszy powrót gazu do gmin

Pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na jak najszybszy powrót gazu do gmin, które zostały go pozbawione - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Dodał, że decyzja pozwalająca na podjęcie działań w ramach ustawy o zarządzaniu kryzysowym zapadnie najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin.
28.04.2022

Łeba odcięta od dostaw gazu [AKTUALIZACJA]

Firma Novatek, wpisana na polską listę sankcyjną, zaprzestała dostaw gazu do Łeby. Jesteśmy w niekomfortowej sytuacji, bo cały majątek, czyli ok. 40 km sieci gazowniczej na terenie miasta oraz wszystkie urządzenia są własnością tej firmy – powiedział PAP burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński.
28.04.2022

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

VI Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie [podsumowanie]

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się dwudniowa konferencja (13-14 września 2021 r.) „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Uczestnikami byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, biznesu oraz naukowcy i analitycy zajmujący się sektorem energetycznym. To były dwa dni dyskusji o transformacji energetycznej, atomie, wodorze, OZE i cyberbezpieczeństwie.
21.09.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Jarosław Wróbel rezygnuje z funkcji wiceprezesa PGNiG i przechodzi do Lotosu

Jarosław Wróbel zrezygnował z funkcji wiceprezesa PGNiG z dniem 1 marca, a od 2 marca będzie wiceprezesem Lotosu - podały w środę spółki w komunikatach.
17.02.2021

PSG włącza się w budowę gospodarki wodorowej

Polska Spółka Gazownictwa dołączyła do partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i weźmie udział w tworzeniu sektorowego porozumienia wodorowego - przekazała PAP spółka. PSG bada m.in. możliwości transportu wodoru jako domieszki do gazu ziemnego.
30.01.2021

Zawieszenie certyfikatu MSC dla połowów śledzia atlantycko-skandynawskiego oraz błękitka

Certyfikaty MSC dla wszystkich rybołówstw poławiających śledzia atlantycko-skandynawskiego i błękitka zostaną zawieszone 30 grudnia 2020 r. Informacja ta została ogłoszona 30 listopada br. przez niezależne jednostki certyfikujące. Śledzie atlantycko-skandynawskie i błękitki złowione po 29 grudnia 2020 r. nie mogą być sprzedawane z certyfikatem MSC ani opatrzone niebieskim znakiem MSC. Zawieszenie dotyczy ośmiu certyfikatów obejmujących rybołówstwa z Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Rosji, Wysp Owczych, Grenlandii i Wielkiej
03.12.2020

Podsumowanie konferencji ,,Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju"

W dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowana przez Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza. Tegoroczną debatę na temat sektora energetycznego zdominowała problematyka technologii wodorowych.
23.11.2020

Uczestnicy konferencji Gazterm: biometan to szansa dla Polski

Biometan to szansa dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju – wskazywali dziś uczestnicy drugiego dnia konferencji Gazterm, która odbywa się w Międzyzdrojach.
29.09.2020

PGNiG: program przyspieszenia gazyfikacji kraju zrealizowany w 42 proc.

Stopień realizacji programu przyspieszenia gazyfikacji kraju wyniósł po I kwartale 2020 r. 42 proc. - podało w piątek PGNiG. W ramach programu zgazyfikowano 126 gmin - zaznaczyła spółka. W sumie gmin z dostępem do gazu jest 1608.
08.05.2020

Polska Spółka Gazownictwa rozszerza współpracę z PZŻ

Polski Związek Żeglarski rozszerza współpracę partnerską z Polską Spółką Gazownictwa. Narodowy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce, oprócz kadry juniorów klasy 470 będzie też wspierał kadrę narodową juniorów klasy 420. Podpisana w Warszawie umowa obowiązuje do 31.10.2020 roku.
05.12.2019

Zlikwidowano polsko-rosyjski kanał przerzutowy na Zalewie Wiślanym (foto)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zlikwidowali polsko-rosyjski kanał przerzutowy na Zalewie Wiślanym. Mężczyźni zajmowali się przemytem i obrotem nielegalnych papierosów oraz bursztynu na ogromną skalę. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 6,5 mln zł. To finał śledztwa prowadzonego od 2015 roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
28.08.2019

5 000 cystern z LNG ze Świnoujścia

Z Terminala im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu.
09.08.2019

Największe gazociągi dystrybucyjne pod specustawę o terminalu LNG

Ministerstwo Energii zaproponuje włączenie budowy największych gazociągów dystrybucyjnych do tzw. specustawy terminalowej. Prawo to przyspiesza procedury administracyjne, a obecnie obejmuje terminal LNG, gazociągi przesyłowe czy magazyny gazu.
09.07.2019

Za nami kolejna edycja charytatywnych regat PGNiG Challenge na rzecz hospicjum dla dzieci

Załoga PwC Polska Sp. z.o.o. wygrała 2. Charytatywne Regaty Żeglarskie PGNiG Challenge na rzecz Hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni, które odbyły się w dniach 28-29 czerwca w Gdyni.
05.07.2019

Jaka jest przyszłość atlantyckiej makreli?

