• <

Wynik wyszukiwania - "ochrona klimatu" - Wiadomości

Zakończyły się negocjacje unijnej dyrektywy tzw. pakietu wodorowo-gazowego

Parlament Europejski i reprezentująca Radę Unii Europejskiej hiszpańska prezydencja zakończyły w poniedziałek w Brukseli negocjacje dotyczące dyrektywy tzw. pakietu wodorowo-gazowego. "Wodór to większe bezpieczeństwo energetyczne, konkurencyjność przemysłu i ochrona klimatu" - napisał na platformie X były premier, europoseł Jerzy Buzek (PO), który brał udział w negocjacjach.
28.11.2023

Niemiecka ekspansja offshore bez negatywnego wpływu na ptaki

Wspierane przez BWO oraz największych deweloperów offshore badania, nie wykazały żadnych negatywnych skutków dla populacji nurkujących ptaków morskich w Zatoce Niemieckiej.
04.09.2022

Fundacja Klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego otrzymała 200 mln euro od Gazpromu

Fundacja Klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego musiała ujawnić kluczowe dane o swojej działalności; pokazują one, jak hojny był kremlowski koncern Gazprom, korzystając z pomocy fundacji do ukończenia gazociągu Nord Stream 2, mowa jest o 192 mln euro - informuje w niedzielę "Welt am Sonntag".
14.08.2022

Światowy Dzień Oceanów. Co wspólnego mają banany z ochroną oceanów?

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. To doskonała okazja, aby celebrować piękno i bogactwo podmorskiego świata, ale także lepiej poznać i zrozumieć morskie ekosystemy. Organizacja MSC zaprasza w niezwykłą podróż w głąb oceanów – wirtualną lub w 13 miastach w całej Polsce – podczas której poznamy innowacyjne, a czasem zaskakujące rozwiązania, które pomagają chronić oceany i ich mieszkańców. Dowiemy się także, jak każdy z nas może włączyć się w działania na rzecz naszej Błękitnej Planety.
07.06.2022

Szwecja pod presją niedoborów energii i celów klimatycznych przyśpiesza rozwój offshore wind

Szwedzi stoją w obliczu postępującej elektryfikacji gospodarki, rozwoju przemysłu, zielonych technologii oraz … niedoborów energii. Receptą mają być inwestycje w morską energetyką wiatrową, która dostarczy do 120 TWh bezemisyjnej energii rocznie.
22.02.2022

Tenneco bada paliwa syntetyczne dla transportu neutralnego dla klimatu. Jaka jest przyszłość e-paliw?

Firma wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie układów napędowych w celu poprawy wydajności paliwowej pojazdów i redukcji emisji do badań nad paliwami do pojazdów elektrycznych.
28.07.2021

Niemcy. Media o porozumieniu w sprawie Nord Stream 2: zwycięzca Putin, wielu przegranych

Porozumienie w sprawie Nord Stream 2 ma przede wszystkim jednego zwycięzcę - prezydenta Rosji Władimira Putina. Może on dokończyć gazociąg do Niemiec, który nie tylko zapewni mu bezpieczne dochody, ale także zwiększy jego siłę polityczną. Przegranych jest wielu - pisze w czwartek dziennik "taz".
22.07.2021

Rektor Uniwersytetu Morskiego: "Gdynia może stać się doliną offshore" [WIDEO]

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE we wtorek 18 maja podpisały list intencyjny o współpracy eksperckiej w celu rozwijania morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Stoimy przed historyczną szansą nadrobienia zaległości związanych z energetyką. Ta branża zmienia się na naszych oczach – mówił Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który podczas wydarzenia ogłosił budowę portu instalacyjnego dla projektów offshore w Porcie Gdynia wartą 435 milionów euro.
18.05.2021

Prezydent: elektrownie atomowe trzeba zbudować

Elektrownie atomowe trzeba zbudować; będą one musiały stanowić istotną część naszego miksu energetycznego - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek dziennikarzom. Zapowiedział, że w czasie szczytu klimatycznego zorganizowanego przez prezydenta USA, będzie podkreślał zasadę "sprawiedliwej transformacji".
22.04.2021

Badania dna morskiego pod Harmony Link

Firma ILF Consulting Engineers Polska jest odpowiedzialna za nadzór nad badaniami dna Morza Bałtyckiego na potrzeby inwestycji Harmony Link – nowego podmorskiego połączenia elektroenergetycznego między Polską a Litwą.
02.03.2021

Największe zmiany i inwestycje w polskiej energetyce w 2020 roku

Mijający rok zapisze się pod hasłem nowej polityki energetycznej do 2040 roku. Wyznaczenia kierunku, w którym będzie zmierzała Polska – zeroemisyjnego systemu elektroenergetycznego opartego przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii oraz energetyce jądrowej. Na naszym rodzimym rynku już zachodzą znaczące modyfikacje związane m.in. z odchodzeniem od bloków węglowych na rzecz instalacji gazowych.
29.12.2020

Farmy wiatrowe na Bałtyku przy udziale ILF Consulting Engineers Polska – prace już ruszyły

PGE Baltica realizuje kolejne działania w ramach Programu Offshore Grupy PGE, zakładającego budowę trzech morskich farm wiatrowych – Baltica-1, Baltica-2 i Baltica-3. Ich budowa w Polsce przyniesie korzyści w wymiarach: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym. Lokalizacja turbin wiatrowych na morzu pozwoli na większe wykorzystanie ich potencjału energetycznego. Obecnie trwają prace nad studium wykonalności przyłączeń Morskich Farm Wiatrowych Baltica-2 oraz Baltica-3, za które odpowiada firma ILF Consulting Engineers Polska. Do j
23.11.2020

