• <

Wynik wyszukiwania - "DCT Gdańsk" - Wiadomości

Baltic Hub inwestuje w lokalną społeczność. Znamy laureatów konkursu grantowego Busole!

Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu grantowego Busole, skierowanego do mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic: Stogów, Przeróbki, Krakowca-Górek Zachodnich.
06.06.2023

Dlaczego warto umieć szyć? Odpowiadają uczniowie SP 72, nagrodzonej w programie Busole [WIDEO]

Specjalnie dostosowana sala do zajęć z szycia, manekiny do przymiarki, cała paleta nici i przydatne sprzęty umożliwiające zrobienie nadruku na koszulce. Tak wygląda nowa pracownia krawiecka w Szkole Podstawowej nr 72 w Gdańsku-Stogach, którą otwarto dzięki grantowi przyznanemu przez Baltic Hub (DCT).
08.11.2022

Rebranding DCT Gdańsk. Największy terminal kontenerowy na Bałtyku ma nową nazwę - Baltic Hub

DCT Gdańsk, największy i najszybciej rozwijający się kompleks kontenerowy w rejonie Morza Bałtyckiego ma nową nazwę - Baltic Hub. Operator terminalu ogłosił zmianę nazwy, która ma wyraźniej odzwierciedlać ambicje funkcjonowania na rynku jako regionalny bałtycki hub kontenerowy, gdzie zbiegają się połączenia morskie i śródlądowe. Po zakończeniu budowy trzeciego nabrzeża głębokowodnego Baltic Hub stanie się jednym z największych hubów kontenerowych w Europie.
27.10.2022

EBOiR pożyczy 100 mln euro na budowę trzeciego terminalu kontenerowego w DCT Gdańsk

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli pożyczki w kwocie 100 mln euro na budowę trzeciego terminalu kontenerowego w DCT Gdańsk - poinformował w środę bank. Dzięki rozbudowie o nowy terminal całkowita przepustowość portu w Gdańsku ma zwiększyć się o prawie 50 proc. do 2025 r.
13.10.2022

Go Green w DCT Gdańsk. Trwa kampania promująca świadomość klimatyczną [ZDJĘCIA]

Przez najbliższe dwa tygodnie na pracowników DCT Gdańsk czekają atrakcje w ramach wydarzenia Go Green. W kampanii propagującej świadomość na temat zachodzących zmian klimatycznych, udział biorą wszystkie terminale i porty, które wchodzą w skład grupy PSA, udziałowca gdańskiego terminala.
21.09.2022

DCT Gdańsk wspiera sąsiadów. Kuchnia błotna już na placu zabaw SP nr 61 [WIDEO, ZDJĘCIA]

„Kierunek - podwórko 61" to program polegający na rozbudowaniu placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce, jednego z laureatów konkursu grantowego DCT Gdańsk. Dzięki kwocie 36 tys. zł przyszkolny plac zabaw zyskał innowacyjne ekologiczne rozwiązania. Prawdziwy raj gwarantują szałasy, tunele z witek wierzbowych, Gratosfera i... kuchnia błotna.
15.09.2022

Z Czech do Gdańska. Pierwszy pociąg kontenerowy z Ostrawy w DCT Gdańsk [WIDEO]

DCT Gdańsk poinformował o wjechaniu na terminal pierwszego pociągu kontenerowego z Ostrawy. Wydarzenie to otwiera regularne połączenie operatora Metrans z Czech do Gdańska.
08.09.2022

DCT Gdańsk. Terminal obala stereotyp nudnego BHP [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jak bezpiecznie pracować na wysokości, podnosić ciężkie towary czy uwolnić rannego z pojazdu? O tym, z jakimi zagrożeniami wiąże się praca na terminalu kontenerowym, mogły dowiedzieć się rodziny pracowników DCT Gdańsk, na terenie którego odbyła się kolejna już edycja Aktywnego Dnia BHP. Liczne atrakcje zapewnione przez organizatorów, zostały uzupełnione pokazami ciężkiego sprzętu, symulacjami wypadków i pożarów. Finałem był charytatywny bieg po terminalu.
07.09.2022

DCT Gdańsk po raz drugi z prestiżową nagrodą TSL Award

Nagroda TSL Award przyznawana przez dziennik Rzeczpospolita za osiągnięcia czołowych firm z branży logistycznej. Po raz drugi laur powędrował do DCT Gdańsk, największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim.
05.09.2022