W maju 2019 r. ICES opublikowało zrewidowane doradztwo, w którym stado makreli z północno-wschodniego Atlantyku szacowane jest na 4,16 milionów ton. Jest to zdecydowanie więcej niż w doradztwie opublikowanym w październiku 2018 r. Czy to wystarczy, aby został przywrócony certyfikat MSC?
06.06.2019

Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny: zerowa stawka akcyzy na CNG i LNG w najbliższych miesiącach

Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zerowa stawka podatku akcyzowego dla gazów CNG i LNG w transporcie stanie się faktem – powiedział Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny w czasie XXII edycji konferencji branży energetycznej Gazterm, która odbyła się w Międzyzdrojach na początku tygodnia. Mówił o nowych obszarach rozwoju rynku detalicznego gazu w Polsce - m.in. transport drogowy i morski.
10.05.2019

Podlaskie: Otwarto stację regazyfikacji skroplonego gazu LNG

Stację regazyfikacji skroplonego gazu LNG otwarto w poniedziałek w Mońkach (Podlaskie). Podlaskie jest jednym z najmniej zgazyfikowanych regionów w Polsce, w ramach realizowanego programu gaz ma być doprowadzony do kolejnych 26 gmin w regionie - podkreślano podczas uroczystości.
15.04.2019

PZŻ oficjalnie rozpoczął współpracę z Polską Spółką Gazownictwa

W grudniu 2018 roku Polski Związek Żeglarski zawarł umowę o współpracy z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Na mocy umowy Spółka została sponsorem Kadry Narodowej Juniorów PZŻ w klasie 470. Umowa obowiązuje do 30 grudnia 2020 roku.
15.01.2019

ARP: Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm

Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm zgodnie z trendami automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji - brzmią najważniejsze wnioski raportu Agencji Rozwoju Przemysłu zaprezentowanym w czwartek podczas Kongresu 590 w Jasionce przez wiceprezesa ARP Dariusza Śliwowskiego.
16.11.2018

Rusza kampania edukacyjno-informacyjna o gazie ziemnym

Polska Spółka Gazownictwa i Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza rozpoczynają kampanię informującą o korzyściach i potencjalnych zagrożeniach, związanych z użyciem gazu ziemnego. Minister środowiska podkreśla, że walka ze smogiem podniesie popyt na gaz.
19.09.2018

PSG: Problem z gazyfikacją małych miejscowości to przygotowanie projektów

Największy problem z gazyfikacją małych miast i wiejskich gmin związany jest z przygotowaniem dokumentacji projektowej. Gdyby budowa mniejszych gazociągów poddana była rygorowi specustawy, proces ten można by skrócić - mówił we wtorek w Sejmie dyrektor rozwoju w Polskiej Grupie Gazownictwa Grzegorz Wielgus.
08.05.2018

URE zatwierdził taryfy PGNiG OD do końca 2018 r.; wzrost cen paliw gazowych o 1 proc.

Prezes URE zatwierdził taryfy PGNiG Obrót Detaliczny do końca 2018 roku. W zmienionej taryfie podwyższone zostały ceny paliw gazowych (jako towaru) o 1 proc. Ponieważ jednak stawki opłat abonamentowych nie uległy zmianie, w efekcie średnia cena zakupu paliw gazowych wzrasta o 0,9 proc. - poinformował urząd w komunikacie.
14.03.2018

PGNiG chce stosować drony m.in. do tworzenia map i szukania wycieków gazu

Tworzenie precyzyjnych map i planów, kontrola pasów terenu wokół gazociągów, wykrywanie wycieków gazu - do takich celów PGNiG chce wykorzystywać drony. W inkubatorze start-upów spółki trwają prace nad przystosowaniem dronów do oczekiwań gazownictwa.
06.03.2018

Polska Spółka Gazownictwa: niemal 3 mld zł na inwestycje

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki uzgodnił projekt planu rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa na lata 2018 – 2022 - poinformowała w środę PSG. Dodano, że uzgodniona w czwartek aktualizacja przewiduje w najbliższych dwóch latach 2,86 mld zł na inwestycyjne.
31.01.2018

Podmioty objęte krajowym systemem cyberbezpieczeństwa

Instytucje i przedsiębiorstwa finansowe, energetyczne, lotnicze, kolejowe, wodno-kanalizacyjne, także porty oraz dostawcy usług cyfrowych - to przykłady podmiotów, które zostaną objęte krajowym systemem cyberbezpieczeństwa. Budowany system obejmie też m.in. sądy, trybunały, samorządy.
02.11.2017

Spółka PGNiG otwarta na współpracę ze startupami

PGNiG jest otwarta na współpracę ze startupami i oferuje im szereg narzędzi do rozwoju. W latach 2017-2022 spółka zamierza zainwestować we współpracę w tym zakresie aż 680 mln zł. Od czerwca, w inkubatorze przedsiębiorczości InnVento w Warszawie, udostępnia kreatywnym, innowacyjnym przedsięwzięciom m.in.: 600 m2 powierzchni biurowej, nowoczesne narzędzia biurowe i multimedialne, a także wsparcie prawników i innych specjalistów. Wszystko po to, by wypracować korzystne dla obu podmiotów rozwiązania biznesowe.
18.07.2017

PSG z grupy PGNiG planuje budowę zakładu produkcyjnego dla rynku LNG za 200 mln zł

Polska Spółka Gazownictwa z grupy PGNiG planuje budowę zakładu produkującego elementy infrastruktury dla rynku LNG kosztem 200 mln zł. Jego uruchomienie jest możliwe w 2019 r. - poinformował Adam Węgrzyn, członek zarządu PSG.
29.05.2017

W Wielkopolsce do 2022 roku powstanie 650 km nowych gazociągów. Na inwestycje duży wpływ ma terminal LNG w Świnoujściu

650 km gazociągów powstanie w Wielkopolsce do 2022 roku – powiedział w Poznaniu Adam Węgrzyn z zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa. Spółka podpisała w czwartek 19 listów intencyjnych z samorządami ws. współpracy przy realizacji gazyfikacji województwa.
27.04.2017

Polska Spółka Gazownictwa podpisała niemal ćwierć tysiąca listów intencyjnych w sprawie gazyfikacji gmin

Polska Spółka Gazownictwa od lipca ubiegłego roku do tej pory podpisała ponad 240 listów intencyjnych o współpracy z gminami w sprawie gazyfikacji. Najwięcej takich listów podpisały Oddziały Zakłady Gazownicze w Warszawie – 67, Białymstoku – 51, Olsztynie – 23, Lublinie – 20 oraz we Wrocławiu – 18 listów.
10.04.2017

Samorządy podpisały listy intencyjne ws. rozwoju sieci gazowej w województwie zachodniopomorskim

Rozwój gospodarczy oraz likwidacja białych plam na mapie gazowej – takie mają być efekty podpisania w poniedziałek listów intencyjnych przez sześć zachodniopomorskich samorządów i Polską Spółkę Gazownictwa (PSG).
20.03.2017

19 samorządów podpisało listy intencyjne ws. rozwoju sieci gazowej

Rozwój gospodarczy „Polski powiatowej” oraz poprawa jakości powietrza – takie mają być skutki podpisania we wtorek przez 19 dolnośląskich samorządów i Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) listów intencyjnych ws. współpracy w rozwoju sieci gazowej.
07.03.2017

Budowa projektu EFRA zimą nie zwalnia tempa

Na początku stycznia 2017 zaawansowanie całego Projektu EFRA przekroczyło 54%, przy planowanym poziomie zaawansowania 37,2%, Nad głównym placem budowy górują dwa nowe kominy. Obok EC trwa prefabrykacja czterech dużych zbiorników sekcji odwadniania koksu.
30.01.2017

W Jarosławiu powstanie zakład produkujący stacje regazyfikacji LNG

Polska Spółka Gazownictwa wybuduje w Jarosławiu (podkarpackie) zakład produkujący kompletne stacje regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG). Inwestycja ma kosztować ponad 25 mln zł, dzięki niej powstanie ponad 70 miejsc pracy. Zakład rozpocznie produkcję w 2018 r.
24.10.2016

Mamy ambicje być globalnym serwisem dla armatorów - rozmowa z Michałem Korzonkiem z Nord Ships Group

Nord Ships Group od 15 lat bierze udział w budowie i remoncie każdego statku, który trafia do Gdańskiej Stoczni Remontowej. Firma cieszy się obecnie dużą renomą na rynku stoczniowym i coraz częściej samodzielnie realizuje zamówienia od armatorów. A to wszystko dzięki dokładnemu obserwowaniu nowych trendów na rynku oraz inwestycji w nowoczesne technologie - mówi Michał Korzonek, szef ds. finansów i zamówień w Nord Ships Group.
14.08.2016

W Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyło się szkolenie poświęcone problematyce migracyjnej

W Morskim Oddziale Straży Granicznej 24 kwietnia br. zakończyło się tygodniowe szkolenie poświęcone problematyce migracyjnej zorganizowane dla funkcjonariuszy MOSG przez Wydział do Spraw Cudzoziemców MOSG. Warsztaty otworzyli kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze swoim zastępcą, kmdr. SG Wojciechem Heninborchem.
27.04.2015

Nowa struktura Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Z dniem 1 marca 2015 roku zmianie ulega struktura organizacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej obejmująca zniesienie Placówek SG w Rewalu, Darłowie, Łebie, Gdańsku i Gdańsku Rębiechowie. W ich miejsce powstały Grupy Zamiejscowe z siedzibą w Rewalu PSG w Świnoujściu, w Darłowie PSG w Kołobrzegu i w Łebie PSG we Władysławowie. W miejsce Placówki SG w Gdańsku i Gdańsku Rębiechowie powstała nowa Placówka Straży Granicznej w Gdańsku.
02.03.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.