• <
BOTA_FILM_2021

Tenneco bada paliwa syntetyczne dla transportu neutralnego dla klimatu. Jaka jest przyszłość e-paliw?

28.07.2021 17:15 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Tenneco bada paliwa syntetyczne dla transportu neutralnego dla klimatu. Jaka jest przyszłość e-paliw?
Tenneco bada paliwa syntetyczne dla transportu neutralnego dla klimatu. Jaka jest przyszłość e-paliw? - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Firma Tenneco wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie układów napędowych w celu poprawy wydajności paliwowej pojazdów i redukcji emisji do badań nad paliwami do pojazdów elektrycznych.

Amerykański producent części i wyposażenia samochodowego Tenneco bada zastosowanie paliw syntetycznych (e-paliw), aby pomóc branży w przejściu na transport neutralny dla klimatu.

Firma wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie układów napędowych w celu poprawy wydajności paliwowej pojazdów i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do badania e-paliw, uważanych za realne w najbliższej przyszłości rozwiązanie pozwalające na dalszą maksymalizację wydajności i zminimalizowanie śladu węglowego silników spalinowych (ICE).

W ramach projektu NAMOSYN – wspieranego przez niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych – Tenneco współpracuje z ekspertami akademickimi i branżowymi w celu zbadania możliwości technicznych i komercyjnej wykonalności paliw syntetycznych jako kluczowej technologii, która pomoże w przejściu do mobilności neutralnej dla klimatu.

Zeroemisyjne paliwa do wszystkich technologii 

Firma uważa, że paliwa syntetyczne dla pojazdów osobowych, samochodów ciężarowych lub zastosowań morskich mogą odegrać kluczową rolę w osiągnięciu mobilności o niemal zerowej emisji poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna lub wiatrowa, do stworzenia zamkniętego cyklu CO2.

Mogą one być stosowane w silnikach gazowych i wysokoprężnych przy niewielkich modyfikacjach większości e-paliw oraz w mieszankach z paliwami konwencjonalnymi.

Dr Steffen Hoppe, dyrektor ds. globalnej technologii pierścieni tłokowych i tulei cylindrowych w grupie biznesowej Powertrain firmy Tenneco w Burscheid w Niemczech, powiedział: 

– Powszechnie wiadomo, że należy znaleźć rozwiązania pozwalające na zmniejszenie śladu węglowego pojazdu. Oprócz pojazdów lekkich silniki spalinowe są również popularne w samochodach ciężarowych, napędach statków, sprzęcie budowlanym czy maszynach rolniczych – komentuje dr Steffen Hoppe, dyrektor ds. globalnej technologii pierścieni tłokowych i tulei cylindrowych w grupie biznesowej Powertrain firmy Tenneco w Burscheid w Niemczech.

– Niezależnie od różnych opinii na temat tego, kiedy nastąpi pełna elektryfikacja, każda technologia, którą możemy zastosować już teraz, umożliwiająca znaczne zmniejszenie emisji CO2, a nawet neutralną pod względem emisji CO2 pracę silnika spalinowego, będzie stanowić istotny wkład w terminowe osiągnięcie celów klimatycznych. Cieszymy się, że możemy brać czynny udział w rozwoju tego typu technologii – dodaje. 

GEOFUSION_790x140
ned_project_390x100
Atlas_Copco_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34937,00 $ tona 1,67% 16 wrz
 Cynk 3063,00 $ tona 0,39% 16 wrz
 Aluminium 2868,00 $ tona 0,03% 16 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.