DCT Gdańsk przygotowuje się na wzrost i ekspansję dzięki zakupowi półautomatycznych suwnic RTG

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim i członek Grupy PSA, złożył zamówienie na 10 nowych półautomatycznych suwnic (ARTG) od firmy Konecranes. Terminal zobowiązał się także do modernizacji swojej obecnej floty 15 suwnic RTG Konecranes. Pozwoli to sprostać dynamicznemu rozwojowi terminala, który przyspieszy jeszcze bardziej po otwarciu nowego nabrzeża głębokowodnego w 2024 roku.
29.08.2022

DCT z rekordową liczbą ruchów na jednym statku

13 172 ruchy na jednym statku. DCT Gdańsk ogłosił rekord w przeładunku.
14.07.2022

Baltic Hub 3 w DCT Gdańsk. Umowa z Budimeksem na rozbudowę terminala podpisana

Spółka Budimeks, jako lider konsorcjum, podpisała umowę z DCT Gdańsk na zaprojektowanie i rozbudowę największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim. Wartość umowy dotyczącej projektu Baltic Hub 3 opiewa na 245 mln euro netto. Udział Budimeksu wynosi 75 proc.
07.07.2022

Søren Westergaard Jensen, Ørsted: Otwieramy nowe biuro na Pomorzu

– Bardzo szybko rozwijamy się w Polsce. Co miesiąc w naszym biurze w Warszawie pojawiają się nowe osoby. Zamierzamy otworzyć biuro na Pomorzu, które pomoże nam w procesie produkcji stalowych komponentów dla morskich farm wiatrowych – powiedział Søren Westergaard Jensen, dyrektor zarządzający w Ørsted Polska i dyrektor projektów Baltica 2 i 3, które duńska firma rozwija razem z PGE.
26.06.2022

Nowy rekord w DCT Gdańsk. Przeładowali 21 371 TEU na jednym statku!

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Bałtyku poinformował we wtorek 21 czerwca, że pod koniec maja przeładował aż 21 371 TEU (kontenerów 20-stopowych) na jednym statku.
21.06.2022

Busole 2021. Kolejni laureaci konkursu DCT Gdańsk otrzymali czeki na projekty społeczne w dzielnicach

Kolejni laureaci konkursu grantowego Busole 2021 otrzymali czeki na realizację projektów społecznych w sąsiadujących z nami dzielnicach – poinformował terminal kontenerowy DCT Gdańsk.
01.05.2022

Rekordowa przepustowość w DCT Gdańsk

W marcu 2022 r. DCT Gdańsk (DCT), największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, przeładował rekordową ilość 206 645 TEU (20-stopowych jednostek ekwiwalentnych). Jest to wzrost o ponad 9 procent w porównaniu z poprzednim rekordem terminalu ze stycznia 2020 roku.
14.04.2022

Terminal offshore na terenie DCT Gdańsk? Minister Gróbarczyk komentuje

Po tym, jak 1 marca rząd przyjął uchwałę zmieniającą lokalizację dla terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych z Gdyni na Gdańsk, w branży krążą spekulacje, gdzie stanie dokładnie.
08.03.2022

DCT Gdańsk rozstrzygnął program grantowy Busole 2021

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, ogłosił wyniki konkursu grantowego Busole 2021. Kapituła konkursu wybrała siedem projektów na łączną kwotę 210 tys. złotych.
08.03.2022

Kobiety w branży morskiej. Chętnie pracują 45 metrów nad ziemią, szefują milionowym projektom [WIDEO]

Praca na gigantycznych suwnicach, przenoszenie 65-tonowych ładunków czy zarządzanie strategicznymi dla portów projektami – w tych wszystkich rolach doskonale odnajdują się przedstawicielki płci pięknej, którym z okazji ich święta zadaliśmy kilka pytań na temat pracy w branży morskiej.
08.03.2022

Busole 2021. Terminal DCT wesprze ważne inicjatywy społeczne

Już 28 lutego terminal DCT Gdańsk ogłosi siedmiu laureatów konkursu grantowego Busole 2021. Do udziału zaproszone były organizacje działające na terenie sąsiadujących dzielnic z DCT. Do rozdania w pierwszej odsłonie konkursu jest 250 tys. złotych.
16.02.2022

