• <
gryfia_70lat

Ukraińska armia poinformowała o uderzeniu na wojska rosyjskie na Wyspie Węży

gm

21.06.2022 20:50 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ukraińska armia poinformowała o uderzeniu na wojska rosyjskie na Wyspie Węży

Partnerzy portalu

Ukraińska armia poinformowała o uderzeniu na wojska rosyjskie na Wyspie Węży - GospodarkaMorska.pl
Fot. Shao / Wikipedia

Siły ukraińskie przeprowadziły uderzenie na garnizon rosyjski na okupowanej Wyspie Węży na Morzu Czarnym - poinformowało we wtorek Dowództwo Operacyjne Południe sił zbrojnych Ukrainy. Zapewniło, że atak spowodował "znaczne straty".

W komunikacie dowództwo poinformowało o "skoncentrowanym uderzeniu" przy użyciu "różnych sił i środków". Nie podało szczegółów. Zapewniło jedynie o stratach zadanych oddziałom nazywanym przez Rosjan garnizonem wyspy.

"Trwa operacja wojskowa wymagająca niepodawania informacji do czasu jej zakończenia" - głosi oświadczenie na Facebooku. 

To kolejny sygnał o ataku ukraińskim w rejonie zajętej przez wojska rosyjskie wyspy, położonej 140 km od Odessy. 17 czerwca marynarka wojenna Ukrainy poinformowała, że zniszczyła rosyjski holownik morski transportujący na wyspę amunicję, uzbrojenie i żołnierzy.

Wyspę Węży wojska rosyjskie zajęły na początku inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego br. Armia ukraińska informowała na początku czerwca, że Rosjanie rozmieścili na wyspie zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń, by zapewnić osłonę ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.