• <
mewo_2022

Pierwsza łopata dla prototypu V236-15.0 MW jest już gotowa! Czas na testowanie

bk

31.10.2022 11:44 Źródło: Vestas
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Pierwsza łopata dla prototypu V236-15.0 MW jest już gotowa! Czas na testowanie

Partnerzy portalu

Pierwsza łopata dla prototypu V236-15.0 MW jest już gotowa! Czas na testowanie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vestas

Pomyślne zakończenie budowy pierwszej łopaty jest zawsze ważnym kamieniem milowym w procesie prototypowania nowej turbiny - a dzięki imponującej 115,5-metrowej rozpiętości, łopata ta wyznacza również nowe standardy w zakresie powierzchni.

Konstrukcja łopaty wymagała nie tylko rozbudowy, ale również i modernizacji istniejącego zakładu produkcyjnego Vestas w Nakskov w Danii.

Pomyślne ukończenie tej pierwszej łopaty potwierdza zdolność fabryki do dostarczania produktów na czas i na wymaganym - wysokim poziomie jakości. Aktualnie produkcja pozostałych dwóch łopat jest na zaawansowanym etapie.

- Z pierwszą ukończoną łopatą V236-15.0 MW i pozostałymi dwoma w toku, nie możemy się doczekać instalacji prototypu w krajowym centrum testowym Østerild w zachodniej Jutlandii w Danii. Jest to kulminacja wielu miesięcy zaangażowania i ciężkiej pracy w fabryce w Nakskov oraz partnerów w całym łańcuchu wartości Vestas" - mówi dyrektor operacyjny Tommy Rahbek Nielsen.

Rok temu firma Vestas ogłosiła zakończenie prac nad formą łopaty. Od tego momentu w fabryce udało się wyprodukować łopatę próbną i testową. Terminowa dostawa pierwszej prototypowej łopaty oznacza kolejny krok w kierunku instalacji, która rozpocznie się w listopadzie tego roku w krajowym centrum testowym Østerild.  

V236-15.0 MW przesuwa granice morskiej energetyki wiatrowej, z jedną turbiną zdolną do wyprodukowania do 80 GWh/rok w zależności od warunków panujących w danym obszarze, co jest wystarczającą ilością energii do zasilenia ponad 20 000 gospodarstw domowych.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.