• <

Współpraca firm SeaData i Camdrone nabiera tempa!

16.09.2020 14:05 Źródło: SeaData

Partnerzy portalu

Współpraca firm SeaData i Camdrone nabiera tempa! - GospodarkaMorska.pl
źródło: mat. prasowe/SeaData

Na nowo powstałej stronie - uavmonitoring.pl możemy zapoznać się z dokładną ofertą, będącą efektem tej kooperacji. Główną z oferowanych usług jest monitoring środowiska, a zwłaszcza jakości powietrza, który obejmuje m. in.: kontrolę stężenia pyłów zawieszonych i niebezpiecznych substancji, mapowanie terenu w 3D i 2D , wizualizacje jakości powietrza w 3D, a także - w oparciu o zebrane przez drona dane - analizę przemieszczania się pyłów w atmosferze nad danym obszarem i identyfikację źródeł zanieczyszczeń.

Warto zaznaczyć, że jedno z urządzeń wykorzystywanych w monitoringu jakości powietrza - YetiAir, zostało zaprojektowane i zbudowane wspólnie przez zespoły SeaData & Camdrone. Dane zbierane podczas sterowanego zdalnie przelotu wyświetlane są w czasie rzeczywistym w systemie analitycznym, zbliżonym do tego, z którego od kilku lat korzystają trójmiejskie porty.

Warto zauważyć, że wykorzystanie dronów umożliwia zbadanie składu atmosfery na różnych wysokościach i na rozległym obszarze, tym samym ułatwia określenie jak duży jest zasięg danego źródła i co może nim być. Pojawiające się w wielu miejscach czujniki jakości powietrza zawieszane na budynkach i słupach dają nam jedynie stan z określonego poziomu i trudno, bez dodatkowej wiedzy o danym terenie, określić czy kilka ulic dalej jakość powietrza jest taka sama. Cykliczne przeloty dronami oraz wykorzystanie zebranych danych w prostych modelach atmosfery, oferowane przez SeaData&Camdrone, to nowoczesny sposób walki z niską jakością powietrza w Polsce.

Dodatkowo w ofercie UavMonitoring.pl pojawiają się inspekcje obiektów i użytków rolniczych z wykorzystaniem dronów oraz tworzenie ortofotomap i modeli 3D terenu, które wykorzystywane są również w analizie rozpraszania zanieczyszczeń na danym obszarze.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.