• <

Wynik wyszukiwania - "Imabari Shipbuilding" - Wiadomości

Mitsui & Co., Ltd. i Mitsubishi Corporation współpracują przy projekcie statku do transportu skroplonego CO2

Japońskie firmy dążą do ujednolicenia specyfikacji i projektów statków w celu realizacji projektu międzynarodowego transportu skroplonego CO2 (LCO2) na dużą skalę począwszy od 2028 roku. Wykorzystując technologie i doświadczenie konstrukcyjne Mitsubishi Shipbuilding i Nihon Shipyard pracują nad stworzeniem infrastruktury dla morskich przewoźników LCO2, dążąc do ujednolicenia jej z transportem lądowym.
28.12.2023

Evergreen inwestuje 5 mld dolarów w statki napędzane metanolem

Tajwański gigant branży morskiej dołącza do wyścigu o pozycję lidera dekarbonizacji żeglugi. Firma poinformowała o swoich planach zakupowych, w ramach których inwestuje w statki napędzane zielonymi paliwami. W tym przypadku stawia na wykorzystanie metanolu.
12.07.2023

Zamieszanie w tonażu. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 21-24/2022)

Sporo aktywności w inwestycjach tonażowych obserwuje się przede wszystkim w segmencie kontenerowym. W pozostałych segmentach żeglugi takich jak: statki wielozadaniowe, ro-ro, czy też wycieczkowce panuje raczej stagnacja. Z kolei na rynku recyklingu okrętowego – spadki. W Indiach – jednym z głównych centrów złomowania jednostek pływających osiągnięcie poziomu stawki 600 USD za tonę statku pustego jest już niemal niemożliwe. Jednakże spadki odnotowuje się również w innych kluczowych dla złomowań regionach – Indiach oraz Bangladeszu
23.06.2022

Z wizytą u Samuraja. Japoński przemysł stoczniowy w postpandemicznej rzeczywistości

Japonia jest po Chinach i Korei trzecim producentem statków na świecie. Żegluga, budownictwo okrętowe i inżynieria stanowią rdzeń ściśle powiązanego japońskiego przemysłu morskiego. Mimo to w Japonii odnotowuje się spadek liczby nowych zamówień na budowę statków, zaś konkurencja i braki kadrowe stanowią główne bolączki japońskiego sektora morskiego.
07.03.2022

Zautomatyzowane zeroemisyjne trimarany do obsługi morskich farm wiatrowych będą produkowane przez Imabari Shipbuilding [WIDEO]

Imabari Shipbuilding, jedno z wiodących japońskich przedsiębiorstwo zajmujące się budową statków, inżynierią morską i usługami, zawarło sojusz kapitałowy i biznesowy z rodzimym startupem PowerX w celu wspólnego opracowania prototypu zautomatyzowanego statku Power Transfer Vessel.
28.12.2021

Mitsubishi Shipbuilding otrzymuje pierwsze zamówienie na LNG FGSS

Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd., część grupy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), otrzymała pierwsze zamówienie na systemy zasilania LNG dla wysokociśnieniowych silników okrętowych zasilanych podwójnym paliwem. Firma dostarczy FGSS do zainstalowania na sześciu samochodowcach zasilanych LNG, które zostaną zbudowane przez spółkę z grupy Imabari Shipbuilding Co., Ltd.
26.12.2021

Nowy ład i wyścigi wielkich kontenerowców. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 52-1/2021)

Koniec starego roku i początek nowego, to moment przełomowy w dalszym rozwoju międzynarodowego handlu i transportu morskiego. Tak znaczące wydarzenia jak: transformacja energetyczna, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, nowo wybrany prezydent USA, odbudowa gospodarek po zniszczeniach dokonanych przez efekty pandemii Covid-19 i wiele innych przyczyn jak prowadzone wojny handlowe będą miały znaczący wpływ na to, co będzie się działo w kolejnych miesiącach i latach w gospodarce, w tym na rynku żeglugowym.
12.01.2021

Największe kontenerowce świata - przegląd

Kontenerowce są podstawowymi podmiotami komercyjnego intermodalnego transportu towarowego. Na dzień dzisiejszy prawie 90% ładunków niemasowych na całym świecie jest transportowanych na tego typu statkach. Warto im się bliżej przyjrzeć. Przedstawiamy listę 10 największych funkcjonujących kontenerowców w 2020 roku, na podstawie ich pojemności mierzonej w TEU.
11.01.2021

ONE wyczarteruje największe kontenerowce na świecie

Japoński sojusz przewoźników kontenerowych, Ocean Network Express, ujawnił plany długoterminowego czarteru największych na świecie kontenerowców.
30.12.2020

Przemysł stoczniowy w poważnym kryzysie. Ogromny spadek zamówień w 1 połowie 2020 roku

W pierwszej połowie tego roku nastąpił dramatyczny spadek działalności stoczniowej, ponieważ pandemia COVID-19 ograniczyła gotowość właścicieli do zamawiania nowych statków w związku z niepewnością rynku i ograniczonym dostępem do kapitału.
14.07.2020

MAN Energy połączył siły z japońską stocznią. Chcą wspólnie zaprojektować statek napędzany amoniakiem

Niemiecki producent silników MAN Energy Solutions nawiązał współpracę z japońskim producentem statków Imabari Shipbuilding, towarzystwem klasyfikacyjnym ClassNK w celu opracowania statku napędzanego amoniakiem.
10.05.2020

Dwie największe japońskie stocznie utworzą joint venture

Imabari Shipbuilding i Japan Marine United Corporation (JMU), największa i druga co do wielkości stocznia w Japonii, osiągnęły porozumienie co do utworzenia spółki joint venture w celu lepszego konkurowania na światowym rynku stoczniowym.
30.03.2020

Rozpoczęła się budowa napędzanego LNG samochodowca dla K Line

Japońska stocznia Imabari Shipbuilding rozpoczęła budowę samochodowca napędzanego LNG dla rodzimego armatora Kawasaki Kisen Kaisha (K Line). Złożył on zamówienie na tę jednostkę w grudniu 2018 roku.
28.11.2019

Wysokie ceny paliwa przejadły zyski Yang Ming

Tajwańskie Yang Ming Marine Transport Corporation zanotowało stratę w 2018 roku, mimo wzrostu przychodów.
25.03.2019

Yang Ming zwodował dwa nowe kontenerowce o ładowności 14 tysięcy TEU

Yang Ming powiększył swoją flotę o dwa kolejne kontenerowce o ładowności 14 tys. TEU. Jednostki zostały wybudowane przez stocznię Imabari Shipbuilding. We wtorek (5 marca) statki otrzymały nazwy: YM Warranty i YM Wellspring.
06.03.2019

Evergreen zamówił cztery feedery w chińskim zakładzie

Tajwański armator kontenerowy, Evergreen Marine, złożył zamówienie na cztery mniejsze jednostki feederowe w jednej z chińskich stoczni. Statki będą miały ładowność 2,5 tys. TEU i zostaną wybudowane w zakładzie Jiangnan Shipyard.
20.11.2018

Nowa mageneta dołącza do floty ONE

Kolejny kontenerowiec w charakterystycznym kolorze magenety dołączył do floty przewoźnika Ocean Network Express (ONE). Statek o nazwie ONE MINATO będzie pływał w ramach serwisu EC4 (East Coast 4), łączącego Azję ze wschodnim wybrzeżem USA.
26.07.2018

Prawie 300 amerykańskich pojazdów wojskowych w Porcie Gdynia (foto)

Amerykański sprzęt w Porcie Gdynia. Około 270 różnego rodzaju pojazdów wojskowych przypłynęło do BCT – Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w piątek. Zostaną wykorzystane podczas ćwiczenia Dowództwa Wojsk Lądowych USA w Europie pod kryptonimem Saber Strike-18 (SbS18), które zaplanowano na 3-15 czerwca w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie.
23.05.2018

Yang Ming zamówił 10 nowych kontenerowców

Odnowienie floty Yang Ming Line rozpoczęło się od zamówienia dziesięciu nowych kontenerowców, które mają być wyczarterowane przez firmę w momencie dostawy.
08.05.2018

Evergreen odnawia flotę i zamawia 20 kontenerowców

Tajwański armator kontenerowy Evergreen Marine ujawnił bardzo ambitny plan odnowienia floty, który obejmie dodanie 20 kontenerowców o ładowności 11 tys. TEU do swojej floty.
15.01.2018

Amerykański sprzęt wojskowy w DCT. Rozładunek dobiega końca (foto, wideo)

DCT to nie tylko kontenery. W gdańskim terminalu kontenerowym dobiega końca rozładunek amerykańskiego sprzętu, który przypłynął statkiem Green Ridge. Stanowi on wyposażenie dla jednostek zapewniających zaplecze logistyczne operacji Atlantic Resolve. Łącznie to 4 200 t różnych maszyn. Operacja potrwa do czwartku.
30.03.2017

Wojskowy sprzęt NATO w DCT

Green Ridge z wojskowym sprzętem w Gdańsku. Amerykański samochodowiec przywiózł ok. 4 200 t różnych maszyn. Wyładunek potrwa do najbliższego czwartku.
28.03.2017

MOL dołączy do klubu właścicieli superkontenerowców

Największa japońska linia żeglugowa - MOL, podpisała z koreańską stocznią Samsung Heavy Industries kontrakt budowy czterech kontenerowców o pojemności 20150 TEU (kontener 20. stopowy) każdy.
05.03.2015

Stało się- Imabari Shipbuilding z zamówieniem na kontenerowce 20,000 TEU

Japońska stocznia Imabari Shipbuidling wraz z Marubeni Corporation otrzymała zamówienie na jedenaście kontenerowców klasy ULCC (Ultra-Large Container Carriers) o pojemności 20,000 TEU. Będą to największe jednostki tego typu na świecie, bijące rekord obecnego giganta MSC Oscar (19, 224 TEU).
02.02.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.