• <

Otwarcie niemieckiego terminalu LNG już niedługo. Przybywa jednostka FSRU

rk

16.12.2022 10:36 Źródło: Uniper
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Otwarcie niemieckiego terminalu LNG już niedługo. Przybywa jednostka FSRU

Partnerzy portalu

Otwarcie niemieckiego terminalu LNG już niedługo. Przybywa jednostka FSRU - GospodarkaMorska.pl
Hoegh LNG

Niemiecka firma energetyczna Uniper potwierdziła 15 grudnia przybycie Höegh Esperanza, wyznaczonego jako FSRU dla terminalu LNG w Wilhelmshaven, którego otwarcie planowane jest na 17 grudnia tego roku.

Jednostka została wcześniej w Hiszpanii załadowana blisko 165 tys. m3 LNG. Dzięki temu blisko 80 tys. niemieckich domów zostanie zaopatrzonych w surowiec na rok. Nie mniej w przyszłości Höegh Esperanza nie będzie już samodzielnie sprowadzać LNG, tylko prowadzić regazyfikację (zamianie gazu ziemnego LNG w postaci skroplonej na postać gazową poprzez ogrzewanie skroplonej substancji)  i wtłaczać do niemieckiej sieci gazowej co najmniej pięciu mld m3 surowca rocznie. Ma to stanowić około 6% niemieckiego zapotrzebowania na gaz, tym zastępując ponad 10% niemieckiego importu gazu z Rosji.


 - Jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim pierwsza dostawa gazu będzie mogła popłynąć za kilka dni. Niemniej jednak, po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, jest to wspaniały moment, aby zobaczyć Höegh Esperanza tutaj zadokowany. Cały zespół Uniper i wszyscy inni zaangażowani mają wszelkie powody do dumy z tego, co udało się osiągnąć. Tylko zdecydowana współpraca pomiędzy firmami, władzami i politykami umożliwiła to osiągnięcie, które powinniśmy wykorzystać jako wzór dla transformacji energetycznej. - zaznaczył dyrektor operacyjny ds. zarządzania aktywami Uniper Holger Kreetz.- To absolutny sukces zespołu dla wszystkich zaangażowanych. To wspaniałe uczucie widzieć w końcu przybycie pierwszego FSRU do Wilhelmshaven po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy. Teraz czekamy na dostarczenie pierwszego regularnego ładunku LNG na początku stycznia. Jest to kolejny krok w aktywnym wspieraniu niemieckiego rządu i bezpieczeństwa dostaw dla Niemiec - powiedział dyrektor operacyjny ds. zarządzania aktywami LNG & Global Origination Peter Abdo


Budowa pierwszego w Niemczech pływającego terminalu LNG w porcie Wilhelmshaven na Morzu Północnym rozpoczęła się 5 lipca tego roku i została zakończona 15 listopada.

Tagi:
FSRU, gaz, LNG, terminal, Niemcy

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.