Na Morzu Śródziemnym zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami - powiadomiła w poniedziałek tunezyjska straż przybrzeżna. Najmłodszy pasażer łodzi ma pięć lat. Łódź wyruszyła w ubiegłym tygodniu z portu Bizerta na północy Tunezji i zmierzała w kierunku Włoch.
Straż przybrzeżna i marynarka wojenna Tunezji rozpoczęły akcję poszukiwawczą - przekazał dziennikarzom przedstawiciel władz.
Przez Tunezję prowadzą szlaki migracyjne do Europy, z których
korzystają mieszkańcy Afryki. Także Tunezyjczycy stanowią znaczącą część
migrantów. W ciągu jedenastu miesięcy 2023 roku tunezyjskie służby
zatrzymały blisko 70 tys. migrantów, a cudzoziemcy stanowili 78 proc.
tej grupy - podały w grudniu ubiegłego roku władze w Tunisie.
os/ ap/
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty