mk
Czterech wędkarzy uwięzionych na krze lodowej podjęła dziś na Zalewie Wiślanym załoga poduszkowca Straży Granicznej z bazy w Starej Pasłęce. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.
Tuż po godzinie 13.00 załoga poduszkowca SG-411 otrzymała od strażaków z Braniewa informację, że na wysokości Różańca czterech wędkarzy zostało uwięzionych na krze lodowej. Mężczyźni nie mogli samodzielnie bezpiecznie powrócić na ląd. Do akcji natychmiast wystartował poduszkowiec SG-411 i po chwili dotarł do wędkarzy. By nie dopuścić do załamania lodu, dowódca poduszkowca nakazał mężczyznom się rozproszyć. Wtedy jeden z załogantów ubrany w specjalny skafander, zabezpieczony linką asekuracyjną, zszedł na lód i po kolei pomógł każdemu z wędkarzy wejść na pokład poduszkowca. Żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej, wszystkich bezpiecznie przetransportowano na ląd i przekazano strażakom.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty