• <

Tragedia w Hiszpanii. Dwóch żandarmów zginęło po staranowaniu ich łodzi przez motorówkę przemytników narkotyków

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tragedia w Hiszpanii. Dwóch żandarmów zginęło po staranowaniu ich łodzi przez motorówkę przemytników narkotyków

Partnerzy portalu

Fot. Wikipedia / User:Javierme Javier Mediavilla Ezquibela, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Dwóch funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil) poniosło śmierć po staranowaniu ich łodzi przez motorówkę należącą do przemytników narkotyków w porcie Barbate, na południu kraju.

Jak poinformowały służby medyczne prowincji Kadyks, w wyniku ataku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, śmierć poniosło dwóch żandarmów, a czterech innych zostało rannych.

Jeden z poszkodowanych funkcjonariuszy w nocy przeszedł operację, w trakcie której amputowano mu rękę. Jego stan jest określany jako ciężki.

Według służb policyjnych żandarmi zostali zaatakowani przez grupę przemytników przerzucających narkotyki z Maroka do południowej Hiszpanii. Do sobotniego popołudnia zatrzymano pięciu członków gangu handlarzy narkotyków.

Z nagrań zarejestrowanych w porcie Barbate widać, że uderzenie motorówki należącej do przemytników w łódź patrolową żandarmerii nie było przypadkowe, a przestępcy celowo próbowali uszkodzić jednostkę Guardia Civil.

Na filmach, które trafiły do sieci, widać, że w celowy atak na patrolujących port żandarmów uwikłana była jeszcze inna łódź motorowa należąca do grupy przestępczej.

Inne nagrania dowodzą też, że świadkami zdarzenia była grupa kilkudziesięciu osób, które stojąc na portowym nabrzeżu wiwatowały i klaskały po staranowaniu przez motorówkę przemytników policyjnej łodzi.

W sobotę rano władze policyjnych związków zawodowych wezwały ministra spraw wewnętrznych Hiszpanii Fernando Grande-Marlaskę o podanie się do dymisji oskarżając go o zaniedbywanie stanu służb bezpieczeństwa tego kraju.

Marcin Zatyka 

zat/ sp/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.