• <

Stany Zjednoczone obawiają się cyberataków w sektorze morskim

Strona główna MW, służby morskie Stany Zjednoczone obawiają się cyberataków w sektorze morskim
Stany Zjednoczone obawiają się cyberataków w sektorze morskim - GospodarkaMorska.pl

mb

08.01.2020 Źródło: własne

Wraz z zabiciem przez USA irańskiego generała Qassema Soleimaniego zagrożenie cyberatakami na amerykańskie firmy i agencje rządowe osiągnęło punkt krytyczny. Światowy przemysł morski musi wziąć to pod uwagę.

Na początku tego tygodnia nowojorski Departament Usług Finansowych, który reguluje rozwój nowojorskiego sektora finansowego, ubezpieczeniowego i bankowego, opublikował ostrzeżenie dla „wszystkich podmiotów regulowanych”, ostrzegając o podwyższonym ryzyku ataków cybernetycznych ze strony hakerów powiązanych z rządem irańskim. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA oraz Departament Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury wydały podobne wytyczne ostrzegającego przed możliwością „agresji odwetowej” ze strony Iranu.

Jeszcze przed śmiercią generała Straż Przybrzeżna USA wydała komunikat, że cyberbezpieczeństwo morskie i ochrona portów są jednymi z najtrudniejszych problemów bezpieczeństwa, przed którymi stoi obecnie globalny system transportu morskiego (MTS).

W 2018 roku atak ransomware uderzył w port w San Diego, infiltrując sieć komputerową portu i zakłócając systemy administracyjne. Podczas kolejnego incydentu w lutym 2019 roku sieć kontenerowców pod banderą Stanów Zjednoczonych przybywających do portu w Nowym Jorku i New Jersey została wyłączona. Mimo faktu, iż w trakcie dochodzenia w tej sprawie ustalono, że atak był łagodny, incydent skłonił Straż Przybrzeżną do wydania Alarmu Bezpieczeństwa Morskiego z zaleceniami dla właścicieli statków. obiektów, operatorów i innych odpowiedzialnych stron, aby zwiększyć swoje środki bezpieczeństwa cybernetycznego ze względu na powagę zagrożenia.

W grudniu 2019 roku straż przybrzeżna w Nowym Jorku wraz z członkami Area Maritime Security Committee (AMSC) utworzyła koalicję cyberbezpieczeństwa morskiego zrzeszającą liderów z różnych sektorów biznesowych, agencji rządowych i środowisk akademickich . Celem koalicji jest ułatwienie wymiany informacji i poprawa bezpieczeństwa cybernetycznego na morzu poprzez rutynowe ćwiczenia i ustanowienie Cybernetycznego Komitetu Doradczego, złożonego z ekspertów ds. Cyber ​​i przemysłu gotowych pomóc w reagowaniu na cyberataki.

Rozpoznając zagrożenie cybernetyczne w Porcie Los Angeles w kwietniu 2019 roku Komitet zaproponował utworzenie Centrum Cyberodporności w celu wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych między firmami w obrębie kompleksu portowego chroniącego łańcuch dostaw.

„Cyberataki to rzeczywistość XXI wieku i trzeba być na nie przygotowanym” - powiedział Jeff Milstein, były przewodniczący AMSC. „Byliśmy świadkami z pierwszej ręki zakłóceń, jakie może spowodować cyberatak w portach naszego kraju, i zobowiązaliśmy się do podjęcia działań w celu zminimalizowania tego ryzyka”. - dodał

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 54,84 $ baryłka  0,00% 22:58
 Cyna 21298,00 $ tona -0,56% 14 sty
 Cynk 2716,00 $ tona -1,27% 14 sty
 Aluminium 2010,00 $ tona 0,05% 14 sty
 Pallad 2391,00 $ uncja  0,00% 22:59
 Platyna 1078,70 $ uncja  0,00% 22:59
 Srebro 24,82 $ uncja  0,00% 22:59
 Złoto 1827,85 $ uncja  0,00% 22:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.