Merkel: ochrona klimatu zadaniem człowieka

"Nie postrzegam ochrony klimatu jako przeszkody dla wzrostu, ale raczej jako motor wzrostu" - powiedziała dzisiaj kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas internetowej konferencji Fundacja 2 Grad, zorganizowanej przez Inicjatywę Przedsiębiorców.
05.11.2020

Wybrano wykonawcę projektu przyłącza dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-3

PGE wybrała wykonawcę projektu przyłącza dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 - jest nim ILF Consulting Engineers Polska. Zawarcie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac planowane jest do końca tego roku.
29.10.2020

Koalicja Klimatyczna: Polska nie może być wyjątkiem

Koalicja Klimatyczna wzywa premiera Mateusza Morawieckiego, aby na rozpoczynającej się Radzie Europejskiej zadeklarował, że Polska – tak jak wszystkie kraje UE - poprze cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Musimy w pełni zaangażować się w ograniczanie emisji już teraz. Odwlekanie niezbędnych działań będzie skutkować coraz poważniejszymi stratami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi.
20.07.2020

Hapag-Lloyd przekłada zamówienie megakontenerowców

Niemiecki gigant liniowy Hapag-Lloyd odkłada decyzję o zamawianiu nowych bardzo dużych kontenerowców do odwołania, z uwagi na utrzymującą się niepewność rynku spowodowaną pandemią koronawirusa.
30.04.2020

Hapag-Lloyd zmniejszył emisje zanieczyszczeń o połowę w ciągu 12 lat

Hapag-Lloyd, niemiecki przewoźnik kontenerowy, obniżył emisję CO2 o 50 procent w porównaniu z rokiem referencyjnym 2008.
22.04.2020

Toruń: Co politycy wiedzą o ekologii? Przedwyborcza debata WWF

NIE dla budowy dróg wodnych, odejście od węgla nawet do 2035 r. oraz walka z suszą poprzez wspieranie małej retencji – to deklaracje polityków z trzeciej z cyklu dwunastu debat pt. „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”, która odbyła się 16 września w Toruniu w ramach projektu Ekopatrioci. Do udziału WWF Polska zaprosił przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich opcji politycznych kandydujących z tego okręgu. Podczas wydarzenia mieszkańcy miasta mogli zapytać polityków o plany wyborcze związane z ekologią.
18.09.2019

Deutsche Bahn zabraknie kilku miliardów euro

Niemieckim kolejom zabraknie w 2019 roku kilku miliardów euro - alarmuje Federalny Trybunał Obrachunkowy (Bundesrechnungshof, BRH - odpowiednik polskiego NIK). Stawia to pod znakiem zapytania inwestycje, zakup wagonów i cyfryzację.
13.09.2019

Aktywiści Greenpeace blokują transport węgla do Polski (foto)

W poniedziałek, 9 września aktywistki i aktywiści Greenpeace zablokowali statek z węglem zmierzający do portu w Gdańsku. Aktywiści namalowali na burcie statku ogromny napis „Węgiel stop”, podczas gdy żaglowiec Rainbow Warrior wpłynął do portu i rzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek surowca płynącego do Polski z Mozambiku. Pokojowy protest ma zwrócić uwagę polskiego rządu na pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.
09.09.2019

„Bild”: Rejs Grety Thunberg obciąża klimat

Niemiecki tabloid "Bild" krytykuje w piątek nastoletnią klimatyczną aktywistkę Gretę Thunberg za rejs przez Atlantyk do Nowego Jorku. Bezemisyjna w założeniu podróż wcale taka nie jest. Obciąża klimat w dużo większym stopniu niż myślano - ujawnia bulwarówka.
16.08.2019

Niemcy: Media podzielone w sprawie zwiększenia wydatków na obronę

Niemiecka prasa jest podzielona w sprawie żądań władz USA zwiększenia wydatków na cele wojskowe. Część publicystów uważa, że są dużo pilniejsze potrzeby, jak choćby ochrona klimatu. Inni jednak nazywają niewypełnianie sojuszniczych zobowiązań "pasożytnictwem".
05.04.2019

Nasilający się egoizm gospodarczy może mieć negatywne skutki dla Polski

Egoizm gospodarczy, którego przejawem jest m.in. brexit czy wojna handlowa między USA a Chinami, to poważne zagrożenie dla polskiej gospodarki – oceniają eksperci DNB Bank Polska i PwC. Wprawdzie 65 proc. firm nie dostrzega jeszcze wśród swoich zagranicznych kontrahentów oznak zniechęcenia wobec wzajemnej współpracy, jednak zjawisko to może uderzyć w branżę motoryzacyjną, przetwórstwo przemysłowe i handel. Ponad połowa firm w Polsce obawia się pogłębiających się podziałów w Europie. Z drugiej strony pozytywnie postrzegają globali
18.02.2019

Zielona żegluga. Ruszają Targi SMM 2016

Prawie 50-tonowa śruba okrętowa przywita wystawców i odwiedzających hamburskie Targi SMM. Symbolizuje ona motyw przewodni tegorocznej edycji, czyli "zieloną żeglugę". Impreza rusza 6 września. Po jej zakończeniu śruba zostanie zainstalowana na kontenerowcu MSC Lorena.
04.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.