• <
attis_konferecnja_2024

Scholz w Atenach: niemieckie terminale LNG rozpoczną zaopatrywanie europejskich sąsiadów w 2023 roku

gm

27.10.2022 13:21 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Scholz w Atenach: niemieckie terminale LNG rozpoczną zaopatrywanie europejskich sąsiadów w 2023 roku

Partnerzy portalu

Scholz w Atenach: niemieckie terminale LNG rozpoczną zaopatrywanie europejskich sąsiadów w 2023 roku - GospodarkaMorska.pl

Działające w Niemczech terminale LNG rozpoczną zaopatrywanie europejskich sąsiadów w 2023 roku - zapowiedział w czwartek podczas wizyty w Atenach kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Niemiecki kanclerz podkreślił również, że europejscy ministrowie energetyki ciężko pracują, żeby uniknąć nagłych wzrostów kosztów energii, wynikających ze spekulacji jej cenami.

Scholz odniósł się również do konfliktu Grecji z sąsiednią Turcją. "Dobre sąsiedzkie relacje są bardzo ważne nie tylko dla obu tych państw, ale także dla całej Europy i stosunków euroatlantyckich" - zaznaczył, dodając, że wszelkie kwestie sporne zostaną rozwiązane drogą dialogu.

W centrum konfliktu pomiędzy Atenami i Ankarą od lat znajdują się m.in. określenie przebiegu szelfu kontynentalnego, eksploatacja złóż energetycznych na wschodzie Morza Śródziemnego i kwestia Cypru.

Fot. Depositphotos

Tagi:
LNG, Niemcy, Cypr, Grecja

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.