• <
mewo_2022

Nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Portu Gdynia do wynajęcia lub kupna

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Portu Gdynia do wynajęcia lub kupna

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Spółka w restrukturyzacji – Vistal Offshore – poszukuje od 01.07.2023 r. nabywcy lub dzierżawcy nieruchomości produkcyjnej na obszarze Portu Gdynia. Wynajem blisko 3,5 ha terenu wraz z zabudowaniami będzie możliwy po opuszczeniu tego terenu przez dotychczasowego użytkownika – stocznię Karstensen Shipyard Poland.

Nowoczesny zakład produkcyjny przy Nabrzeżu Indyjskim w Porcie Gdynia szuka nowego dzierżawcy i potencjalnego nabywcy. Kupno nieruchomości będzie jednak możliwe dopiero po prawomocnym zatwierdzeniu układu z wierzycielami, które zwieńczy toczący się blisko 5 lat proces restrukturyzacyjny. Tymczasem Vistal Offshore proponuje umowę najmu.

Oddany do eksploatacji w 2014 roku zakład jest znakomicie przystosowany do wytwarzania konstrukcji stalowych, zwłaszcza wież wiatrowych, mostów czy, tak jak w ostatnim czasie, statków pełnomorskich. Inwestycja była projektowana z zamiarem budowania wiatraków, Karstensen produkował tam kadłuby, a możliwości jest więcej.

Do dyspozycji jest powierzchnia 32 932 m²  terenu z dostępem do wody, infrastruktury drogowej oraz kolejowej. Dopuszczalne obciążenie posadzki wewnątrz hali to 2t/ m² a placu to aż 5 t/m².

Nieruchomość wyposażona jest także we własną udźwigowioną bocznicę kolejową, instalację gazów technicznych oraz stanowisko umożliwiające załadunek bardzo ciężkich konstrukcji stalowych nawet do 8 tys. ton bezpośrednio na jednostkę pływającą.

Na terenie nieruchomości znajduje się jedna z najnowocześniejszych hal w Polsce o powierzchni produkcyjnej 12 000 m². Obiekt jest udźwigiowiony 10 suwnicami – od 20 do 100 ton, a dzięki możliwości pracy suwnic w tandemie z możliwością podniesienia jednostkowego ciężaru do 200 ton. Hala jest bardzo wysoka – do kalenicy ma 34 m, a wysokość do haka suwnicy to aż 27 m. Należy też podkreślić megabramę o rozmiarach 27 x 33 m. Oznacza to, że można zbudować tam cały statek i wyjechać z nim przez bramę.

Hala dysponuje ponadto ciągiem antykorozyjnym o powierzchni 2 tys. m². Na przedłużeniu niskiej nawy hali można bezpośrednio wjechać do 40-metrowej komory śrutowania, a następnie do 60-metrowej komory malarskiej. W podłogę są wbudowane tory, a więc można wprowadzać tam ciężkie konstrukcje.

Komora śrutowania pracuje w obiegu zamkniętym. Komora malarska dysponuje 4 piecami na olej opałowy, co pozwala czynić zadość wymogom dotyczącym temperatury i wilgotności.

Cały obiekt ma możliwość zasilenia w 5,4 MW. Posiada swoją bezpośrednią linię energetyczną. Cała hala wyposażona jest w szynoprzewody, każdy z możliwością podpięcia do 2 tys. A. Budynek posiada także własny generator oraz system oddymiania. W wypadku zaniku napięcia zapewnione jest niezależne zasilanie na potrzeby bezpiecznego opuszczenia zakładu.

W halę wbudowany jest 5-kondygnacyjny budynek administracyjno-socjalny. Obiekt wykonany jest z żelbetu, dzięki czemu hałas z hali nie dostaje się do jego wnętrza. W budynku dostępna jest pełna infrastruktura, sieć teletechniczna, system kamer przemysłowych oraz kontrola dostępu.

Vistal Offshore Spółka z o.o. w restrukturyzacji jest aktualnie pod pieczą nadzorcy sądowego (wykonawcą układu z wierzycielami), który jako jedyny podmiot ma prawo dysponowania nieruchomością, zawierania wszelkich umów oraz do sprzedaży składników majątku Spółki. Osobami właściwymi do kontaktu z potencjalnymi kontrahentami są:

  • Zarządca Sądowy Vistal Offshore Sp. z o.o., Maciej Głowacki

Kontakt: maciej.glowacki@syndyk-24.pl 

  • Dyrektor Zarządzania Majątkiem i Infrastrukturą w Vistal Offshore Sp. z o.o., Marcin Janik

Kontakt: m.janik@voff.pl | +48 512 373 125

  • Kierownik obiektów i infrastruktury Kamil Wądołowski

Kontakt: k.wadolowski@voff.pl | +48 575 284 300

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.