• <
BOTA_2023

Dramatyczna akcja ratownicza. Załoga lodołamacza uratowała żeglarza i kota (WIDEO)

21.10.2015 09:19 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Dramatyczna akcja ratownicza. Załoga lodołamacza uratowała żeglarza i kota (WIDEO)

Partnerzy portalu

Dramatyczna akcja ratownicza. Załoga lodołamacza uratowała żeglarza i kota (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Załoga lodołamacza Tor Viking uratowała wczoraj (21.10) żeglarza który utkwił na wodach Alaski na pokładzie swojej żaglówki. Ratownikom udało się także uratować kota.

Wideo, na którym możemy zobaczyć całe zdarzenie, nagrano z pokładu śmigłowca straży przybrzeżnej USA. Jego załoga dostała wezwanie od żeglarza, który zgłosił utratę steru i takielunku na otwartym morzu. W momencie akcji na morzu wiał wiatr z szybkością 74 km na godzinę. Na szczęście w pobliżu znajdowała się jedna z platform wiertniczych należących do Shella, skąd wysłano na miejsce wypadku lodołamacz.

Wideo przedstawia mężczyznę, który kurczowo trzyma się sztagów i próbuje się utrzymać na mocno kołyszącym się statku. Pod jego marynarką można zauważyć kota. - Pomoc załogi lodołamacza była kluczowa w tej sytuacji i to dzięki nim odnieśliśmy sukces – stwierdził Bud Holden ze straży przybrzeżnej – Załoga Tor Vikinga walczyła dzielnie z 6-metrowymi falami by pomóc swojemu koledze po fachu.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.