• <

Włochy. Żołnierze sił specjalnych uwolnili turecki statek, opanowany przez nielegalnych imigrantów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Włochy. Żołnierze sił specjalnych uwolnili turecki statek, opanowany przez nielegalnych imigrantów

Partnerzy portalu

Żołnierze włoskich sił specjalnych uwolnili turecki statek handlowy na wodach niedaleko Neapolu, opanowany przez kilkunastu nielegalnych imigrantów, którzy ukryli się na jego pokładzie i próbowali go porwać. O operacji poinformował w piątek minister obrony Włoch Guido Crosetto.

Akcję uwolnienia jednostki przeprowadzono przy użyciu śmigłowców, z których żołnierze dostali się na pokład.

Według wiadomości przekazanych przez szefa resortu obrony, na pokładzie statku, płynącego do Francji jest 22-osobowa załoga. Około 15 imigrantów uzbrojonych w noże próbowało dostać się na mostek kapitański, by uprowadzić jednostkę wraz z załogą.

Jej członkowie są bezpieczni, a imigranci już zatrzymani. Żołnierze przystąpili następnie do sprawdzenia całego statku w poszukiwaniu następnych ukrywających się tam osób.

W operacji uwolnienia statku w Zatoce Neapolitańskiej uczestniczyli żołnierze sił specjalnych z brygady San Marco, stacjonującej w Brindisi. To formacja desantowa włoskiej marynarki wojennej.

Statek został skierowany na redę portu w Neapolu. Na jego pokład weszli funkcjonariusze policji i Gwardii Finansowej.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ adj/

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.