• <

Rosjanie grozili bronią zagranicznemu cywilnemu statkowi koło Wyspy Węży

zk

22.05.2022 23:08 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosjanie grozili bronią zagranicznemu cywilnemu statkowi koło Wyspy Węży

Partnerzy portalu

Rosjanie grozili bronią zagranicznemu cywilnemu statkowi koło Wyspy Węży - GospodarkaMorska.pl
Fot. Shao/Wikipedia

Rosyjskie wojska zagroziły użyciem broni pływającemu pod banderą Togo cywilnemu statkowi na ukraińskich wodach terytorialnych w pobliżu Wyspy Węży na Morzu Czarnym – podała w niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na marynarkę wojenną Ukrainy.

"21 maja Britta K, cywilny statek pod banderą Republiki Togo, przepływający przez ukraińskie wody terytorialne w pobliżu Wyspy Węży, otrzymał od Rosjan sygnał z żądaniem opuszczenia wód terytorialnych Rosji, gdyż w przeciwnym razie użyta zostanie broń" – poinformowała ukraińska marynarka.

„Rosja próbuje nielegalnie przywłaszczyć sobie ukraińskie terytorium nawet bez tak zwanych pseudoreferendów. Ostatnio robił to Hitler w czasie II wojny światowej. Ale nie oddamy naszych terytoriów” – zaznaczono w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

W opinii ukraińskiego wywiadu Wyspa Węży ma znaczenie strategiczne, a siły rosyjskie chcą ją wykorzystywać do kontrolowania całej północno-zachodniej części Morza Czarnego. Wyspa jest obecnie zajęta przez wojska rosyjskie, ale strona ukraińska podejmuje próby jej odzyskania.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.