• <

Ukraina potwierdza zniszczenie rosyjskiego okrętu rakietowego Cyklon

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina potwierdza zniszczenie rosyjskiego okrętu rakietowego Cyklon

Partnerzy portalu

Fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy

Sztab Generalny ukraińskiej armii potwierdził we wtorek zniszczenie u wybrzeży Krymu małego rosyjskiego okrętu rakietowego Cyklon podczas akcji, która miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

"Według szczegółowych informacji, w nocy 19 maja Siły Obronne Ukrainy uderzyły w rosyjski okręt rakietowy Cyklon w Sewastopolu" - podał sztab w komunikacie.

O prawdopodobnym zniszczeniu jednostki w poniedziałek informował rzecznik ukraińskiej marynarki wojennej Dmytro Płetenczuk.

"Jeśli doniesienia o Cyklonie się potwierdzą, (będzie to oznaczało), że na Krymie nie ma obecnie żadnej (rosyjskiej) jednostki przenoszącej pociski manewrujące" - powiadomił Płetenczuk w rozmowie z Radiem Swoboda.

Zniszczony okręt był uzbrojony m.in. w pionowe wyrzutnie rakiet Onyx i Kalibr-NK.

W ocenie rzecznika Cyklon był prawdopodobnie najnowocześniejszym małym okrętem rakietowym Floty Czarnomorskiej, który niedawno został przyjęty do służby jako komponent sił obrony powietrznej w Sewastopolu, ale "nie wystrzelił (jeszcze) żadnej rakiety".

zm/ kar/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.