Dyrektor generalny DCT Gdańsk: "Otwieramy nową erę w przeładunkach kontenerowych na Bałtyku" [ROZMOWA]

– DCT Gdańsk to prawdziwy terminal XXI wieku, a rozbudowa przyniesie najnowszą niskoemisyjną technologię, z której byłby dumny każdy europejski port – mówi Charles Baker, dyrektor generalny w DCT Gdańsk.
31.01.2022

DCT Gdańsk zmodernizował kolej. To krok w stronę ekologicznego transportu [WIDEO]

DCT Gdańsk zakończył rozbudowę jednego z największych w Europie kolejowych terminali kontenerowych o przepustowości 750 tys. TEU (kontenerów 20-stopowych). Nowa inwestycja otwiera możliwości rozwoju na rynkach śródlądowych, które nie mają dostępu do morza oraz stanowi efektywną ekonomicznie i ,,zieloną” alternatywę dla klientów DCT Gdańsk.
25.01.2022

DCT gra z WOŚP! Wylicytuj zwiedzanie terminala z przewodnikiem

Dobra wiadomość dla sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 30. finał już za tydzień 30 stycznia. Swój wkład na konto Orkiestry Owsiaka postanowił włożyć również terminal DCT Gdańsk. Każdy może licytować specjalną nagrodę - zwiedzanie terenu terminala z przewodnikiem.
21.01.2022

DCT Gdańsk obsłużył 2 miliony TEU od początku roku

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk pochwalił się imponującym wynikiem - przeładowanych 2 milionów TEU w 2021 roku.
20.12.2021

Targi TransLogistica do piątku w stolicy. Branża morska z Trójmiasta bierze w nich udział

Targi TransLogistica, czyli VIII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki rozpoczęły się w środę (3 listopada) w EXPO XXI w Warszawie. Na tym ważnym trzydniowym wydarzeniu w branży nie zabrakło przedstawicieli sektora morskiego. Pierwszego dnia w dyskusjach udział wzięli przedstawiciele m.in. Portu Gdańsk, terminala DCT Gdańsk i Portu Gdynia.
03.11.2021

DCT ma już swój miód lipowy. Pszczoły zebrały 30 kilogramów złocistego nektaru

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Bałtyku może się pochwalić własną pasieką od maja. Pomysł stawiania uli w różnych częściach miast to coraz modniejszy ekologiczny trend. Gdański terminal właśnie odebrał szczegółowe badania pierwszego miodu, który zebrały pracowite owady.
02.11.2021

DCT Gdańsk. „Morskim kolosom nie opłaca się zanieczyszczać morza”

Specjaliści z DCT Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni obalają mit mówiący o tym, że statki stanowią wielkie zagrożenie dla czystości wody. Nasi rozmówcy wyjaśniają, kto i w jaki sposób czuwa nad odbiorem nieczystości z morskich kolosów, dlaczego monitoruje się wody balastowe oraz ile trzeba zapłacić za nieprzestrzeganie zasad.
08.10.2021

Zielony Tydzień w DCT. Troski o naszą planetę uczymy się w każdym wieku [ZDJĘCIA]

Go Green Week, czyli Zielony Tydzień zorganizował DCT Gdańsk. Wydarzenia z nim związane trwały nie tylko na terenie terminala. Wsparcie finansowe na budowę i aranżację ekologicznego projektu w ogrodzie otrzymała podstawówka nr 61 z Gdańska.
21.09.2021

DCT Gdańsk. O BHP przez praktykę i dobrą zabawę [WIDEO]

Co zrobić gdy kolega ma zawał, atak epilepsji czy padaczki? Jak zająć się osobą nieprzytomną czy jak resuscytować… w czasach pandemii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali pracownicy DCT Gdańsk podczas Aktywnego Tygodnia BHP. Okazuje się, że zasady zachowania bezpieczeństwa w pracy można przekazać z pomysłem.
19.09.2021

DCT Gdańsk. Nowy rekord przeładunków to 20 207 TEU!

