• <
mewo_2022

Na terenie morskich farm wiatrowych powstaną punkty ładowania statków elektrycznych [WIDEO]

02.06.2022 22:24
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Na terenie morskich farm wiatrowych powstaną punkty ładowania statków elektrycznych [WIDEO]

Partnerzy portalu

Na terenie morskich farm wiatrowych powstaną punkty ładowania statków elektrycznych [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. screen z wideo

Pierwsze na świecie morskie punkty ładowania statków elektrycznych zostaną zainstalowane pod koniec lata na farmach wiatrowych Lynn i Inner Dowsing u wybrzeży Wielkiej Brytanii - poinformował brytyjskie ministerstwo transportu. 

Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie punktu ładowania elektrycznego umieszczonego na turbinie wiatrowej. Takie rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie istniejącej już infrastruktury do ładowania elektrycznych statków. 

Gdy statek elektryczny cumuje do turbiny, bęben kablowy opuszcza złącze ładowania elektrycznego, które podłącza się do statku i ładuje akumulator na pokładzie. Chociaż niezbędna do tego technologia jest stosunkowo dojrzała, to wcześniej nie była wykorzystywana, dlatego w ramach projektu konieczne będzie opracowanie standardów i procedur, aby bezpiecznie przeprowadzić takie działania na morzu - twierdzi firma MJR Power and Automation, cytowana przez portal offshorewind.biz. 

Projekt rozwoju systemów ładowania statków elektrycznych zainstalowanych na morskich farmach jest realizowany przez MJR Power and Automation, a także ORE Catapult, Xceco, Artemis Technologies oraz Tidal Transit. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków ministerstwa transportu.

Oczekuje się, że punkty ładowania umożliwią całkowicie elektrycznym statkom załogowym i innym jednostkom wsparcia morskich farm wiatrowych konsumowanie bezmisyjnej energii bezpośrednio z turbin wiatrowych.

Lynn i Inner Dowsing to dwie sąsiadujące ze sobą morskie farmy wiatrowe zlokalizowane u wybrzeży Lincolnshire, składające się z 54 turbin o łącznej mocy 194 MW.


Źródło: Offshorewind.biz


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.