Ukraińskie drony zaatakowały we wtorek prom w porcie Kawkaz w Kraju Krasnodarskim w Rosji; jedna osoba zginęła, kilka zostało rannych – powiadomił gubernator tego regionu Weniamin Kondratiew.
„Kijowski reżim ponownie podjął próbę ataku terrorystycznego na terytorium Kraju Krasnodarskiego. Dziś rano drony zaatakowały prom w porcie Kawkaz. Obecnie na miejscu pracują służby ratunkowe. Pożar ma charakter lokalny, nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia. Niestety, wśród załogi i personelu portu są ranni i zabici” – napisał Kondratiew na Telegramie.
Według oficjalnej rosyjskiej agencji RIA Nowosti, która powołała się źródła w służbach operacyjnych, w następstwie ataku rannych zostało pięć osób.
Strona ukraińska dotychczas nie skomentowała tego zdarzenia.
jjk/ ap/
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Zaatakowano 11 rosyjskich statków na Morzu Azowskim
Odnaleziono zwłoki marynarza, który zaginął w pobliżu granicy z Koreą Płn.
Wstrzymano ruch statków na kanale łączącym Don z Morzem Azowskim
Ukraińskie wojsko: trafiono 18 rosyjskich statków, w tym 13 tankowców floty cieni
Rzeź rosyjskich statków. Licznik dobił do 35
J.D. Vance: będziemy atakować Iran, dopóki nie przestanie uderzać w statki handlowe