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, pochwalił się ostatnio kolejnym rekordem. Podczas ostatniego zawinięcia statku OOCL Hong Hong (ok. 21 413 TEU), terminal ustanowił nowy rekord w liczbie przeładowanych TEU w jednym zawinięciu statku. Z 20 207 TEU przekroczyliśmy nasz poprzedni rekord (z 2019 r.), kiedy na MSC Mina obsłużyliśmy 20 081 TEU.
05.08.2021

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy złotych w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie, a na terenie Portu Gdańsk powstanie trzecie nabrzeże głębokowodne o długości 717 m, głębokości 18 m oraz plac o powierzchni 36 hektarów.
26.07.2021

Borys: chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie

Chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie, ma to olbrzymie znaczenie dla całej polskiej gospodarki i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - mówił w poniedziałek w Porcie Gdańsk szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
26.07.2021

Biblioteka społeczna na Stogach dostanie drugie życie. Pomogą w tym DCT Gdańsk i Port Gdańsk [WIDEO, ZDJĘCIA]

Port Gdańsk we współpracy ze swoim największym kontrahentem - DCT Gdańsk, postanowili wesprzeć finansowo i rzeczowo wspaniałego człowieka i wyjątkową inicjatywę. Scena, sala koncertowa na 50 miejsc pełniąca funkcję czytelni i nowoczesne regały z magazynem książek pojawią się po remoncie nowej części biblioteki społecznej na Stogach już jesienią. W tym wyjątkowym miejscu na mapie Gdańska można czytać, wypożyczać i kupować książki, rozwijać pasje i spotykać się z ludźmi kultury.
24.06.2021

Gdańsk: GLP Poland zbuduje kolejny obiekt w Pomorskim Centrum Logistycznym

GLP Poland w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego, zlokalizowanego przy głębokowodnym terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, wybuduje kolejny obiekt o powierzchni 39 tys. m kw., który będzie gotowy w IV kwartale 2021 roku.
17.05.2021

Noc Muzeów 2021. W sobotę wirtualny spacer po DCT

Do tegorocznej akcji Noc Muzeów, zwanej w tym roku Weekendem Muzeów, dołącza DCT Gdańsk. Wyjątkowy spacer już w sobotę 15 maja.
14.05.2021

Najcięższy pociąg intermodalny w Polsce dojechał do Terminala DCT Gdańsk

Spółki z Grupy PKP CARGO wraz z globalnym operatorem logistycznym A.P. Møller – Mærsk A/S mogą pochwalić się zorganizowaniem przejazdu najcięższego pociągu intermodalnego w Polsce.
08.03.2021

Port Gańsk w pierwszej 15 największych portów kontenerowych w Europie. Rotterdam numerem 1

Mimo, że wpływ pandemii koronawirusa zaczął być wyraźnie odczuwalny w branży kontenerowej od marca czołowe 15 portów europejskich w 2020 przeładowało łącznie 76,8 mln TEU , tylko o 2,8 proc. mniej niż w 2019 roku. Port Gdańsk utrzymał 15 pozycję przeładowując 1,9 mln TEU.
05.03.2021

Opłata manipulacyjna w DCT Gdańsk - jest odpowiedź UOKiK

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przeprowadził postępowanie wyjaśniające, którego celem było zebranie informacji o rynku usług transportu kontenerowego drogą lądową do i z krajowych portów morskich. Działania te są odpowiedzią na zgłoszenie złożone przez dwóch operatorów transportu intermodalnego organizujących przewozy kolejowe, tj. PCC Intermodal SA z siedzibą w Gdyni oraz LOCONI Intermodal SA z siedzibą w Gdyni, wspierane przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki w Gdyni.
24.07.2020

Sprzeciw branży wobec dyskryminacji transportu kolejowego – ruszyła akcja „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”

Pod patronatem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki uruchomiona została inicjatywa „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”, która gromadzi najważniejszych przedstawicieli branży intermodalnej oraz spedycyjnej działających w Polsce. Jej celem jest doprecyzowanie charakteru tzw. „opłaty manipulacyjnej za obsługę kolejową” oraz odstąpienie przez DCT Gdańsk od pobierania jej w obecnej formie.
20.07.2020

DCT Gdańsk wspiera sąsiadów. Kuchnia błotna już na placu zabaw SP nr 61

„Kierunek - podwórko 61" to program polegający na rozbudowaniu placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce, jednego z laureatów konkursu grantowego DCT Gdańsk. Dzięki kwocie 36 tys. zł przyszkolny plac zabaw zyskał innowacyjne ekologiczne rozwiązania. Prawdziwy raj gwarantują szałasy, tunele z witek wierzbowych, Gratosfera i... kuchnia błotna. 
15.09.2022

