• <
mewo_2022

TFKable buduje fabrykę podmorskich kabli w Wielkiej Brytanii

gm

15.06.2022 12:49
Strona główna Energetyka Morska, Offshore TFKable buduje fabrykę podmorskich kabli w Wielkiej Brytanii

Partnerzy portalu

TFKable buduje fabrykę podmorskich kabli w Wielkiej Brytanii - GospodarkaMorska.pl
Fot. TFKable

Grupa TFK Group poinformowała, że należąca do niej JDR Cable Solutions otrzymała fundusze na budowę zakładu produkcji kabli podmorskich w brytyjskim Cambois.

JDR otrzymało fundusze na projekt w ramach brytyjskiego programu rządowego BEIS Offshore Wind Manufacturing Investment Support. Fabryka podmorskich kabli powstanie do 2024 w Cambois w pobliżu Blyth Northumberland. Inwestycja finansowana będzie również ze środków własnych i kredytów udzielonych przez konsorcjum banków.

Według komunikatu TFKable, prace budowlane rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni. W fabryce powstawać będą kable podmorskie wysokiego napięcia dedykowane do morskich farm wiatrowych.

– Jednymi z najważniejszych wyzwań, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższym czasie, będą globalne zmiany klimatyczne, ochrona środowiska oraz rozwój energii odnawialnej. Dlatego też cieszymy się, że ogłoszone przez rząd Wielkiej Brytanii cele inwestycyjne, przyspieszyły nasze strategiczne plany inwestycyjne, które zakładają dalszy rozwój TFK Group w kierunku morskiej energetyki wiatrowej, wzmacnianie dobrze ugruntowanych łańcuchów dostaw oraz umożliwią nam tworzenie kolejnych miejsc pracy. Plan inwestycyjny w Wielkiej Brytanii od początku zakładał zlokalizowanie obiektu produkcyjnego w regionie z największym potencjałem, który co do zasady pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję w szybko rozwijającym się i największym rynku morskiej energii odnawialnej w Europie – mówi Monika Cupiał-Zgryzek, TFKable Chief Executive Officer, JDR Executive Chairman.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.