• <

Za nami kolejna edycja charytatywnych regat PGNiG Challenge na rzecz hospicjum dla dzieci

ew/pya.org.pl

05.07.2019 07:32 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Za nami kolejna edycja charytatywnych regat PGNiG Challenge na rzecz hospicjum dla dzieci
Za nami kolejna edycja charytatywnych regat PGNiG Challenge na rzecz hospicjum dla dzieci - GospodarkaMorska.pl

Załoga PwC Polska Sp. z.o.o. wygrała 2. Charytatywne Regaty Żeglarskie PGNiG Challenge na rzecz Hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni, które odbyły się w dniach 28-29 czerwca w Gdyni.
 
Udział w regatach wzięło ostatecznie szesnaście czteroosobowych załóg. Przed zejściem na wodę każda z ekip losowała jacht, na którym później przystąpiła do rywalizacji. Bazą regat była Marina Gdynia. W porównaniu z 1. edycją, która odbyła się rok temu, frekwencja znacznie wzrosła, ponieważ wtedy wystartowało dziesięć drużyn. W pierwszej fazie regat załogi zostały podzielone na trzy floty, które walczyły o znalezienie się w pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej, co zapewniało awans do fazy finałowej.
 
Po walce w świetnych, żeglarskich warunkach, przy świecącym słońcu oraz solidnym wietrze zwyciężyła załoga PwC Polska Sp. z.o.o., którą tworzyli Andrzej Jacek Jarosz, Borys Malinowski, Marcin Dreliszak i Dominik Krause. Ekipa PwC poprawiła swoje osiągnięcie sprzed roku, kiedy w prawie takim samym składzie zajęła drugie miejsce.
 
W tym roku na drugiej pozycji swój występ ukończyła załoga PKO BP, którą reprezentowali Rafał Gniadek, Hubert Burczyński, Adam Burda i Tomasz Mańko. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła ekipa PGNiG SA I, gdzie na pokładzie znaleźli się prezes PGNiG Piotr Woźniak, Robert Perkowski, Maurycy Mos i trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, Maciej Grabowski.
 
W skład jednej z załóg wszedł także prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, który żeglując razem z Adamem Węgrzynem, Ireneuszem Krupą i Piotrem Szymańskim z PSG zajął ostatecznie czwarte miejsce. Podczas ceremonii medalowej prezes PZŻ osobiście wręczył medal 95-lecia PZŻ prezesowi PGNiG, Piotrowi Wożniakowi.
 
Wśród uczestników, którzy wzięli udział w Charytatywnych Regatach Żeglarskich PGNiG Challenge, znaleźli się także przedstawiciele spółek Enea, Polski Gaz TUW, EuRoPol GAZ s.a., PGNiG Termika, PGNiG Upstream Norway AS, TGE, Polska Grupa Górnicza, Budimex, PGE i LOTOS.

Organizatorem regat była Grupa Kapitałowa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Był to przykład bardzo dobrej współpracy, która zaowocowała wzorową organizacją, czego efektem była przyjemna atmosfera na wodzie i lądzie oraz wysoki poziom obsługi regatowej.

Zawodnicy ścigali się po wodach Zatoki Gdańskiej na jachtach kabinowych typu Balt 23 Armor, które zostały wyczarterowane z Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, a na co dzień służą szkoleniu młodzieży.
 
Dochód z regat zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Warunkiem udziału załóg w regatach była wpłata darowizny na rzecz hospicjum.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.