DCT Gdańsk. Terminal obala stereotyp nudnego BHP [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jak bezpiecznie pracować na wysokości, podnosić ciężkie towary czy uwolnić rannego z pojazdu? O tym, z jakimi zagrożeniami wiąże się praca na terminalu kontenerowym, mogły dowiedzieć się rodziny pracowników DCT Gdańsk, na terenie którego odbyła się kolejna już edycja Aktywnego Dnia BHP. Liczne atrakcje zapewnione przez organizatorów, zostały uzupełnione pokazami ciężkiego sprzętu, symulacjami wypadków i pożarów. Finałem był charytatywny bieg po terminalu. 
06.09.2022

Kino Letnie na Stogach - tak się bawiliście. Co jeszcze w programie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kino Letnie to projekt organizowany już po raz trzeci wspólnie przez DCT Gdańsk i Port Gdańsk. Sprawdziliśmy, jak się bawiliście na ostatnim seansie. Przypominamy również, co jeszcze w programie. 
23.08.2022

Kobiety w branży morskiej. Chętnie pracują 45 metrów nad ziemią, szefują milionowym projektom [WIDEO]

Praca na gigantycznych suwnicach, przenoszenie 65-tonowych ładunków czy zarządzanie strategicznymi dla portów projektami – w tych wszystkich rolach doskonale odnajdują się przedstawicielki płci pięknej, którym z okazji ich święta zadaliśmy kilka pytań na temat pracy w branży morskiej.
08.03.2022

DCT Gdańsk zmodernizował kolej. To krok w stronę ekologicznego transportu [WIDEO]

DCT Gdańsk zakończył rozbudowę jednego z największych w Europie kolejowych terminali kontenerowych o przepustowości 750 tys. TEU (kontenerów 20-stopowych). Nowa inwestycja otwiera możliwości rozwoju na rynkach śródlądowych, które nie mają dostępu do morza oraz stanowi efektywną ekonomicznie i ,,zieloną” alternatywę dla klientów DCT Gdańsk.
24.01.2022

DCT Gdańsk. O BHP przez praktykę i dobrą zabawę [WIDEO]

Co zrobić gdy kolega ma zawał, atak epilepsji czy padaczki? Jak zająć się osobą nieprzytomną czy jak resuscytować… w czasach pandemii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali pracownicy DCT Gdańsk podczas Aktywnego Tygodnia BHP. Okazuje się, że zasady zachowania bezpieczeństwa w pracy można przekazać z pomysłem.
18.09.2021

DCT Gdańsk na straży cennych gatunków. Kompensacja przyrodnicza zdaje egzamin na piątkę

Kompensacja przyrodnicza przy DCT Gdańsk to wydzielony fragment plaży na granicy terminala kontenerowego i plaży Stogi. Działania kompensacyjne prowadzone są w tym miejscu z uwagi na występowanie na terenie inwestycyjnym chronionych gatunków ptaków. To dlatego DCT, we współpracy z ornitologami, stworzyło miejsce do rozrodu dla sieweczki obrożnej, rybitwy białoczelnej, nurogęsi i ohara.
15.09.2021

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy zł w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie.
26.07.2021

Biblioteka społeczna na Stogach dostanie drugie życie. Pomogą w tym DCT Gdańsk i Port Gdańsk [WIDEO, ZDJĘCIA]

Port Gdańsk we współpracy ze swoim największym kontrahentem - DCT Gdańsk, postanowili wesprzeć finansowo i rzeczowo wspaniałego człowieka i wyjątkową inicjatywę. Scena, sala koncertowa na 50 miejsc pełniąca funkcję czytelni i nowoczesne regały z magazynem książek pojawią się po remoncie nowej części biblioteki społecznej na Stogach już jesienią. W tym wyjątkowym miejscu na mapie Gdańska można czytać, wypożyczać i kupować książki, rozwijać pasje i spotykać się z ludźmi kultury. Imponujący jest 29-tysięczny księgozbiór, z którego 21 tysięcy książek, to własność prywatna Jana Urbanika, społecznika, który prowadzi to miejsce od 13 lat. 
24.06.2021

