• <
mewo_2022

PKN Orlen: decyzja zarządu GPW o wykluczeniu z obrotu akcji PGNiG i wprowadzeniu akcji Orlenu

gm

16.11.2022 11:51 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PKN Orlen: decyzja zarządu GPW o wykluczeniu z obrotu akcji PGNiG i wprowadzeniu akcji Orlenu

Partnerzy portalu

PKN Orlen: decyzja zarządu GPW o wykluczeniu z obrotu akcji PGNiG i wprowadzeniu akcji Orlenu - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął decyzję o wykluczeniu z obrotu akcji PGNIG oraz o dopuszczeniu i wprowadzeniu do obrotu akcji PKN Orlen – podał PKN Orlen w środowym komunikacie.

„(…) W dniu 15 listopada 2022 roku Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (…) w związku z połączeniem PKN ORLEN ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (…) podjął następujące uchwały: - w sprawie wykluczenia z dniem 18 listopada 2022 roku z obrotu na Głównym Rynku GPW 5 778 314 857 akcji zwykłych PGNiG na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1,00 PLN każda; - w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW 534 494 124 akcji zwykłych PKN ORLEN na okaziciela serii F o wartości nominalnej 1,25 zł każda (…)" – podano w komunikacie Orlenu.

Dodano, że zarząd GPW postanowił wprowadzić akcje serii F 18 listopada 2022 roku do obrotu giełdowego na rynku podstawowym, pod warunkiem dokonania rejestracji tych akcji 18 listopada przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen podjęło uchwałę w sprawie połączenia z PGNiG oraz o odpowiednich zmianach w statucie PKN Orlen 28 września. Natomiast akcjonariusze PGNiG przegłosowali połączenie z PKN Orlen podczas NWZ 10 października.

Przejęcie PGNiG to kolejny etap budowy przez PKN Orlen multienergetycznego koncernu, po wcześniejszym przejęciu Grupy Energa oraz Grupy Lotos.

Fot. Depositphotos

Tagi:
PKN Orlen, PGNiG
seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.