Gigantyczna MSC AMBRA w Porcie Gdańsk

W sobotę, 7 marca, do Gdańska wpłynął MSC Ambra. Jeden z największych kontenerowców świata zawinął do terminala DCT w ramach swojego dziewiczego rejsu.
09.03.2020

Największy na świecie kontenerowiec MSC Gülsün przypłynął do DCT Gdańsk. Robi wrażenie

Największy na świecie kontenerowiec już w Porcie Gdańsk. MSC Gülsün, bo o nim mowa, zacumował w piątek przy nabrzeżu T2 terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. Na pokład statek może zabrać prawie 24 000 tysiące 20-stopowych kontenerów, co czyni go rekordzistą wśród tego typu jednostek.
23.08.2019

Maersk uruchomił nowy serwis AE19 statek-pociąg-statek z Dalekiego Wschodu do Gdańska

Maersk uruchomił nowy serwis AE19 statek-pociąg-statek z Dalekiego Wschodu do Gdańska. Jego inauguracja odbyła się w środę w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk. Dzięki wykorzystaniu interkontynentalnego pociągu czas tranzytu z Azji do Polski będzie dwukrotnie szybszy. Połączenie ma być uzupełnieniem dotychczasowych serwisów opartych tylko na produkcie oceanicznym.
08.08.2019

Rekordowe I półrocze 2019 r. w Porcie Gdańsk. Przeładowano 27,3 mln t towarów

W Porcie Gdańsk padł kolejny rekord. W I półroczu 2019 r. przeładowano tam 27,3 mln t towarów. To o 9% więcej w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2018 r.
30.07.2019

W DCT Gdańsk jeszcze w tym roku rozpoczną pracę nowoczesne suwnice RMG

DCT Gdańsk dynamicznie się rozwija. W poniedziałek z Chin do terminalu przypłynęły nowe suwnice RMG. Ich transport i montaż na terenie DCT Gdańsk wykonuje PZT – Portowy Zakład Techniczny. Nowoczesne urządzenia rozpoczną pracę jeszcze w tym roku.
26.07.2019

Bursztynowa Kaczka 2018 przyznana

Deepwater Container Terminal Gdańsk laureatem „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2018. Gala odbyła się w Gdynia Arenie.
15.10.2018

Nowe suwnice STS na nabrzeże T2 osiągnęły już wymiar wertykalny

Elementy dwóch suwnic STS, które przypłynęły do DCT drogą morską na początku sierpnia osiągnęły wymiar wertykalny. Zakończony został już proces podnoszenia głównych elementów dźwigów.
09.10.2018

W DCT Gdańsk testowane są urządzenia do inspekcji towarów na granicy. Wśród nich m.in. „sztuczny pies”

Technologia RTG, nowoczesna bramka radiometryczna (RPM) oraz „sztuczny pies. Te trzy urządzenia do inspekcji towarów na granicy testowane są obecnie w DCT Gdańsk w ramach projektu C-BORD, realizowanego m.in. przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. Jego główne cele to usprawnienie kontroli celno-skarbowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wykrywalności przemycanych w kontenerach towarów.
21.06.2018

Ma prawie pół kilometra długości. Piąty największy kontenerowiec świata przypłynął do Gdańska

Piąty największy kontenerowiec świata w gdańskim porcie. Ochrzczony pod koniec listopada ubiegłego roku OOCL Scandinavia dziewiczy rejs z Dalekiego Wschodu zakończył w terminalu kontenerowym DCT. Statek zostanie w Gdańsku do czwartku wieczorem.
10.01.2018

DCT Gdańsk. Budowa terminalu T2 z 400 metrowym gigantem w tle

Maersk Mc-Kinney Møller po raz kolejny zawinął do DCT Gdańsk. Ujęcia giganta jednocześnie dokumentują postępy w budowie terminalu T2.
22.11.2015

Operacja transportu i instalacji gigantycznej suwnicy STS w DCT Gdańsk

2 lutego na terenie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk odbyła się operacja transportu suwnicy kontenerowej wzdłuż nabrzeża, z miejsca montażu do miejsca pracy urządzenia. Gigantyczna suwnica STS waży ponad 1000 ton i mierzy ponad 70 metrów wysokości. Wykonania niecodziennej i zaawansowanej technologicznie operacji podjął się zespół firmy Portowy Zakład Techniczny z Gdyni.
04.02.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.